kategorie: A1200, Karty CF, Sprzęt
[#1] CF - jako przenośny dysk.
Witam...
mam następujące pytanie... chcę podłączyć czytnik kart CF jako dysk hd i wykorzystać do wymiany z pc-tem. Po stronie pc-ta odczyt odbywałby się przez uniwersalny czytnik kart (m.in. CF). Karta byłaby sformatowana po amigowemu a po stronie pc odczytem zajmowałby się WinUAE, lub CF-ka sformatowana jako Fat16 a odczyt w Amidze przez Fat95. Oczywiście czytnik wyprowadzony na zewnątrz (jakaś szparka w obudowie) i wkładanie/ wyjmowanie tylko na wyłączonej Amidze. Da się ?, z góry dzięki za wszelkie info.
[#2] Re: CF - jako przenośny dysk.

@AndrECHO, post #1

Da się. Zanim dokupiłem przejściówkę PCMCIA-CF też przerzucałem dane pod WinUAE.
W którymś MA był opisany sposób jak na dysku twardym założyć partycję amigową i pctową. Amiga widzi partycje PC. Nie wiem czy to zadziała na CF.

Poszukaj na portalach aukcyjnych przejściówki PCMCIA-CF, (jeśli piszesz o A600 lub A1200) wygodne rozwiązanie i nie trzeba dziurawić obudowy co pozostawia nienaruszony stan Amisi :)
[#3] Re: CF - jako przenośny dysk.

@AndrECHO, post #1

Zdecydowanie wygodniej jest mieć dwie karty - jedną na stałe, w adapterze CF-IDE a drugą w CF-PCMCIA, sformatowaną jako FAT.
[#4] Re: CF - jako przenośny dysk.

@iZi, post #2

Obudowa to Micronika, więc problemu z otworem nie będzie. Natomiast do kosztów przejściówki PCMCIA musiałbym doliczyć kątówkę...itd.
Chodzi mi o to czy WinUAE o odczyta amigową CF-kę poprzez uniwersalny czytnik kart w PC ?
Ten sposób byłby najprostszy.
[#5] Re: CF - jako przenośny dysk.

@AndrECHO, post #4

A, to wtedy tak... choć ja bym użył i tak dwóch kart + adaptera na dwie karty. Przy dwóch różnych filesystemach i takim ciągłym wyjmowaniu i przenoszeniu danych jest duże ryzyko, że coś ci w końcu walnie na niej.
[#6] Re: CF - jako przenośny dysk.

@AndrECHO, post #4

Błędnie założyłem że używasz obudowy desktop.

CF sformatowaną jako dysk amigowy WinUEA odczyta bez problemu, nie wiem jak wygląda to z formatem fat16.
[#7] Re: CF - jako przenośny dysk.

@AndrECHO, post #1

http://allegro.pl/adapter-cf-na-ide-3-5-sledz-ssd-a020-i3273988756.html

W zasadzie to mam już wew. czytnik CF oraz kartę, które to pracują z Amigą ale chciałbym się spytać (może ktoś próbował) czy to zadziała ?
[#8] Re: CF - jako przenośny dysk.

@AndrECHO, post #7

Nice, jak kiedyś może wrócę do towerki to się zaopatrzę, ale przerobię do kieszeni z przodu obudowy :)
[#9] Re: CF - jako przenośny dysk.

@AndrECHO, post #7

tak dla formalności, ten czytnik działa z Amigą + karta Kingstone z kwiatkiem.
[#10] Re: CF - jako przenośny dysk.

@AndrECHO, post #9

Mam ten czytnik i działa u mnie z kartą SanDisk 2GB.
Ja używam go tylko do wymiany danych bo mam dysk twardy.
Używałem też na tym czytniku karty z partycją FAT z MountDOS'em też dobrze to działało.
[#11] Re: CF - jako przenośny dysk.

@iZi, post #2

Jak zmusić WinUAE by odczytał moją kartę CF?? Karta CF jest widziana bez problemu w mojej A1200 - zamontowana jest na jednej taśmie z HDD jako drugie urządzenie. Problem w tym, że mam czytnik CF na USB i chciałbym poprzerzucać sobie pliki z PC-ta a WinUAE nic nie wykrywa. Na starym kompie (który wyzioną ducha) radziłem sobie montując adapter CF na kablu IDE i system wykrywał kartę normalnie, natomiast nowy komp pozbawiony jest złączy IDE, tylko same SATA. Da się to jakoś pożenić ze sobą ???
[#12] Re: CF - jako przenośny dysk.

@tomii81, post #11

Poszukaj jakiegoś maka z PPC i zainstaluj sobie MorphOSa.

Ja mam Mini maka z MorphOSem i jak się przeprowadzałem z dysku IDE 2,5 cala 2 GB na kartę CF 4GB. To podłączyłem dysk przez adapter ide do usb i Mos wykrył zawartość bez problemu.

następnie na Amidze Podzieliłem CFkę na partycje i sformatowałem ją. Podłączyłem CFkę do czytnika kart na USB i migiem danie przekopiowałem.

Amiga działa jak trzeba. Karta CF to SanDisk 4 GB Ultra (srebrno-czerwona).

Drugiej takiej samej używam z adapterem CF do PcMcia i działa wzorowo.
[#13] Re: CF - jako przenośny dysk.

@tomii81, post #11

Ubuntu live czy coś, Linux, montujesz ffs i kopiujesz w mc na przykład.
[#14] Re: CF - jako przenośny dysk.

@AndrECHO, post #1

Da się. Sama tak robię, bo brakuje mi pinów w mojej A600.
[#15] Re: CF - jako przenośny dysk.

@tomii81, post #11

Problem częściowo rozwiązany - spróbowałem na innym czytniku kart i WinUAE widzi kartę bez problemu. Można kopiować i przenosić plik.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem