kategoria: Prometeusz
[#1] Optymalizacja obrazkow pod "stala" palete kolorow
Potrzebuje przekonwertowac do Amigi troche grafik, ktore przygotowalem sobie w Photoshopie, a docelowo chce uzyc w Scali. Wszystkie maja bardzo podobna palete kolorow i tutaj wlasnie mam maly problem, z ktorym nie bardzo wiem jak sobie w miare sprawnie poradzic. Mianowicie chcialbym, zeby wszystkie pixy korzystaly z jednej i tej samej palety barw.

Chodzi mi o to, zeby potem w Scali wszelkie kolorki uzywane do napisow, cieni, efektow 3D itd. byly te same na kazdej ze "stron". Obrazki tla maja byc w 32 kolorach, prezentacja w 64, z czego te drugie 32 kolorki chce wykorzystac wylacznie do obslugi tekstow.

Poprosze o jakies wskazowki, jakiego uzyc softu (najlepiej z funkcja masowej konwersji), obojetnie czy na Amidze, czy PC.
[#2] Re: Optymalizacja obrazkow pod "stala" palete kolorow

@mccnex, post #1

skoro masz to w photoshopie to lepszego narzędzia nie ma.
przy konwersji na paletę indexowaną możesz ustawić swoją paletę. PS ma też możliwość nagrania makro. Więc masz wszystko co potrzeba.
[#3] Re: Optymalizacja obrazkow pod "stala" palete kolorow

@mccnex, post #1

Gimp - otwórz wszystkie obrazki jako warstwy, zmień paletę, potem skrypt do zapisu każdej warstwy jako osobny plik: www.gimpuj.info/index.php?PHPSESSID=b30aa7712c0a8b35a24478c55fb4d23e&topic=34880.0

może istnieje prostszy sposób - ale to taka jedna z opcji. A, no i nie mam bladego pojęcia, jak używać skryptów w gimpie :P
[#4] Re: Optymalizacja obrazkow pod "stala" palete kolorow

@crrnpixels, post #2

Dobra... chyba mam rozwiazanie. Dzieki za podpowiedz OK

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 09:36:24 przez mccnex
[#5] Re: Optymalizacja obrazkow pod "stala" palete kolorow

@mccnex, post #1

Na Amidze używałem Image Studio do konwertowania obrazków i przypisywania im konkretnej palety kolorów. Tak robiłem tapety na swój 8 kolorowy blat.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 14:49:21 przez QkiZ
[#6] Re: Optymalizacja obrazkow pod "stala" palete kolorow

@mccnex, post #1

PPaint + skrypt imageconvert
[#7] Re: Optymalizacja obrazkow pod "stala" palete kolorow

@mccnex, post #1

a docelowo chce uzyc w Scali.


Robisz jakąś invitkę na RetroKomp?
[#8] Re: Optymalizacja obrazkow pod "stala" palete kolorow

@Mufa, post #7

Dzieki wszystkim za odp. mam rozwiazanie, ktore sie sprawdza, pod Photoshopem.

@Mufa, cos w ten desen
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem