kategorie: A1200, Karty CF
[#1] Niski transfer przy Blizzardzie
Witam

Panowie transfer z CF-ki przy Blizzardzie 060 mam rzędu 880kb. Przy karcie aca1230/56 rzędu 2Mb.
Wytłumaczy mi to ktoś?
[#2] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Sosabowski, post #1

Z tego co wiem karty CF różnie się zachowują. Sprawdź na zwykłym dysku czy są takie różnice.
[#3] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Sosabowski, post #1

Jak na PCMCIA to całkiem możliwe że przez sposób działania pamięci cache w 68060 (copy back).
[#4] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Sosabowski, post #1

Masz zmapowany Kickstart do pamięci Fast?
[#5] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@flops, post #3

Cfka robi za dysk twardy, kick nie jest zmapowany.
[#6] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Sosabowski, post #1

Z tego co kojarzę to ta ACA ma szybsze pamięci niż w kartach sprzed lat przez co jest aż ok 40% szybsza porównując ze starymi kartami ze 030 o podobnym zegarze, a jak jest w tej 060 co masz to nie wiem, a może tu jest przyczyna. Czy zwykłe twardziele też są wolniejsze na tej twojej 060 w porównaniu z tą 030 czy tylko CFki tak się zachowują.
[#7] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@ZbyniuR, post #6

Tak samo na kartach Apollo 040 transfery z dysku są z reguły większe niż na Blizzardach przez szybszy kontroler pamięci lub coś podobnego. Za to SCSI działa nieciekawie.
[#8] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Sosabowski, post #5

... kick nie jest zmapowany.


no to zmapuj kicka i napisz jaki jest transfer.
[#9] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Sosabowski, post #1

Zależy to od logiki karty, przy dostępie do płyty Amigi musi być symulowany cykl procesora siedzącego na płycie głównej, tutaj w zależności od tego jak kto to zrealizuje, będzie miał lepszy transfer do CHIPu i reszty na płycie lub gorszy. Do tego scsi.device jest wolniejsze, ponieważ dostęp do kickstartu jest realizowany właśnie na poziomie symulacji cyklu i do tego przy taktowaniu 14MHz. zmapowanie kickstartu do pamięci usunie wąskie gardło i pozwoli wykonać więcej odwołań do kontrolera IDE, niż w przypadku, gdy owe odwołania są przeplatane odczytami scsi.device z kickstartu, poza tym zmapowane scsi.device będzie pracowało z pełną wydajnością pamięci karty a nie na poziomie 14MHz. Załadowanie scsi.device poprzez loadresident powinno przynieść podobne efekty jak mapowanie. Dziwię się, że nie mapujesz kickstartu do pamięci, nawet jeśli będzie to ten sam kickstart co w kościach, bo cały workbench dostaje wtedy niezłego kopa. Blizzard ma po prostu wolniejszy dostęp do płyty głównej i nic z tym nie zrobisz. Jens kombinuje zw swoimi kartami, tzn skraca cykle i inne cuda nie widy, dlatego jego karty są szybsze, ale odbywa się to czasami jakimś kosztem, wtopa z kartami ACA620 to właśnie efekt takich eksperymentów. Dodam, że Boboo poprzez skracanie cyklu IDE uzyskał prędkość 4MB/s przy nowszych scsi.device, jednak działa to tylko na niektórych dobrych kartach.


Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 22:38:41 przez rafgc
[#10] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@rafgc, post #9

Blizzkickiem załatwisz prawie wszystko.
[#11] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Grisza, post #10

Zmapowałem kicka3.1 poleceniem Blizkick devs:rom3.1 system sie restartuje, na belce pieknie pisze Amiga 3.1 AGA a transfer z dh0 882kb/s za to z pcmcia 1,7Mb/s
[#12] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Sosabowski, post #11

Z tej samej karty? - Dziwne. Może jakiś pliczek ze sterownikiem do IDE masz starszy niż reszta systemu. Albo jakieś dwa różne programowe przyspieszacze stosujesz jednocześnie i się gryzą. Nie mam innych pomysłów.
[#13] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Sosabowski, post #11

A maxtransfer w hdtoolboxie? Może tu coś trzeba zmienić.
[#14] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Tom3k, post #13

Na karcie ustawiony jest standartowy max transfer czyli 0x1fe00.
[#15] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Sosabowski, post #14

Z tego co się orientuję odpowiednie wartości są różne dla różnych kart CF i trzeba to doświadczalnie ustawić. Może tu jest jakiś trop.
[#16] Re: Niski transfer przy Blizzardzie

@Sosabowski, post #1

Troche stary watek ale moze to cos pomoze:
U mnie na Blizzardzie 1230 IV (ROM w FAST, RAM 60ns) mam 1.9MB/s w Sysinfo,karta to 4GB Kingston 'z kwiatkiem'.filesystem PFS3AIO.
Na PCMCIA obslugiwanej przez compactflash.device mam 1.7MB/s, na starej karcie 128MB.

Wczytaj rezydentnie moze jakis inny scsi.device np. ten:
http://eab.abime.net/showpost.php?p=959322&postcount=65
i sprawdz czy sa jakies zmiany, Sprobuj tez PFS3AIO.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 11:12:34 przez tom256
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem