kategoria: Programy
[#1] Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd
Witam, posiadam kilka Amig w swojej kolekcji w tym jedną Amigę 1200 z wbudowanym hxc fe. Podłączyłem sobie do niej zewnętrzną stację dysków i chciałbym ponagrywać parę gier i programów na zwykłe dyskietki 2dd. W tym celu wrzuciłem xcopy.hfe do kartę sd i uruchomiłem Amigę. Nie wiem od czego to zależy ale nigdy nie wiem z czego Amiga mi wystartuje. Czasem ładuje się workbench (bo mam na cf), czasem bootuje z sd a czasem najpierw stacja zewnętrzna rzęzi. Mniejsza z tym. Jak już załaduje mi się xcopy to wkładam dyskietkę do zewnętrznej stacji, klikam tools/format następnie wybieram bootable i czyści. Koniec sygnalizuje dźwiękiem. Następnie na hxc fe wybieram sobie obraz dyskietki, np. cannon.hfe, wyjmuję i wkładam kartę sd klikam copy/doscopy zaznaczam odpowiednio drive 0 (jako wejście) i drive 1 (wyjście). Leci do końca, pokazują się zielone 0 i najczęściej czerwone 5. Dochodzi do końca i niby ok. Obok mam drugą Amigę 1200 nic nie przerabianą, wkładam do niej tą niby nagraną dyskietkę, startuje i wyskakuje mi błąd Not Dos disk in device df0. Nie wiem co źle robię że mam ciągle takie błędy. Chciałem sobie nawet nagrać xcopy na dyskietkę i na tej drugiej Amidze spróbować kopiować ale kopia nagrana na 2dd nie działa bo mi wywala ciągle ten błąd. Mam ze 300 dyskietek w domu, spróbowałem nagrać ok 10 i ciągle to samo.
A druga sprawa to taka że nie umiem sobie przerzucić nic z pc na Amigę. Mam pcmcia i kartę cf, kopiuję co chcę na cf, w workbenchu wchodzę na cf0 klikam na show/all files i mam te pliki co skopiowałem na pc ale nie wiem co z nimi zrobić w workbenchu. Jak np zainstalować takie xcopy na dysku w Amidze?
Trzecia to taka, że jak wchodzę do workbencha to mam 3 stacje na pulpicie.
Kartę cf na pcmcia jako cf0
hxc fe jako df0
zewnętrzną stację dyskietek jako df1
Jeśli sobię uruchomię workbencha i na hxc fe ustawię sobie np emulację dyskietki cannon1.hfe to za cholerę nie mogę wejść na df0, pokazuje mi się tylko df0??? i jak na to podwujnie klikam to ekran mignie mi tylko świecić na żółto i tyle. To samo mam z df1. Wkładam byle jaką dyskietkę do zewnętrznej stacji na uruchomionym workbenchu i pokazuje df1:NDOS i tak samo klikniecie.
Nie umiem sobie z tym poradzić. Chciałbym pozgrywać sobie parę rzeczy na dyskietki żeby czasem pograć na a500 czy a600 bo też mam ale nie mogę tego ogarnąć jak na razie. Jakbyście mogli pomóc to będzie super. Dwa lata temu udało mi się z instalką workbencha dzięki wam i jak widać działa do dziś, więc mam nadzieję że i teraz pomożecie. Pozdrawiam
[#2] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd
[#3] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd
[#7] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@dominiqr, post #6

Wszystkie odpowiedzi strasznie mi pomogły, na to liczyłemOK
[#8] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@banan666, post #1

Mają być wszędzie zera, jak pojawia się jakakolwiek inna liczba to oznacza to uszkodzenie nośnika lub w marginalnych przypadkach napędu.
[#9] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@rafgc, post #8

W takim razie mam padniete dyskietki. Udało mi się przed chwilą nagrać jedną bez błędów ale i tak wyskakuje ndos więc lipa.
A dlaczego nie mogę wejść w workbenchu na emulowaną dyskietkę przez hxc fe? Mam tylko znaki zapytania obok df0 i nic nie mogę zrobić. Obojętnie jaki obraz zacznę emulować za każdym razem jest to samo.
[#10] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@banan666, post #9

Chyba zapomiales lub nie wiesz, ze nie wszystkie dyskietki z grami są dosowe. Czyli takie ktore da sie przegladnac pod WB czy CLI.
Widocznie sprawdzasz taka grę ktora jest NDOS (niedosowa)
Takie gry dzialaja tylko z dyskietki, nie mozna ich standardowo zainstalowac na hdd.
[#11] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@Norbert, post #10

Ok, w takim razie dlaczego uruchamiając taką grę po resecie A1200 prosto z dyskietki pokazuje mi bląd Not Dos disk in device df0.
[#12] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@banan666, post #11

Może walnięty jest bootsector ? Sprawdzałeś tą dyskietkę np. x-copy ?
[#13] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@banan666, post #11

A co to jest za amiga by C= czy Escom, może w tym tkwi przyczyna, albo problem jest w zasilaniu, stary zasialcz też może takie cyrki powodować, kiedyś w A1200 też tak miałem.
[#14] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@Skiba, post #13

W xcopy najpierw formatuje a później kopiuje z hxc fe na dyskietkę. Jak mam sprawdzić czy bootsector jest walnięty?
Mam dwie sztuki A1200 od Commodore.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 13:57:49 przez banan666
[#15] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@banan666, post #14

A czyściłeś stacje DF1
[#16] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@Skiba, post #15

Taak, rozbierałem i wacikiem nasiąkniętym spirytem wszystko potraktowałem. Mam jeszcze jedną taką zewnętrzną ale ona wcale nie odczytuje dyskietek. Nic a nic.
[#17] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@banan666, post #11

A nie prosciej przegrac adf nagrane ma CF bezposrednio na df1: pomijajac Hxc ?
[#18] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@Norbert, post #17

Już idę i próbuję tylko powiedz mi jak mam to zrobić kolego?
[#19] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@banan666, post #14

Włóż dyskietkę do stacji dyskietek i włącz opcję checkdisk w xcopy - jeśli pokaże się czerwona cyfra, oznacza ona błąd.

Nie wiem, czy to zadziała ale spróbuj to samo w HxC.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 14:37:25 przez glichtanski
[#20] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@glichtanski, post #19

Ściągnąłem sobie adf2disk z aminetu. Skopiowałem do ramu, to samo z obrazem xcopy.adf, też do ramu. Dalej dałem komendę adf2disk ramcopy.adf i wyskakuje błąd że nie ma dyskietki w napędzie. Dyskietka siedzi świeżo sformatowana w zewnętrznej stacji. A adf2disk pewnie wysyła komendy do mojego hxc fe. Odłączyłem więc taśmę i zasilanie od hxc fe żeby zewnętrzna stacja była jako df0 ale to nic nie daje. Jak zmienić w workbenchu kolejność? jak zamienić żebym hxc fe miał jako df1 a zewnętrzną stację jako df0?
[#21] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@banan666, post #20

użyj Tsgui - aminet
[#22] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@Norbert, post #21

Ok, mam tsgui w ramie na a1200 i co dalej? Mógłbyś mi Norbercie podpowiedzieć jakimi komendami mam to kopiować?
[#23] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@banan666, post #22

Uruchom program tsgui a ukaze Ci sie takie okienko



mysle ze nie bedzie problemu z rozpoznaniem co do czego słuzy

Jak bedziesz chciala nagrac adf na df1: to zaznacz DF1: , wybierz plik adf i wcisnij FILE ->DISK

Nie pomyl sie, bo jesli zle zaznaczysz nadpiszesz sobie dysk lub inną dyskietke


ps
najnowsza wersja TSGui


Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 19:15:41 przez Norbert
[#24] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@Norbert, post #23

Wielkie dzięki @Norbert, wszystko działa jak należy. Ładnie nagrywa, ale teraz dopiero wiem, że stacja w drugiej mojej A1200 jest do kitu bo nie czyta poprawnie tych dyskietek, natomiast ta zewnętrzna bez problemu. Sprawdzę jeszcze te dyskietki na A500 i A600.
Jakby mi ktoś jeszcze wytłumaczył dlaczego nie mogę odczytywać emulowanych obrazów dyskietek w workbenchu to będę wdzięczny. Hxc fe ma swój własny bootselector. Można sobie załadować 15 obrazów w formacie hfe. Jak włączam Amigę bez wsadzonej karty sd do emulatora uruchamia mi się workbench, wsuwam kartę i wybieram sobie obraz który ma być emulowany. Ładuje np Chaos.hfe, w worbenchu pojawia się ikonka df0: ???? i nie mogę wejść na tą dyskietkę. Cokolwiek bym tam nie załadował.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 20:31:13 przez banan666
[#25] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@banan666, post #24

W probowales zaladowac Workbencha w formacie .hfe ?
[#26] Re: Hxc FE w A1200 i kopiowanie adf na 2dd

@F7sus4, post #2

Użytkownik F7sus4 za flood emotkami otrzymuje tygodniowego bana.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem