kategoria: Minimig
[#31] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@BULI, post #29

No niepewne. Mimo, że miło byłoby mieć AGA to nie jest to dla mnie "must have". W takiej postaci w jakiej jest teraz do zabawy w zupełności wystarczy.
[#32] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@Ender, post #30

Nie mam minimiga do porównania ;)
[#33] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@Jenot, post #32

Apel był do ogółu, ale dzięki za chęci.
[#34] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@Ender, post #33

Może na jakimś party zrobimy porównanie? Bo nie sądzę, żeby ktoś miał i jedno i drugie urządzenie.
[#35] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@Daclaw, post #25



Co sklonilo Was do zainwestowania nieproporcjonalnej kwoty w emulacje relatywnie taniego komputera?

Stawiam na pragnienie nowości i jakiejś iluzji ruchu w interesie.


Coś w tym jest.

Co do nowości - właśnie pojawił się news że netbooka z OS4 jednak nie będzie. Co do Sam/A1 500, po prostu nie mam w mieszkaniu miejsca na kolejny komputer typu desktop (i tak mam 3 notebooki/netbooki, które w razie czego można schować). X1000 jest dosyć droga, dodakowo zajmuje dużo miejsca, ponadto nie ma sensu kupować jak ktoś nie będzie przy tym siedział. A do końca przyszłego roku nie mam czasu na zabawy z OS4 typu programowanie.

Miałem jakiś czas temu MorphOSa na moim starym MacuMini, ale Mac się popsuł więc sprzedałem licencję z prawie-dobrym komputerem. Na pewno nie będę kupował używanego Maca do tego, chociaż nie ukrywam, że liczyłem na tego netbooka z OS4.

Co do ruchu w interesie, na pewno płacenie firmom amigowym obecnie (licencje, komputery, gadżety, muzyka) ma sens, bo bez tego "ruchu" nowe pozycje by nie powstawały, a przynajmniej nie w takich ilościach (naprawdę jest wybór). Poza tym OS4 dostępny jest na klasyki i od niedawna, pojawił się news o nowej karcie dla amig klasycznych robionej przez AEon. WIęc to jest korzyść dla awszystkich. Jedni kupują OS4, inni potem kupują nowy sprzęt wspomagający Amigi klasyczne.

Co się tyczy MiniMiga - wgrałem mu nowy firmware (ten ostatni) i moje problemy jakoby zniknęły. Potestuję jeszcze z tydzień i zobaczymy. Nie sądzę żeby winą były bugi w firmware, może po prostu miałem pecha i plik .bin został źle skopiowany (co jest mało prawdopodobne ale możliwe).
[#36] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@DiskDoctor, post #35

Na pewno nie będę kupował używanego Maca do tego, chociaż nie ukrywam, że liczyłem na tego netbooka z OS4.

Według mnie, to nie opłaca się kupować używanych komputerów (elektroniki), no chyba że jest gwarancjapomysł Pomijam tu oczywiście klasyczne Amigiok, racja Taki Minimig gdyby miał tą stację dysków, to przyznam się, że może i bym się tym zainteresowałpomysł Tak czy siak, to dobrze że taki sprzęt jestOK
P.S. Nie doskwiera Ci brak FDD? pomysł
[#37] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@parallax, post #36

Jak będzie FPGA Arcade z daughterboard, a tam będzie USB, to podepniesz sobie stację na USB, taką jak ja mam do lapa. Bez problemu nawet taką na USB możesz schować do małej obudowy razem z resztą.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 13:10:11 przez flops
[#38] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@flops, post #37

I bez problemu odczyta amigowe dyskietki? pomysł
[#39] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@parallax, post #38

Niekoniecznie, ale PCetowe odczytasz szeroki uśmiech
W razie czego Jens może zrobić Catweasel pod USB. Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie.
Jak będzie zapotrzebowanie to myślę że Yaqube zrobi też interface do amigowego fdd.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 13:40:08 przez flops
[#40] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@DiskDoctor, post #1

Po dogłębnych obserwacjach i przemyśleniach, wychodzi na to, że winny jest (na szczcęście) slot SD/MMC.

To by wszystko tłumaczyło. Już od samego początku po wyjęciu Minimiga z pudła, karta SD po zainstalowaniu czyli wciśnięciu do oporu i dźwięku "ticka", dała się łatwo wysunąć bez użycia siły. Może coś jest ze slotem, może coś z kartą SD (innych nie próbowałem a mam jeszcze co najmniej jedną).

To by tłumaczyło problemy z FPGA i częścią A500, ponieważ
1) brak dostępu do pliku bin powoduje brak bootu
2) źle zczytamy firmware powoduje halt przed wczytaniem KICKA
3) źle wczytany KICK powoduje dziwne zachowania, w stylu raz działająca a raz nie, ta sama gra przy tym samym cfg
4) na dodatek dostaję ostatnio czasem komunikaty systemowe minimiga "bad track #1 read" i inne podobne

Dowiedziałem się w lokalnym serwisie, że naprawa (np. wymiana) slotu to drobiazg i niski koszt. Póki co, będę testował inne karty SD.
[#41] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@DiskDoctor, post #20

Cześć.

Od kilku dni mam MiST'a i jestem z niego zadowolony. Szczegolnie z dzialania gier WHDLoad, odpalanych z .hdf. Mam jednak 2 pytania/problemy:

- podczas uruchamiania Screen Mode w Workbenchu nie pojawia mi sie okienko z rozdzielczosciami. W Workbenchu skonfigurowane mam na NTSC , a chcialbym zmienic na PAL. Czy ktos z Was wie, w jakim pliku zapisuje sie konfiguracja ze "Screen Mode" ? Wtedy recznie bym odnalazl ten plik i zmodyfikowal go na PAL, jesli to jest zapisane w ASCII. Od siebie dodam, ze nie myle ustawien PAL/NTSC w opcjach MiST'a z ustawieniami tego typu w Workbenchu, tylko obraz mam maly w monitorze i chce przekonac sie, czy zmiana na PAL w Workbenchu nieco go rozciagnie

- korzystam z kabla VGA z telewizorem, w ktorym nie ma obrazu z MiST'a. Pieprzone Sony i jego standardy ;). W monitorach nie ma z tym problemu, ale chcialbym tez miec obraz w TV. Kiedys doczytalem, ze MiST moze dzialac na 50Hz i 56Hz. Czy ktos bylby w stanie zrobic przewod, o ktorym mowa wyzej, za jakas konkretna cene?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 15:37:24 przez dax
[#42] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@dax, post #41

Przerzuć z katalogu SYS:Storage/Monitors odpowiednie pliki do SYS:Devs/Monitors i zrestartuj system.
Co do przełącznika 50/56Hz to zrób update firmware Mista do najnowszej wersji i pobierz najnowszy core Minimiga ze strony projektu na code.google.com. Jako bonus będziesz miał emulację MegaSTE. ;)
[#43] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@Jenot, post #42

Za info odn. monitora dzieki. Po 20-tu latach zapomnialem, jak to dzialalo. Wdrazam sie :P

Oba core i firmware zaktualizowalem do "Revision 200", ale w tej Amidze chyba nie da sie zmienic sygnalu na wyjsciu VGA do PAL 50Hz. Taka opcja jest tylko dla Atari ST. Jak sie myle, to poprawcie, to tylko moje przypuszczenia.

Z tym TV Sony chodzilo mi o to, ze przez VGA obraz jako PAL z Minimiga nie wyswietla sie w TV, a jako NTSC wyswietla.

A ta emulacja STE gdzies powinna sie wyswietlac w menu? Bo u mnie sa tylko procesory 68000, 10 i 20 i opcja "turbo", ale nie ma opcji wyboru "STE", ani podobnej.
[#44] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@dax, post #43

A widzisz, nie pamiętam czy jest zmiana na rdzeniu minimiga. ;) Może faktycznie tylko dla ST. Hmmm, ja używam Mista na monitorze LG (to w zasadzie TV a nie monitor) 27" przez VGA i nie ma żadnych problemów. Widocznie Twój TV nie działa w trybie. który jest generowany przez core minimiga w PALu.
Jednak pamiętam, że niektóre wersje core ST nie chciały działać z moim monitorem, generowanie obrazu było kilka razy zmieniane/przepisywane od nowa i może jakieś "babole" pozostały.
A co do STE to jest emulowane już, że tak powiem domyślnie. Musisz tylko wrzucić odpowiednio nowy TOS i ewentualnie w opcjach w TOSie zafajkować, żeby korzystał z Blittera.
[#45] Re: MiniMig - powinni tego zabronić

@Jenot, post #44

W monitorze dziala mi Amiga i ST, tylko chcialem klimat w TV. No nic, bede obczajal kwestie kupna kabla VGA - SCART.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem