kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, NatAmi, Programy
[#1] Linux/Unix Shell na Amigę
Poszukuje zamiennika standardowego shella, najlepiej jakby to był BASH, ale zadowolę się czymś zbliżonym. Przede wszystkim zależy mi na dokańczaniu komend. Na razie testowałem ZShell i CSH ale żadna z tych powłok nie dokańcza komend, tylko ścieżki.
[#2] Re: Linux/Unix Shell na Amigę

@QkiZ, post #1

O jakie komendy Ci chodzi ? Jeśli chodzi o te z katalogu C to zwyczajnie na przykład wpisz C: i wciśnij tab. Oprócz ZShella ja używam KingCON.
[#3] Re: Linux/Unix Shell na Amigę

@asman, post #2

Nie komendy, a o shella mi chodzi. Wiem, że mogę dodać C: przed komendą, ale nie oto mi chodzi. Ja też używam KingCONa, ale właśnie nie ma tej opcji. Trzeba dodawać C:.
[#4] Re: Linux/Unix Shell na Amigę

@QkiZ, post #3

Ja tam dodaje C: jak zapomnę komendę - ale raczej bardzo rzadko mi się to zdarza :). Inny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to modyfikacja źródeł do ZShella (są na aminecie).
[#5] Re: Linux/Unix Shell na Amigę

@asman, post #4

No niestety nie jestem programistą :)
[#6] Re: Linux/Unix Shell na Amigę

@QkiZ, post #1

Skoro ma być bash to: http://aminet.net/package/dev/gg/bash-src
Ale przyznam, ze nie wiem jak jest z dokańczaniem komend. ;)
[#7] Re: Linux/Unix Shell na Amigę

@Mir3k, post #6

Znalazłem w końcu, Vinced. Ten z AmigaOS 3.9.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem