kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV
[#181] Re: Kultowy serial z 1993 roku, Amiga, ale jaka?

@Daclaw, post #180

Pamiętam ten serial. Swego czasu określałem go na zero w skali do 10
1
[#182] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kultowy serial z 1993 roku, Amiga, ale jaka?
[#183] Stranger things i Amiga :)
Zapewne kilku z Was ogląda serial Stranger Things. Zapewne też oglądający wiedzą, że od wczoraj są dostępne odcinki 4 sezonu.
I w kilku odcinkach 4 sezonu można wypatrzeć Amigi, konkretnie A1000. Z miejsc w których wypatrzyłem, to mamy jeden z komputerów w wypożyczalni DVD gdzie pracuje Steve to jest A1000 i tank mouse (coś w okolicach 15 minuty 1 odcinka).
Drugi przypadek wypatrzyłem u dziewczyny Dustina, która ma A1000 w domu, widać nie tylko komputer, ale również widać ekran Workbencha 1.0.
Wszystko się historycznie zgadza, bo akcja serialu ma miejsce na wiosnę 1986 roku, a więc niedługo po premierze A1000. Z innej strony, nie był to tani sprzęt podówczas, ciekaw jestem, czy mógł się pojawić np. w wypożyczalni VHS.
8
[#184] Re: Stranger things i Amiga :)

@wali7, post #183

serial mierny nic specyjalnego - netflixowy standard- chyba byl juz taki watek amiga w tv
1
[#185] Re: Stranger things i Amiga :)

@HOŁDYS, post #184

Mierny czy niemierny to wyłącznie kwestia gustu.
Piszę wyłącznie o tym, że pojawia się w nim Amiga, co prawda na krótko, ale nie ogranicza się to do "w 1 sekundzie 27 minuty stoi Amiga w czwartym rzędzie od dołu". Piszę też o tym, że z punktu widzenia realiów historycznych ta Amiga mogła się tam pojawić (chociaż nie jestem pewien realiów ekonomicznych).
11
[#186] Re: Stranger things i Amiga :)

@wali7, post #183

Nic zaskakującego. Serial stylizowany na lata 80-te. Trend obecny w popkulturze od dawna.
Osobiście obejrzałem pierwszy odcinek tylko, wydał mi się raczej adresowany do
młodzieży.
[#187] Re: Stranger things i Amiga :)

@mmarcin2741, post #186

A przypomnij mi, po co istnieje PPA.PL? Czy to aby nie są sentymentalne zabawy tym, co kojarzy nam się z dzieciństwem/okresem młodości? Czyli dokładnie tym samym, z czym mamy do czynienia we wspomnianym serialu?
10
[#188] Re: Stranger things i Amiga :)

@wali7, post #187

Dobra robota Wali.
W odróżnieniu od Kolegów, dzięki za cynk.
Nie wiedziałem, że jest już 4 sezon. Tym bardziej chętnie rzucę okiem.
OK
5
[#189] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Stranger things i Amiga :)
[#190] Re: Stranger things i Amiga :)

@wali7, post #183

Historycznie to tam jest pokazany zrzut kodu jakieś nowoczesnej strony internetowej :)

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 20:39:42 przez michal_zukowski
1
[#191] Re: Stranger things i Amiga :)

@michal_zukowski, post #190

A to już w to nie wnikam, bo się nie znam :)
[#192] Re: Stranger things i Amiga :)

@wali7, post #183

kozacko. wczoraj widziałem że wyszło tym bardziej nie mogę się doczekać aż znajdę czas na oglądnięcie :)

co do aspektu ekonomicznego to wypożyczalnie to raczej do biednych nie należały bo każdy z nich korzystał i myślę, że spokojnie mogła być tak Amiga. pytanie kto uznał żeby ją tam umieścićw serialu. w każdym razie szacunku dla niego :D
1
[#193] Re: Kultowy serial z 1993 roku, Amiga, ale jaka?

@mmarcin2741, post #182

Stranger things sezon 4




1
[#194] Re: Stranger things i Amiga :)

@michal_zukowski, post #190

A to jest osobna i subtelna kwestia. Tak samo, jak zagadnienie, czy bohaterowie filmów historycznych powinni mówić językiem współczesnym, czy takim sienkiewiczowskim pseudo-staro-jakimś? Jestem przeciwnikiem tej drugiej szkoły, dlatego nie trawię polskiego kina historycznego. W każdym czasie ludzie mają percepcję swoich czasów jako współczesnych i nowoczesnych. Jeśli dzisiejszy widz filmu dziejącego się dawniej ma to tak odbierać i utożsamiać się z bohaterami, powinno tam wszystko funkcjonować w sposób odrobinę zbliżony do dzisiejszego.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2022 07:06:06 przez Daclaw
[#195] Re: Stranger things i Amiga :)

@wali7, post #183

w odcinku 6 dziewczyna namierza na amidze 1000 lokalizacje używa modemu i drukuje wszytko na a1000
scena coś około 3 miuty
widać jak pracuje na wb
po za tym używa myszki od amigi 500 a nie od a1000

kolega sie pyta co to ten internet odpowiada coś co zmieni świat.
w filmie jest poruszany wątek z Władcy pierścieni

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2022 07:57:17 przez Dorian3d







Ostatnia aktualizacja: 29.05.2022 08:09:41 przez Dorian3d
[#196] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kultowy serial z 1993 roku, Amiga, ale jaka?
[#197] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kultowy serial z 1993 roku, Amiga, ale jaka?
[#198] Re: Stranger things i Amiga :)

@michal_zukowski, post #190

Pewnie o to chodzi, ja dopiero jestem po czwartym odcinku.


[#199] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kultowy serial z 1993 roku, Amiga, ale jaka?
[#200] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Dorian3d, post #1

[#201] Re: Amiga w filmach super strona !!

@vojo, post #200

Serial Web of Make Believe S01E05 The Stingray z gejflixa.

Amiga 1200 i X-Copy


2
[#202] Re: Amiga w filmach super strona !!

@waldiamiga, post #201

Godzinne odcinki... Masakra!
[#203] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Dorian3d, post #1

Troszkę odgrzebuję temat...

Leżało mi to dłuuuuugo, aż w końcu sobie o tym przypomniałem. Nie wiem co to za film i z którego roku, ale program (stworzony wg mnie na potrzeby filmu) wygląda amigowo I w dodatku co potrafi jak na tamte czasy szeroki uśmiech Jak według was - amigowe to jest ?

[#204] Re: Amiga w filmach super strona !!

@majkel78, post #203

W 0:50 na biurku mamy Soft od Microsoft.


Spróbuję poszukać co to za film. Skąd to masz ?
[#205] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Hubez, post #204

Ta druga scena to tak - tam jest pecet...

Kilkanaście lat temu zgrałem fragment na VHS'a (chyba przy powtórce filmu w telewizji), potem grab do kompa i tak mi to przeleżało...
[#206] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Hubez, post #204

To nie jest ani pecet ani amiga, raczej apple jeśli patrzeć na czcionkę z tamtych lat.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 00:57:16 przez Madman
[#207] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Madman, post #206

Apple chyba też nie, bo MacOS miał zaokrąglone rogi ekranu, do tego requester wczytywania pliku ma do wyboru pola jak na zdjęciu poniżej:


[#208] Re: Amiga w filmach super strona !!

@karolb, post #207

Jak dla mnie to pc z animacja, a grafik inspirował się systemem amogowym :)
[#209] Re: Amiga w filmach super strona !!

@karolb, post #207

Najbliżej mu do OSu nexstepa Jobsa.
[#210] Re: Amiga w filmach super strona !!

@marianoamigo, post #209

Ja bym sie zgodzil z tym co pisze juen.
Na tej zajawce z programem graficznym jest nazwa Image Master Pro 3.2 - nie udalo mi sie znalezc czegos takiego.
Dodatkowo zawartosc gornej belki/menu jakos nie wspolgra z tym co na ekranie - zamiana: tytul programu <> menu nastepuje czasami w dziwnych momentach
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem