kategoria: CDTV
[#1] Pilot CDTV problem
Witajcie,
Niedawno nabyłem do mojej kolekcji dwie Amigi CDTV. Niestety do tylko jednej z nich miałem dołączony oryginalny pilot, i niestety mam z nim mały problem. Pilot sam cały czas sie przełącza w tryb myszki i np jak włączam gre ruszę kursorem dwa razy, a on przełącza sie w tryb myszki przez co nie mogę ruszyć postacią z gry (wogóle nie mogę grać). Po naciśnięciu przycisku joy/mouse tryb zostaje zmieniony na joy, ale tylko na 2,3 sekundy po czym wraca myszka. No i tak można się bawić...
Czy miał ktoś z Was podobny problem, mógłby ktoś mi pomóc?
Pozdrawiam,
majkelc
[#2] Re: Pilot CDTV problem

@majkelc, post #1

Masz słabe baterie w pilocie. Typowa przypadłóść - poprostu jest taki fabrycznie. Kiedyś już był omawiany ten problem na forum. U mnie oprócz tego że sie przełącza na mysz to potrafi sie jeszcze całkiem zawiesić.
[#3] Re: Pilot CDTV problem

@socha6, post #2

Właśnie problem w tym, że baterie mam nówki. Co jakiś czas się również zawiesza, dokładnie tak jak piszesz. Sprawdzałem napięcia na stykach no i jest 3v.
[#4] Re: Pilot CDTV problem

@majkelc, post #3

Więc może jest coś nie tak ze stykiem baterii i pilot się resetuje. Też kiedyś miałem taki problem, teraz na szczęście mi się trafił pilot z przełącznikiem :)
[#5] Re: Pilot CDTV problem

@majkelc, post #1

Rozkręć pilota i wyczyść go w środku ;)
[#6] Re: Pilot CDTV problem

@Tom Rain, post #5

Zrobione już dawno :) zanim Was zacząłem zanudzać na forum :)
[#7] Re: Pilot CDTV problem

@majkelc, post #6

Ja tez mam problem z jednym pilotem... na szczescie udalo mi sie zdobyc drugi dobity i ten dziala wiec sie zrobi przeszczep... wykluczyło to defekt w cdtv....
oczywiscie fajnie by bylo gdyby ktos na to znalazł rozwiązanie....
[#8] Re: Pilot CDTV problem

@stryker, post #7

U mnie było podobnie. Problem rozwiązałem, z jednego malutkiego kondziora wylało, ale dosłownie odrobinkę, nie byłem w stanie tego zauważyć na 1 rzut oka...
[#9] Re: Pilot CDTV problem

@BomberMAX, post #8

Dokładnie ten kondensator zawsze pieprzy sprawe. Trza go wymienić i pilot będzie działał.
[#10] Re: Pilot CDTV problem

@Shredder, post #9

Witam szanowne grono,
Mój pilot po reanimacji CDTV przycina, wyczyszczony w środku, baterie nówki.
Chwilę zadziała później brak reakcji aż do wyciągnięcia baterii.
Sądzę że to przez któryś z kondensatorów, może ten SMD C1.
Nie mogę się doczytać parametrów, jeśli ktoś zna to proszę podzielić się tą informacją.
[#11] Re: Pilot CDTV problem

@BenHur, post #10

47 uF
Miałem podobne objawy, po wymianie tego C1 i wyczyszczeniu wylanego elektrolitu pilot działa.
[#12] Re: Pilot CDTV problem

@km-l, post #11

Dziękuję za odpowiedź, a może zamiast smd zwykły elektrolityczny wejdzie na leżąco?
[#13] Re: Pilot CDTV problem

@BenHur, post #12

Tak, zmieści się.
[#14] Re: Pilot CDTV problem

@km-l, post #13

Cześć, a możecie podpowiedzieć jak otworzyć tego pilota ? Odkręciłem dwie śrubki i coś mocno trzyma - nie chcę się z tym siłować bo się boję że pęknie. Tam są jakieś zaczepy dookoła ?
Pozdrawiam,
Kuba
[#15] Re: Pilot CDTV problem

@kB_a, post #14

Jakbyś sobie nie poradził, albo nie dało się naprawić, zawsze możesz kupić nowego pilota. Dostępne są one choćby w IComp.
[#16] Re: Pilot CDTV problem

@Solo Kazuki, post #15

i w retroami.pl
[#17] Re: Pilot CDTV problem

@Solo Kazuki, post #15

W takim pilocie może się jedynie kwarc zepsuć... Chyba, że mechanicznie (fizycznie) wytarły się gumki etc.
[#18] Re: Pilot CDTV problem

@Hubez, post #17

Mój działa przez kilkadziesiąt sekund, później dioda IR zaczyna świecić światłem ciągłym i jedynie wyjęcie baterii pomaga. Chciałem zajrzeć do wewnątrz, ale nie wiem jak go bez połamania otworzyć. Jeśli ktoś otwierał wcześniej, to może podpowie co oprócz śrubek trzyma obudowę w jednym kawałku ?
[#19] Re: Pilot CDTV problem

@kB_a, post #18

Zatrzaski. Ostatnio rozbierałem pilota od CDTV jakoś w 93/94 więc nie pamiętam co gdzie i jak podważyć, ale pamiętam że trudne to nie było i nie tak łatwo szło coś uszkodzić.
[#20] Re: Pilot CDTV problem

@kB_a, post #14

Użyj karty- jakiejś plastikowej- bankomat, punkty... i przesuń wzdłuż krawędzi.
Zacznij od bocznej krawędzi, później dół i znowu bok.

Pozdrowionka
[#21] Re: Pilot CDTV problem

@majkelc, post #1

I u mnie wystąpil ten problem i wymiana kondesatora go naprawila, wiec jesli ktos czyta ten wątek i nie wymieniał kondesatora w pilocie to radze się spieszyc, bo kondzio mogl juz wylać.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 22:20:55 przez michal_zukowski
[#22] Re: Pilot CDTV problem

@michal_zukowski, post #21

odkopuję temat. Czy zna ktoś oznaczenia diody IR w pilocie do CDTV? Poprosiłbym o schemat pilota jeśli można.
[#23] Re: Pilot CDTV problem

@Stoopi, post #22

Bardzo potrzebny Ci typ diody ? Uniwersalna z każdego pilota zadziała.
[#24] Re: Pilot CDTV problem

@Esio, post #23

Przyszły mi różne diody o różnym kącie działania i długości fali. Będę sprawdzał i dam info czy rzeczywiście kazda uniwersalna zadziala.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem