kategorie: A4000, Mediator, Prometeusz, Sprzęt
[#1] Gry na PPC i Wb
Spędziłem weekend grając i testując chyba wszystkie gry, jakie pojawiły się na PPC i Warp3D i zauważyłem bardzo dziwną rzecz - otóż wszystkie chodzą o jakieś 20% szybciej*, kiedy odpali się je nie na oddzielnym ekranie ale na ekranie Wb. Ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego tak jest?


*) ...albo i więcej - np. taki Heretic 2 w 800x600 ma 3-4 klatki/s na pełnym ekranie a na Wb śmiga z prędkością 15-18!
[#2] Re: Gry na PPC i Wb

@_arti, post #1

na aminecie jest utilek do uruchamiania gier w oknie chociaz chca ekranu, wlasnie zeby przyspieszyc
[#3] Re: Gry na PPC i Wb

@michal_zukowski, post #2

Wiem, FullWin, tak? Znalazłem to ale póki co u mnie nie bardzo chce działać.
[#4] Re: Gry na PPC i Wb

@_arti, post #1

W tym ostatnim przypadku stawiam na brak pamieci graficznej. Moze jest opcja zamkniecia ekranu WB po uruchomieniu gry? Warp3D mial (ma?) totalnie skopana obsluge pamieci graficznej...
[#5] Re: Gry na PPC i Wb

@kiero, post #4

Tu masz rację Kiero,poza tym po odpaleniu gierki,czy czegokolwiek na wb pamięć VooDoo topnieje,jak śnieg w maju i chyba dobiera się do bufora DMA,bo np dżwięk pod AHI powoduje zwis.Na pełnym ekranie,to nie występuje.Nie wiem,jak jest w przypadku innych VooDoo,ale trójka nie daje rady.
[#6] Re: Gry na PPC i Wb

@Grisza, post #5

Podbijam temat. Zainstalowałem pełną wersje Heretica2 i gra zawiesza się przy sprawdzaniu, czy płyta CD jest w napędzie (jest). Po prostu reset Demo chodzi idealnie... gdzie szukać problemu?
[#7] Re: Gry na PPC i Wb

@_arti, post #6

moze bez updatów masz, pamietaj, że to hyperion, chociaz co jak co ale Heretic2 byl najmniej problematyczny z ich gier

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 21:03:50 przez michal_zukowski
[#8] Re: Gry na PPC i Wb

@michal_zukowski, post #7

No bez ale to nie tlumaczy, ze gra wyjeta z pudelka nie dziala
[#9] Re: Gry na PPC i Wb

@_arti, post #8

Nie rozumiem tego świata... zainstalowałem update i gra chodzi jak złoto... a, no i zamknięcie Wb nie za wiele pomaga, jeśli chodzi o prędkość aczkolwiek różnica jakaś tam jest. Tak czy siak - najszybciej gra chodzi na ekranie Wb.
[#10] Re: Gry na PPC i Wb

@_arti, post #9

Friedenowi sie swego czasu chwalili, że ich ulepszenia dały mocnego kopa Hereticowi2. To w sumie ich najlepszy port nie licząć Abuse. Pozostaje tylko żałować, że wzieli się za pisanie systemu operacyjnego zamiast robić porty gier. Juz za czasów Quake2 poprawne podejscie wzieło w łeb, no ale juz nic nie piszę bo znów mój fan z amigaone.pl uzna, że jestem stronniczy.
[#11] Re: Gry na PPC i Wb

@michal_zukowski, post #10

W 100% mam to samo zdanie.
[#12] Re: Gry na PPC i Wb

@michal_zukowski, post #10

A tam uzna, każdy może mieć swoje zdanie przecieOK
Skoro uznali, że Friedenowie do tego zadania się nadają, to nie ma co żałować, tym bardziej, że znają się na rzeczy ok, racja System jest ważniejszy jak porty gier sprzed prawie 20 lat ok, racja
[#13] Re: Gry na PPC i Wb

@parallax, post #12

Patrząc na rozwój tego systemu wolałbym ze 3-4 nowe-stare gry sprzed 15-20 lat na klasyka.
[#14] Re: Gry na PPC i Wb

@_arti, post #13

Po prostu przydało by się jeszcze ze dwóch takich bliźniaków szeroki uśmiech. Za samą energię którą poświęcili TimberWolfowi, pewnie udałoby im się zrobić z 3-6 dobrych portów fajnych starszych gierek znanych z PC.
Ja mam od nich oryginalnego QII i Heretica II, jestem bardzo zadowolony z tych gier.
[#15] Re: Gry na PPC i Wb

@_arti, post #1

Też czytałem o tym, że w okienku jest szybciej niż na pełnym ekranie, po krótkich testach na obecnie testowanej konfiguracji, czyli BlizzardPPC 040@25/175 + Medek 1200 MMC i Voodoo3, gry korzystające z Warp3d odpalane na pełnym ekranie są średnio szybsze o 2FPSy niż odpalone w oknie!

Przykładowo ilośc klatek dla:
BlitzQuakePPC 640x480- timedemo demo2-> 23FPS on WB-> 25 FPS on FScreen
Quake2 640x480- timerefresh mapa startowa-> 30,5FPS on WB-> 33FPS on FScreen
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem