kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600
[#1] apel do klasykowych "tworcow"
Retro Comp 2013 juz za nami, cos tam sie ruszylo i mozna by zrobic wiecej..

Prosba skierowana jest do grafikow, dzwiekowcow/muzykow i programistow/koderow oraz tych ktorzy maja jakies dobre pomysly/scenariusze gier na amige klasyczna (A500,A600,A1200 itd..)
Poki co celem jest zebranie ludzi w jedno miejsce (jest to nieuzywany dzial na forum PPA) tak, zeby mogli dyskutowac i wymieniac opinie lub pomogac sobie nawzajem w rozwiazywaniu roznych problemow, wystepujacych w trakcie wymyslania/projektowania/pisania gier. A tych wiadomo jest co niemiara. Zgodnie z zasada "co dwie glowy to nie jedna", chodzi o mozliwie jak najwieksze skrocenie tego procesu, dzieki wspolpracy. Dodatkowo bedzie mozna zawsze poprosic o betatesting, czy tez opinie zainteresowanych lub tez poczytac o postepach prac.

prosze o wpisywanie ponizej nickow osob zainteresowanych.
[#2] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Ja chętnie mogę pomóc przy testowaniu gier czy tworzyć prostą grafikę bo na programowaniu się nie znam. Mógłbym również informować w takim dziale o postępach prac gier nad którymi pracuję. Oczywiście od strony gracza a nie programisty. Ogólnie chciałbym aby fani Amigi 68k połączyli się w jedną silną grupę łatwiej byłoby tworzyć nowe oprogramowanie. Podsumowując jestem za.
[#3] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Jestem za.

Z tego co pamiętam już podobna akcja została przeprowadzona i bodajże na bugtrackerze zgłosiło się parę osób chętnych wspomóc tę inicjatywę prywatnego działu. Pytanie, czy są dalej zainteresowani.
[#4] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Ja się zgłaszam do rysowania w dwa de. ;D
[#5] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Code support, algorytmika, kodowanie
Jestem choc ostatnio mniej mam czasu
[#6] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Zebranie ludzi, których się jeszcze chce było celem naszego Retro Game Compo :) Proponuję zagadać z autorami gier zgłoszonych do konkursu.

W razie czego służę pomocą w kontaktowaniu.
[#7] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@Radek_Cz, post #4

Zapomniałem dodać, że pomysłów na gry mam co niemiara, niestety sam ich zrealizować nie jestem wstanie. Poza tym samemu ciężko mi się zmotywować do pracy, jedyna nadzieja w grupie.
[#8] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@Radek_Cz, post #4

Ja teraz kończę w wolnych chwilach małą gierkę , jest to łamigłówka , grafikę skleciłem sam a sample przekonwertowałem z pc .Może coś graficznie przydałoby się ulepszyć jak ją ukończę to co do grafiki to poproszę ciebie bo grafika tak sobie mi wychodzi - nie mam tych zdolności.
Grę piszę w Amosie .
[#9] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@djpiotrs, post #8

Z przyjemnością, szczególnie że dużo łatwiej poprawiać już istniejący pomysł niż samemu
wszystko od początku robić.
[#10] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@Radek_Cz, post #7

chętnie bym poznał te pomysły bo nic mi innego nie przychodzi jak kółko i krzyżyk :D
[#11] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Zgłaszam się jako beta tester :)
[#12] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Ja i Proxy (jeszcze tutaj nieobecny) zgłaszamy gotowość!

W ogóle na retrokompie wpadliśmy na pomysł na tzw. 'wojnę krapów' czyli konkurs forumowy na szybki szkic gierki, niekoniecznie zaawansowany i rozbudowany. Chodzi o to, żeby wkręcić w programowanie ludzi, którzy jeszcze do tej pory tego nie robili albo przestali to robić. Coś na zasadzie naszego forumowego konkursu muzycznego.

Jeśli inicjatywa urośnie, to fajnie by było mieć dział na forum, gdzie by powstawały wątki o dyskusji na temat konkretnej nowopowstającej gry. Tylko myślę, że do tego trzeba by mieć co najmniej z 5 produkcji robionych równolegle do siebie, inaczej można skorzystać z działu 'programowanie'.
[#13] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

No, to ja mogę testować gry i robić hałas na Protrackerze. :)

W razie czego mogę zrobić jakąś muzę na profesjonalnym programie i przekonwertować do wave/mp3 lub innych formatów :)

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 23:53:54 przez Andrzej Drozd
[#14] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Jestem zainteresowany, chociaż do końca nie rozumiem o jakim nieużywanym dziale mówisz, być może umysł mój przyćmiewa echo przeziębienia.
[#15] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@asman, post #14

Chodzi zapewne o tzw. "Dział dla grupy prywatnej", który m.in. Selur lata temu wyprosił, a grxmrx zaprogramował w kodzie PPA. Od tego czasu dumnie świeci on pustkami.
[#16] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Muzyk profesjonalista do wziecia. Na scenie: Lamb/Marsmellow.

Portfolio modulowe (XM):
http://www.scene.org/file.php?file=/music/disks/autumn_leaf.zip&fileinfo
http://www.modules.pl/index.php?id=modules&aid=268

Protrackerowy MOD tez wchodzi w gre, zwlaszcza, jesli potrzebne sa male rozmiary pliku.
[#17] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@recedent, post #15

Dzięki teraz pojmuje. Tą pustkę mogę wypełnić moimi projektami, zarówno w fazie teraz nad tym siedze jak i w pozostałych fazach typu co będzie następne, pomijam fazę typu mam marzenie. Są też projekty w fazie sporo zrobione ale utknąłem.
[#18] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@asman, post #17

uwaga!
Moderatorzy PPA udzielili juz dostep wszystkim zainteresowanym do dzialu, wiec zapraszamy. (logujemy sie na PPA i w zakladce forum zjezdzamy suwakiem na sam dol, gdzie bedzie widoczny dzial z podpisem na gorze "Testowy nowy folder").
[#19] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Chętnie pomogę w projektowaniu leveli/map oraz jako beta-tester czy po prostu jako wolne ręce do pracy. Językowe wsparcie również mogę udzielić.
[#20] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@Radek_Cz, post #7

To czekam na jakiś fajny pomysł ;)
[#21] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@recedent, post #15

Co trzeba zrobić by te prywatne wątki mi się nie wyświetlały w "ostatnich-wątkach"?

Skoro i tak nie mogę do nich zaglądać.
Nie widzę odpowiedniego działu z lewej strony gdzie można sobie zaznaczyć i odfiltrować to co nas nie interesuje. :(
[#22] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@Leon, post #2

Ja chętnie zostanę alfa/beta testerem i podzielę się pomysłami na ulepszenie/zmiany w danym tytule posiadam różne modele amig, włącznie z A1000 ;->
[#23] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@Hellena, post #22

Pomysl świetny, ciesze się, że kompo zainspirowało. niestety wesprę tylko moralnie i ewentualnie koncepcyjnie. jestem programistycznym beztalenciem :)

@Selur : będziesz rozwijał Key Mastera ? Chętnego na
napisanie modułu masz powyżej :) Jeszcze jakis dobry grafik moglby ekran tytułowy dorysowac....

@Kain: Castle Hack do przodu ?? :)
[#24] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@twardy, post #23

Nie wszystko jest jeszcze doskonale zorganizowane, wiec proponuje poki co, zeby wszyscy zainteresowani zglaszali chec uczestnictwa do Recedenta i czekali na potwierdzenie.
[#25] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@twardy, post #23

Do przodu, do przodu. W weekend mam nadzieję uporać się ostatecznie ze scrollem a potem z górki!
[#26] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

W zasadzie w zakresie c i c++ mogę się udzielać ;)
[#27] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Czy jest szansa na dostosowanie gry do obsługi kart graficznych? Chciałbym żeby uruchomiła się także na MorphOS-ie. Po południu wyślę pomysł na gierkę, jeżeli się spodoba to fajnie.
[#28] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@Ender, post #27

Do kogo piszesz? Bo pierwszy post na żaden tytuł nie wskazuje. :)
[#29] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@teh_KaiN, post #28

Ogólnie, myślałem, że Selur jest szefem. :D No dobra mam do wykorzystania scenariusz, ale jest jedno "ale", gra prócz wersji na klasyka musiałaby się uruchomić pod MorphOS-em, czyli napisana pod systemem i dla kart grafiki, prócz wersji pod systemem i dla chipsetów klasyka. Ktoś chętny? A może programuje pod Motylkiem?
[#30] Re: apel do klasykowych "tworcow"

@selur, post #1

Również z nieskrywaną przyjemnością popełniłbym parę modułów do amigowych gier :)

Format - dowolny.

Dotychczasowe wypociny:
http://www.modules.pl/index.php?id=modules&aid=1
https://soundcloud.com/aceman_pl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem