kategorie: A2000/A3000, A4000, Sprzęt
[#1] Thylacine USB sterownik
Witam, zakupiłem kartę Thylacine USB. Poszukałem na necie sterownik thylacine.device dla stosu Poseidon, karta działa, ale jej uruchomienie na mojej A3000D + Mediator 3000dI powoduje, że cały komputer dostaje niesamowitego muła. W związku z tym mam kilka pytań.

1. Jaki jest najnowszy sterownik dla stosu poseidon? Czy to ten z 2004 r.?

2. Ściągnąłem do karty oprogramowanie ze strony projektu, ale podczas instalacji można było wybrać obsługę drukarek, skanerów i kart sieciowych, a jak wygląda sprawa z pendrive'ami?

3. Czy ktoś testował Thylacine wpiętą pod Mediatora w A4000D/Di? Być może to jest problem, że nie korzystam z oryginalnego doughterboarda?

Od razu napiszę, że Spider II działa na tej Amidze elegancko.
[#2] Re: Thylacine USB sterownik

@ITU, post #1

Ja używam Thylacine w Mediatorze A4000Di. Sterownik jest faktycznie wiekowy, ale nie mam teraz podłączonej Amigi, żeby potwierdzić wersję. Generalnie wszystko chodzi elegancko (jak to ładnie ująłeś), ale nie poraża szybkością. Tzn, wszystkie urządzenia widzi bez problemu, ale maksymalna szybkość jaką wyciągałem przy transferach z pendrive oscylowała wokół 360 kb/s. Z tego co wiem, wynika to z dramatycznie wolnego ASICa do obsługi USB. Przy maksymalnych transferach potrafi mi skakać myszka... Z drugiej strony, jakieś wolne operacje na plikach na usb, czy używanie myszki/klawiatury nie wpływa w żaden negatywny sposób na pracę komputera.
Jak się zbiorę w sobie i odświeżę system na mojej A1200 to thylacine zamieszka na stałe w slotach Z4 Elboxu. Ciekaw jestem jak wtedy sobie będzie radzić, choć z drugiej strony nie spodziewam się po tej karcie cudów :)
[#3] Re: Thylacine USB sterownik

@baderman, post #2

A jaki masz procek w A4000? Czy ta karta jest "procożerna"? U mnie nie chodziło o prędkość kopiowania, tylko o to, że zanim zaczął kopiować plik, mijała dłuższa chwila, co w przypadku katalogu C, FONT, LIBS, gdzie jest dużo małych plików, doprowadza do szewskiej pasji...
[#4] Re: Thylacine USB sterownik

@ITU, post #3

Karta ta zamula nawet na 060. Taki urok ;)
[#5] Re: Thylacine USB sterownik

@ITU, post #3

I na WarpEngine040/40 i na CS MK1 060/50 przycina, przy czym na 060 przycina zauważalnie mniej. Jeśli chodzi o kopiowanie małych plików, to nie zauważyłem jakiegoś szczególnego spowolnienia.

Swoją drogą, jestem ciekaw, jak z maksymalnymi prędkościami u Was?
[#6] Re: Thylacine USB sterownik

@baderman, post #5

Podobnie na 030 i 060 - 100-250Kb, w zależności od wielkości pliku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem