kategoria: A1200
[#1] A1200 uszkodzony port myszki
Nie wiem kiedy, ale wyłamał mi się jeden pin w gnieździe dla myszki (odpowiadający za PPM bo ten nie działa) FOTO:

W jaki sposób to naprawić? Na razie wkładam goldpin we wtyczkę od myszki i jakoś działa :P

PS. Joy mi przestał działać po grze w w SWOS może mieć to coś wspólnego z tym uszkodzonym portem? czy to po prostu joy padl?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 20:32:36 przez pokulan
[#2] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@pokulan, post #1

Rozkręć Amigę i zobacz jak port jest umocowany do płyty. Ja mam np. na takiej osobnej płytce i jakby mi się tak stało to poszukałbym takiej płytki po prostu... Ewentualnie przelutowanie portu nie jest jakoś bardzo skomplikowane.
[#3] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@pokulan, post #1

Wylutować to i wlutować nowe gniazdo.
[#4] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@_arti, post #3

A co z joyem? (PS. w wątku).
[#5] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@pokulan, post #1

Ja tak miałem. Nie działał mi lewy przycisk myszki bo pin był wyłamany jak u ciebie.
Z tyłu na tym porcie są takie plastikowe niebieskie zaczepy. Podważ je i zdejmij. Jak je zdejmiesz to taśma jest "nabita" na te piny od tyłu. Usuń tego złamanego pina. Znajdz jakiegoś drucika, odmierz długość aby się zgadzało, włóż od strony jak tutaj na zdjęciu, przewlecz na drugą stronę i zawiń wokół miejsca gdzie był "nabity" poprzeni pin. Albo znajdz gdzieś taki port i go wymień RS232 jeżeli się nie mylę.

Zapomniałem dodać że są dwie wersje w A1200 jedne wlutowane w płyte a drugie na taśmie. Ja mam akurat na taśmie. Nie wiem jak jest u ciebie.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 22:17:45 przez Art

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 22:19:02 przez Art
[#6] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@Art, post #5

On ma to na taśmie
[#7] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@pokulan, post #1

W każdym sklepie z elementami elektronicznymi dostaniesz takie gniazdo, zarówno w wersji lutowanej do płyty, jak i w wersji do zaciskania na taśmie. Ja bym sobie nie zawracał głowy przeszczepianiem skądś używki - może okazać się niewiele lepsza.
[#8] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@Daclaw, post #7

Ok a co z kwestią joysticka?
[#9] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@pokulan, post #8

Sprawdz jeszcze na innym sprawnym joyu.
[#10] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@Art, post #9

Podłącz do joysticka miernik, albo żarówkę z baterią :P

Opis portu db9 jest np. tutaj.
[#11] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@KJB, post #10

Dzięki KJB :D Mam arduino to sprawdzę :P
[#12] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@KJB, post #10

Dobrze, ze kondensatorow nie kazaliscie mu lutowac. joker
[#13] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@pokulan, post #1

Masz pewnie płytę 1D4.
Zamiast kombinować nie prościej wykombinować gniazdko z kablem z jakiegoś starego śledzia od pc?
[#14] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@11111olo, post #13

No yo, od śledzia można to gniazdo oderwać nie? Co do otwierania Amigi to nie potrafię zdjąć tego metalowego shitu, rozginałem zaciski i nic podnoszę to razem z płytą
[#15] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@pokulan, post #14

Gniazdo aby odeszło musisz wykręcić dwie śruby z gwintem wewnętrznym. Do tego nic nie trzeba rozkręcać.

Aby zdjąć ekran odginasz dookoła blaszki. Oczywiście stację i dysk musisz wcześniej wyjąć i odkręcić kilka śrubek które trzymają płytę i ekran.
[#16] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@11111olo, post #15

Czy muszę ten ekran później z powrotem przykręcać?
[#17] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@pokulan, post #16

To już zależy tylko od Ciebie - musu nie ma.
[#18] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@11111olo, post #17

parowanie w pecetowym kabelku jest takie samo jak w amigowym, czy wymaga jakiejś przeróbki?
[#19] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@brzeszczot, post #18

Nie mam niestety takiej płyty aby to sprawdzić.
Aby mieć pewność zdejmujesz plastikową osłonę (zejdzie po wykręceniu dwu sześciokątnych wkrętów) i porównujesz rozłożenie przewodów.

Zawsze możesz za złotówkę kupić wtyk DB9 i sam polutować.
[#20] Re: A1200 uszkodzony port myszki

@brzeszczot, post #18

"parowanie w pecetowym kabelku jest takie samo jak w amigowym, czy wymaga jakiejś przeróbki?"

Miałem kabelek od PC w którym było inne połączenie niż w Ami, być może PC ma inaczej ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem