[#1] Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!
Moduły możemy posłuchać i pobrać w MP3 z tej strony.

REGULAMIN GŁOSOWANIA:
Głosujemy wg. poniższej tabelki.

  • Moduł najlepszy wg. Was - 4 pkt
  • Moduł następny - 3 pkt
  • Moduł kolejny - 2 pkt
  • Moduł kolejny - 1 pkt


Na każdy moduł trzeba oddać głos. W przeciwnym wypadku głosowanie będzie nieważne.
Głosowanie trwa do 4 stycznia.

Uwaga! Użytkownicy którzy zarejestrują się na PPA po rozpoczęciu głosowania, nie mogą głosować. Nowi użytkownicy PPA będą mogli zagłosować w kolejnej edycji konkursu. :)
[#2] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł trzeci - 4 pkt
Moduł czwarty - 3 pkt
Moduł pierwszy - 2 pkt
Moduł drugi - 1 pkt
[#3] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 3 - 5 pkt
Moduł 4 - 3 pkt
Moduł 2 - 1 pkt
Moduł 1 - 1 pkt
[#4] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 1 - 1 pkt
Moduł 2 - 2 pkt
Moduł 3 - 4 pkt
Moduł 4 - 3 pkt
[#5] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 1 - 2
Moduł 2 - 4
Moduł 3 - 3
Moduł 4 - 1
[#6] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@biax, post #3

Zawsze ktoś się wyłamie z punktacją :P

Moduł #1 - 4
Moduł #2 - 1
Moduł #3 - 3
Moduł #4 - 2
[#7] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 1 - 4 pkt
Moduł 3 - 3 pkt
Moduł 4 - 2 pkt
Moduł 2 - 1 pkt

BTW, Wesołych Świąt
[#8] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 2 - 4pkt
Moduł 3 - 3pkt
Moduł 1 - 2pkt
Moduł 4 - 1pkt

W moim odczuciu mod 1, 3 i 4 nadają się do podpięcia do gierki, drugi dobry do demka, dynamiczny, dobry do designu ze zmieniającymi się efektami z dem w stylu '95. Choć do gry też by się nadawał.
[#9] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 3 - 4 pkt.
Moduł 4 - 3 pkt.
Moduł 2 - 2 pkt.
Moduł 1 - 1 pkt.
[#10] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 2 - 4pkt
Moduł 3 - 3pkt
Moduł 1 - 2pkt
Moduł 4 - 1pkt
[#11] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 1 - 4
Moduł 2 - 1
Moduł 3 - 3
Moduł 4 - 2
Tak naprawdę to jedynie nr.1 nie wywołuje u mnie dreszczy obrzydzenia
[#12] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@Aniol, post #11

Moduł 4 - 4
Moduł 1 - 3
Moduł 2 - 2
Moduł 3 - 1

Kilka słów ode mnie: generalnie bardzo nierówna edycja konkursu, nawet w ramach tego samego modułu. W pierwszym coś przeskakuje na początku ale może to wina konwersji do MP3, nie wiem. Na początku chciałem dać 1 a później mi się nawet spodobało i dałem 3. Moduł drugi - gdyby nie pierwsza, bardzo słaba część, była by spokojnie 4 a tak tylko 2. Numer trzeci - dobry dobór sampli ale całość trochę przekombinowana, więc 1. Numer cztery - taki średniacha, ale została mi 4 do rozdysponowania, więc z braku większych zarzutów tyle dostał
[#13] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 1 - 3 pkt
Moduł 2 - 1 pkt
Moduł 3 - 2 pkt
Moduł 4 - 4 pkt

Choć gdybym mógł, to 1 i 3 modułowi dał bym 3 punkty, bo oba są dla mnie tak samo dobre.

Arti: Nie wiem na czym Ty słuchasz tych modułów, ale mi przy konfiguracji: Foobar 2000, Sound Blaster Z oraz głośniki Logitech Speaker System Z906 pod Windowsem jakość pierwszego modułu jest bardzo dobra i nic nie przeskakuje.

Na Mini Maku pod MorphOSem, ale na tych samych głośnikach też mi nic nie przeskakuje.

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 22:54:07 przez gilban
[#14] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@gilban, post #13

Odsłuchiwałem ze strony www - na samym początku kilka sampli wydaje się wchodzić "niewczas" ale może to zamierzony efekt, nie wiem.
[#15] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

4 punkty dla modułu numer 4. Może nie zrzuca z krzesła, ale jest ciekawy melodycznie, dobrze rozplanowany, technicznie bez zarzutu. Trochę mam wrażenie jakbym słuchał remake'u muzyki z Settlersów...

3 punkty dla modułu numer 1. Ciekawy pomysł, kompozycja nawet nawet, ale niestety sample gdzieniegdzie fałszują.

2 punkty dla modułu numer 3. Zaczyna się bardzo interesująco, niestety po minucie słychać brak pomysłów na dalszy rozwój muzycznej akcji i w tym miejscu należało ten moduł skończyć a nie ciągnąć go dalej na siłę.

1 punkt dla modułu numer 2. Jest słabszy kompozycyjnie od trójki, przy tym posiada jej główną wadę, brak pomysłów po kilkunastu patternach, reszta jest wyrzeźbiona siłowo...
[#16] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@_arti, post #14

To może dlatego. Ja pobrałem pliki na dysk i potem odsłuchiwałem. .

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 23:22:52 przez gilban
[#17] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

MODUŁ 3-4PKT
MODUŁ 4-3PKT
MODUŁ 2-2PKT
MODUŁ 1-1PKT
[#18] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Licze, ze niepisany regulamin uwzglednia stary dobry obyczaj nieglosowania na wlasne prace.
[#19] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@Western, post #17

4 punkty - moduł 1.
3 punkty - moduł 3.
2 punkty - moduł 4.
1 punkt - moduł 2.

[#20] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Nr mod - punkty
1 - 4 OK
2 - 3
3 - 2
4 - 1
[#21] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Disclaimer: jako, że w żadnym stopniu nie "jestę muzykię" moja ocena będzie bardzo subiektywna i może być niewłaściwa ze względu na brak znajomości zagadnień związanych z muzyką.

TL;DR: mam drewniane ucho, handluj z tym.

JEDEN punkt otrzymuje... moduł nuner dwa. Dobra, fajnie, lubię takie okołoelektroniczne klimaty, ale to bardziej przypomina kakofonię dwóch syren alarmowych z gdzieniegdzie biegającym młotem pneumatycznym. Domagam się blipania, plumkania, tych tam wibracji, czy jak to się zwie i żeby to wszystko takie fajne było :D
DWA punkty otrzymuje... moduł numer cztery. Plumkanie pianinka, do którego wokalem jest babcia chora na astmę, z czego pianinko jest chyba z jakiegoś mainstreamowego utworU. Kompozycję ratuje jeszcze ta fujarka w połowie.
TRZY punkty otrzymuje... moduł numer trzy - Całkiem fajne 'aaaaaaaa' (nie wiem, co to za instrumenty), a potem do tego troszkę plumka. Całość możnaby wpakować do jakiegoś demka spokojniejszego, tylko obraz musiałby zaciekawiać, bo muzyka trochę usypia.
[b)CZTERY punkty[/b] wędrują, jak można się domyślić, do modułu numer jeden. Po prostu - popiernicza sobie krasnoludek przez mroczny las, zbiera grzybki i punkty, jednocześnie skacząc po drzewkach i atakując jakimś mieczem wyskakujące zewsząd potworki, które porwały mu kobietę, czy inny wielki skarb jego gildii. Serio, niech ktoś zrobi grę z tym modkiem.

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 18:30:03 przez Skrzyp
[#22] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Dlaczego nie głosujecie? ;)
[#23] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@Andrzej Drozd, post #22

Moduł 1 - 4 punkty
Moduł 4 - 3 punkty
Moduł 2 - 2 punkty
Moduł 3 - 1 punkt

Chociaż wszystkie były fajne, słyszalnie wydaje mi się że poziom rośnie.
[#24] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 3 - 4pkt
Moduł 1 - 3pkt
Moduł 4 - 2pkt
Moduł 2 - 1pkt
[#25] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@Andrzej Drozd, post #22

Moduł 1 - 4 punkty
Moduł 2 - 3 punkty
Moduł 3 - 2 punkty
Moduł 4 - 1 punkt
[#26] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@Andrzej Drozd, post #22

Dlaczego nie głosujecie? ;)

Nie możemy (???)

Proszę słuchać modułów do końca...
[#27] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 1 - 4pkt
Moduł 3 - 3pkt
Moduł 4 - 2pkt
Moduł 2 - 1pkt
[#28] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

1 - 4 pkt
3 - 3 pkt
2 - 2 pkt
4 - 1 pkt
[#29] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@recedent, post #1

Moduł 2 - 4pkt
Moduł 1 - 3pkt
Moduł 4 - 2pkt
Moduł 3 - 1pkt
[#30] Re: Trzeci konkurs muzyczny PPA - GŁOSOWANIE!

@sordan, post #29

Posłuchałem i ogólnie jakieś melancholijne te modki :) . Nie to że mi się nie podoba, ale chyba jakiś bożonarodzeniowy czas zadumy się twórcom udzielił. Pozwolę sobie na subiektywny opis każdego z utworków (wrażenia):

Moduł pierwszy.

Bardzo fajny początek - taki walczyk, który od razu skojarzył mi się z wesołym miasteczkiem :) . Klimat raczej minorowy, jakaś ciemna historia (idealnie pasowałoby morderstwo w Lunaparku w stylu Stevena Kinga), jakiś Clown morderca i te sprawy.... . Brawa za basik (sam autor samplował?), który na moich odsłuchach super brzmi. Ogólnie fajny kawałek, tylko jakoś brakuje mu rozwinięcia i jakiegoś pierd.lnięcia :D . Zachęcam autora do posiedzenia jeszcze nad utworem, może z tego być naprawdę fajny moduł (tyle, że więcej miejsca pewnie zajmie).


Moduł drugi.

Początek bardzo fajny, rozwinięcie też. Sample dobrze dobrane nic się nie rozjeżdża i zagłusza. Słychać wszystko jak trzeba nie ma niepotrzebnych interferencji. Mówiąc fachowo mix dobrze siedzi (jeśli można tak napisać o MODdzie cztero- monokanałowym :) . Szybsze tempo poprawia dynamikę utworu. Kawałek bardziej mi przypomina klimaty C64, i nie wiem czy tak właśnie nie miało być ;) ? Krótkie i nagłe zakończenie już typowo jak w 8bit. Generalnie fajnie się tego słucha.


Moduł trzeci.

Tutaj niestety słychać od samego początku "piki" - zły sampling? Wypadałoby zmiękczyć górę, lub pobawić się nieco w Audiomasterze. Akordy dobrze współgrają z solówką, tylko nie ma basu! Zdecydowanie brakuje mi go tutaj. Rozumiem, że ambient itd. , ale powinno coś pohałasować w tonach niskich - sam centralka nie wystarczy :) . Brak basu bardzo obniża jakoś utworu, ale to tylko moje zdanie.... .


Moduł czwarty.

Początek trochę mi się skojarzył z "Domem wschodzącego słońca" The Animals - inspiracja dla autora ? Ciekawe akordy nie zajeżdżają rutyną. Kawałek ładnie przechodzi w klimaty średniowiecznych "eposów" w stylu The Settlers :). Tutaj jednak też brakuje jakiegoś konkretnego rozwinięcia i zakończenia. Mam wrażenie jakby cały utwór był długim wstępem do czegoś, czego niestety nie ma. Brakuje "walnięcia" i szybszych, dynamiczniejszych nut.


Podsumowanie:

Utwór 1 - 4 punkty
Utwór 2 - 3 punkty
Utwór 3 - 1 punkt
Utwór 4 - 2 punkty.


Pozdrowienia od lenia Azzorka, któremu dupska nie chce się ruszyć aby wreszcie coś swojego wystawić :) .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem