kategoria: Karty CF
[#1] Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.
Witam,

w związku z tym, że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać, mam na imię Paweł.
Amigą interesuje się od 1993 roku, kiedy to dostałem od rodziców A500. Zawsze marzyłem o A1200, niestety rodziców nie było stać na ten sprzęcik. Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, że fajnie by było przypomnieć sobie stare dobre czasy i kupiłem A1200.

Chciałbym podłączyć do Amisi adapter kart cf, niestety mam problem z przejściówką z 44 na 40 pin. Gniazdo molex na przejściówce jest umieszczone zbyt wysoko i nie mogę założyć klawiatury.
Wpadłem na pomysł, żeby odciąć gniazdo molex z kawałkiem płytki i dolutować kabelki z zasilaniem bezpośrednio do gniazda 44pin.

fotki przejściówki i kabelka

W związku z tym, że moja wiedza o elektronice sprowadza się tylko do lutowania, chciałbym Was prosić o opinię czy dobrze to wykombinowałem.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Pablong
[#2] Re: Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.

@Pablong, post #1

[#3] Re: Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.

@AdamZeku, post #2

to rozwiazanie wymaga jeszcze kabla IDE 44
[#4] Re: Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.

@AdamZeku, post #2

Adapter na kartę cf już posiadam.
Chciałbym uniknąć niepotrzebnych wydatków i wykorzystać touco już mam.
[#5] Re: Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.

@Pablong, post #4

Zasilanie nie jest Ci potrzebne do adaptera ide44 - ide40.
Zasil bezposrednio adapter IDE-CF z gniazda FDD

ps.
na fotkach zle zaznaczyles 5V

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 14:21:57 przez Norbert
[#6] Re: Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.

@Pablong, post #4

podziwiam.. za15 ziko już bym i się nie chciało..

przy tym adapterze przelotka 44-->40 Ci nie potrzebna..



Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 14:28:54 przez AdamZeku
[#7] Re: Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.

@Norbert, post #5

Nie wpadłem na pomysł z podłączeniem adaptera pod fdd OK
Co do błędnego oznaczenia 5V, który to będzie pin?
[#8] Re: Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.

@Pablong, post #7

Przypuszczam ze masz adapter IDE40-CF i dlatego dokupiles adapter ide44-ide40.
Nie potrzebujesz ciągnąć zasilania ze zlacza IDE44 bo napięcie weźmiesz ze zlacza FDD.

Adapter IDE44-40 który posiadzasz byl/jest przeznaczony do podlaczenie dysku 2.5cala do ide40 i dlatego zastosowano wtyczke molex.
Nic nie stoi na przeszkodzie zeby adapter uzyc w drugą stronę. Wtedy zasilanie nie jest potrzebne.
[#9] Re: Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.

@Norbert, post #8

Adapter kupiłem na tej aukcji.
link

Musiałbym przerobić kabelek od fdd, żeby zasilał równocześnie adapter cf i fdd. Stacji dyskietek nie chcę odpinać dopóki nie sprawie sobie dodatkowego turbo.
Bez dodatkowej pamięci nie pogram sobie poprzez WHDLoad, a z dyskietek tak.
Łatwiejszym sposobem wydawało mi się dolutowanie dwóch kabelków do przejściówki 44/40.
[#10] Re: Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.

@Pablong, post #9

Podepnę się do tematu mam 2 amigi w jednej jest ADAPTER CF 44pin 2,5" a w drugiej na 3,5" , w tej na 2,5" dioda nie sygnalizuje pracy dysku.
Wiem że jest jakiś prosty patent aby to naprawić że trzeba jakiś pin zkrosować aby dioda mrugała ,
może ktoś wie dokładniej jak to zrobić .
[#11] Re: Przejściówka z 44 na 40 pin do adaptera CF.

@LESZEK75, post #10

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem