[#17]
Re: AMIGA 500 połączenie obrazu inne niż scart
@davero,
post #16
To z Allegro to jest prosty adapter Euro<>Composite. Eurozłącze ma m.in. sygnał Video (In oraz Out), czyli nic innego jak Composite. Gdy przez Eurozłącze idzie pełne RGB, to wtedy sygnał Video wykorzystywany jest jedynie do zespolonej synchronizacji. Gdy nie ma sygnałów koloru RGB, wtedy kolor dekodowany jest z sygnału Composite (jeśli ten kolor jest w nim zakodowany... bo nie musi). Nie pamiętam czy w A500 na wyjściu CSYNC jest sygnał Composite, czy tylko sygnały synchronizacji, jednak nie ma to znaczenia - A500 wogóle nie produkuje kolorowego composite, tylko mono. Więc w najlepszym przypadku po podpięciu tej przelotki do A500 otrzymasz obraz czarno-biały (a w gorszym czarny ekran). I dźwięk stereo.
Component też zawiera sygnał mono composite, zwany Luma. Kolor jest zakodowany w dwóch sygnałach różnicowych koloru Pb/Cb i Pr/Cr. Nie da się prosto (czyli bez podłączenia odpowiedniego konwertera... to nie jest tylko kabel!) przerobić sygnału RGB na Component (na Composite kolor zresztą też nie).
W twojej sytuacji niezłym rozwiązaniem byłby konwerter Amiga RGB>>S-Video. S-Video to dosyć fajny standard, obraz jest dosyć ładny (niebo a ziemia w porównaniu do Composite color). A od strony technicznej to coś jeszcze innego niż Component: jeden sygnał Luma (taki sam jak w Component) i drugi Chroma. To wszystko. :)
Reasumując - to pudełko od kippera za 35$ powinno rozwiązać wszystkie Twoje problemy.
Chociaż jak pisałem wcześniej - niewykluczone, że sygnał RGB po podpięciu do D-SUB w Twoim projektorze zadziała. Jeśli tylko złącze to nie jest ograniczone do trybów VGA, a dopuszcza sygnał PAL/NTSC, to będzie działać. Najpierw bym to sprawdził.
PS. Jak widzę, zalinkowałeś własnie taki kabel do podpięcia RGB ami do D-SUB
Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 21:42:10 przez wali7