kategoria: A2000/A3000
[#1] System i kikstart 2.x a programy pisane pod MUI i problem z ich instalacją
Z okazji nadmiaru wolnego czasu uruchomiłem w A2000 kartę sieciową i przebiłem się przez konfigurację AmiTCP, z trudem ale poszło. Z rozpędu chciałem zainstalować kilka programów do sieci w tym: przeglądarkę www, klienta FTP i wyszedł problem a w zasadzie dwa:
1. Większość tych programów jest całkowicie lub opcjonalnie pisane pod MUI i przy próbie instalacji pluje się o brak datatypes.library. Ta biblioteka jest w systemach dopiero od 3.0 i jej ręczne skopiowanie problemu nie rozwiązuje, na aminecie nie ma wersji tej biblioteki dla systemów 2.x, a ta która jest też nie pomaga. Mam ktoś jakieś pomysły lub doświadczenia z tym problemem ?
2. Przeglądarki www są albo pod MUI albo wymagają kicka 3.x (AWeb), zna ktoś jakąś możliwą do użycia przeglądarkę www (poza tekstowymi) ? Przeglądarka ma służyć głównie do ściągania z Aminetu i czasami z innych stron z Amigowym softem. Cudów od niej nie wymagam, byle czytelnie wyświetliła napisy i pozwoliła ściągnąć plik/pliki.

Te problemy mam na A2000/030/ 8MB Fast, kikstart jak z pluskwy 37.175 i WB 2.1. Montowanie kicka3.x nie wchodzi w grę, ten kikstart mam w A1200 oraz A4000 i nie potrzebuje go w starszych Amigach.


Pozdrawiam
[#2] Re: System i kikstart 2.x a programy pisane pod MUI i problem z ich instalacją

@RadoslawF, post #1

AMosaic 1.2

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 21:19:16 przez Norbert
[#3] Re: System i kikstart 2.x a programy pisane pod MUI i problem z ich instalacją

@Norbert, post #2

Dzięki, ale to nie było darmowe, gdzie ja to dzisiaj znajdę ? Nie ma na Aminecie i na stronie programu.
Było to może na jakiejś płytce jakiegoś wydawnictwa ?


Pozdrawiam
[#4] Re: System i kikstart 2.x a programy pisane pod MUI i problem z ich instalacją

@RadoslawF, post #3

Mosaic_1.2_AmiTCP.lha
[#5] Re: System i kikstart 2.x a programy pisane pod MUI i problem z ich instalacją

@RadoslawF, post #1

Jeśli chodzi o obrazki i datatype'y - nie wystarczy po prostu wyłączyć ładowania obrazków w ustawieniach iBrowse?
[#6] Re: System i kikstart 2.x a programy pisane pod MUI i problem z ich instalacją

@Norbert, post #4

Dzięki, sam znalazłem tylko wersję NoNet. Ale ta też ma coś skopane z konfigiem, po podaniu adresu tylko chce coś zapisywać i się zapętla, nic to posiedzę jeszcze nad tym.


Pozdrawiam
[#7] Re: System i kikstart 2.x a programy pisane pod MUI i problem z ich instalacją

@_arti, post #5

Wszystko co z MUI zatrzymuje się na początku instalacji płacząc o brak datatypes.library. AmiFTP (też z MUI) uruchomił się bez instalacji i działa, z przeglądarkami tak łatwo nie ma, instalator musi masę katalogów pozakładać bo się nie uruchomi.


Pozdrawiam
[#8] Re: System i kikstart 2.x a programy pisane pod MUI i problem z ich instalacją

@RadoslawF, post #6

Właśnie zainstalowałem sobie testowo iBrowse 1.x i on ma opcję, po ustawieniu której korzysta z wbudowanego dekodera a nie datatypeów. Powinno to chyba zadziałać. Niestety, nie mam Amigi z systemem 2.x, więc nie mogę sprawdzić.

EDIT:
Wszystko co z MUI zatrzymuje się na początku instalacji płacząc o brak datatypes.library

Aha, skoro tak, to ten pomysł odpada.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 23:02:05 przez _arti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem