kategoria: A4000
[#1] A4000 SCOUT i FBlit
Ostatnio włączyłem Scout na A4000 OS 3.9 i w rubryce Chipset zastanowiły mnie dwie wartości, jedna przy FBlit - not running i druga ChunkyPlanar - n/a. Czy to normalne ?
Patrząc na screeny z tego programu zrobionych u innych użytkowników w tabelce FBlit widnieje wartość running...
Czy może fblit należy uaktywnić stosownym programikiem ?
A Wy jak macie ?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 00:39:56 przez neuron55
[#2] Re: A4000 SCOUT i FBlit

@neuron55, post #1

FBlit to patch na graphics.library ktory przyspiesza operacje graficzne przerzucajac je z CHIP RAM fo FAST, czesc tez przerzuca procesor zamiast AGA.

AGA nie posiada sprzetowej konwersji Chunky2Planar stad n/a - not available
[#3] Re: A4000 SCOUT i FBlit

@tom256, post #2

Czyli jeśli nie używam programu FBlit to informacja podana przy FBlit jako not running w programie Scout jest ok ?
[#4] Re: A4000 SCOUT i FBlit

@neuron55, post #3

jeśli nie używam programu FBlit to informacja (...) not running (...) jest ok ?

FBlit to taki program-łatka, więc to chyba jasne, że jeśli go nie masz w systemie to = "not running"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 01:30:45 przez tOMashBe
[#5] Re: A4000 SCOUT i FBlit

@tOMashBe, post #4

Pytam bo właśnie jak jest odpalony FBlit w systemie, to Scout podaje że FBlit "not running".
Mój konfig to OS 3.9 i BB2.
[#6] Re: A4000 SCOUT i FBlit

@neuron55, post #5

A FBlita nie wpisywało się czasem w startup-sequence (gdzieś po SetPatch)?
[#7] Re: A4000 SCOUT i FBlit

@recedent, post #6

Tak
[#8] Re: A4000 SCOUT i FBlit

@recedent, post #6

Zgadza się
[#9] Re: A4000 SCOUT i FBlit

@neuron55, post #8

A co zwraca jak wpiszesz komendę fblit? Bo ja mam fblit, gdzie chyba muszę dać -a albo active, żeby się aktywował. Samo fblit nie aktywuje łaty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem