kategoria: A2000/A3000
[#1] ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode
Hej

Mam pamięci ZIP o oznaczeniu HM514402BZ6 czyli Static Column.
W jaki sposób sprawdzić czy faktycznie takie są lub czy jest aktywny tryb Burst.

Mam obsadzone wszystkie banki czyli 16MB i wynik w SysInfo na czystym systemie 3.1 jest 0.86 Amigi 3000, po wywołaniu "CPU FastROM" jest 0.91.
W systemie nie ma aktywnych żadnych przyspieszaczy (tylko SetPatch w wersji dostarczonej z systemem 3.1).

Jaki powinien być wynik przy SC?

Czy ktoś z Was ma wynik 1.0? Jeśli tak to przy jakim konfigu hardware i software?
[#2] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #1

Ja mam 16 MB Page Mode i standardowy procesor i mam wynik poniżej 1.00. W graffiti mam skrina z wynikami w Sysinfo 4.0
Wyłączone mam CBack, bo jest nieaktywne.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 14:53:30 przez glichtanski
[#3] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@glichtanski, post #2

A czy mógłbym Cię prosić o ściągniecie programiku SetRamsey z Aminetu i wykonanie komend "SetRamsey", "SetRamsey STATICON" oraz "SetRamsey BURSTON" oraz opisanie ich wyników.
W szczególności czy w 2 i 3 przypaduk dostajesz komunikat że posiadasz pamięć Page Mode czy masz zwis systemu?
[#4] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #1

Ja mam KM44C1000AZ-8 111Korea - Page Mode 80 ns. SysInfo także poniżej 1 niezależnie od kickstartu. Konfiguracja jak w stopce. Mam też komplet kart PCI ale jeszcze ich nie skonfigurowałem-czekają na dłuższą dobę.
[#5] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Rafał A-3000, post #4

A możesz zapuścić te komendy o które poprosiłem wyżej?

Link: http://aminet.net/package/driver/other/SetRamsey

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 20:51:29 przez Davka
[#6] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #5

Ad 1. Off, off, off, 1Meg by 4bit, 238 block.
Ad 2. zwis.
Ad 3. zwis.
[#7] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Rafał A-3000, post #6

Dzięki OK
[#8] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #1

Czy nie ma na PPA nikogo z pamięciami działającymi w trybie SC i wynikiem 1.0 w Sysinfo? :)

Będę miał do sprzedania takie ZIPy i chciałbym wiedzieć czy niedziałanie trybu SC to wina kostek pamięci czy mojej Ami.
[#9] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #8

No ja mam Page Mode.
A ile będziesz chciał za cały komplet pamięci, bo rozumiem, że masz 16MB? Napisz na priv.
A możesz u siebie włączyć tryb CopyBack? Czy działa to tylko w procesorach 040 i 060?
[#10] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@glichtanski, post #9

CopyBack działa tylko w prockach które wymieniłeś wiec u nas na 030 nie włączysz.
[#11] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@glichtanski, post #9

Zamieściłem ofertę sprzedaży w dziale Giełda. 550zł za komplet 16MB.
[#12] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #11

Widzę, że nie jestetm wyjątkiem z prędkością A3000 poniżej prędkości A3000. Swoją drogą ciekawe jakie warunki muszą być spełnione, by była taka sama. Gllichtański ma szybsze kości niż ja, a i tak "1" nie ma.
[#13] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #8

Wrzuciłem dziś te 8MB od Ciebie, wszystko śmiga. SetRamsey natomiast pokazuje, że nie mam Amigi 3000 :P Pewnie dlatego, że z powodu wylewu baterii na płytę nie widać w ogóle układu zegara (i pamięci parametrów) w systemie. Jak znajdę chwilę to przysiądę do tego i może uda się coś naprawić przy tym zegarze.

Wynik w SysInfo - 0.82.
[#14] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@alt_, post #13

A po wydaniu komendy "CPU FastROM" jaki wynik?
[#15] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #14

Z FastROM-em 0.91
[#16] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@alt_, post #15

Czyli dokładnie tak jak u mnie.
[#17] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #16

Z kartą A3640 (040/25) także nie ma prędkości A4000. Wynik testowania setramsey taki sam jak przy 030.
(Założyłem kartę do szybszego nagrywania kilku płytek CD i próby z DVD /jeszcze mi się nie powiodło/, więc tak z ciekawości sprawdziłem też i setramsey).
[#18] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Rafał A-3000, post #17

Ale to akurat jest normalne, prawda? A3000 ma jednak trochę inną budowę i chipset niż A4000. Przy 040 i tak procesor nie umie używać trybów burst specyficznych dla pamięci SC.
[wyróżniony] [#19] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #18

Udało mi się przywrócić do życia zegar i sprawdzić zachowanie programu SetRamsey. U mnie zawiesza się tak samo jak u Ciebie. Standardowo pokazuje że static i burst są wyłączone. Na próbę włożyłem Ramsey rev. 07 (w miejsce 04) i wszystko działa super prawidłowo, domyślnie static i burst się aktywują, ale nie ma żadnego przyspieszenia w SysInfo.
[#20] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@alt_, post #19

Czyli z nowszym Ramseyem Amiga sama włącza tryb SC i Burst? Czy dopiero programik to robi?

Jeśli nie ma przyspieszenia żadnego to ja już nic nie rozumiem :)
[#21] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@Davka, post #20

Wydaje się, że włącza. Programik to tylko pokazuje. Ja też nic nie rozumiem ;)
[#22] Re: ZIPy A3000 Static Column vs Page Mode

@alt_, post #21

A SysInfo na Ramsey-07 wykrywa wersję Ramsey i Gary, czy wciąż jest n/a?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem