kategorie: A1200, Karty CF
[#1] PCMCIA nie działa (albo coś koło tego)
OK, jest sobie A1200 2B (Commodore), ACA1220, karta WiFi ze sterownikiem prism2v2, PCMCIA->CF i CF PQI 4GB.
Historia zaczęła się od niedziałającej karty WiFi - szybkie szperanie po necie i wynik tego szperania sprowadzający się mniej więcej do stwierdzenia "Pier.... ACA" (bo sprawdziłem bez ACA i generalnie WiFi działa, szybkość tego działania zwaliłem na 2MB RAM), objawy - po uruchomieniu wirelessmanagera zwis (mysz nie chodzi, klawiatura nie działa, działa tylko CTRL-A-A), po wyjęciu PCMCIA wszystko ożywa. OK, zamówienie w farnell, przyszły koraliki ferrytowe i kondensatory, zrobiłem full timing fix, do tego Clockport to Paula fix i jakiś taki mostek na CIA. Niby to wszystko miało poprawić działanie. I zima. Objawy takie same - "pier... ACA". No cóż, pomyślałem, że sprawdzę na przejściówce PCMCIA->CF i tu spotkała mnie kolejna niespodzianka - karta działa ekstremalnie wolno (sysinfo pokazuje transfer na poziomie 4kB/s). Sprawdziłem bez ACA i niestety to samo - czyli to nie wina ACA. Co może być uwalone, co sprawdzać, gdzie szukać? Poza tym cholernym PCMCIA wszystko działa. Spodziewam się na dniach innej wersji płyty (1D1 lub 1D4), mam nadzieję, że na niej będzie lepiej.
[#2] Re: PCMCIA nie działa (albo coś koło tego)

@Jenot, post #1

No to po długich bojach są pewne efekty "śledztwa". Kupiłem drugą płytę (też 2B ale nieco różniąca się wykonaną fabrycznie częścią timing fixów), podłączyłem wszystko razem i... to samo - WiFi z prism2.device zwiesza Amigę (bez ACA działa baaardzo powoli ale to jak się okazało wynika z braku RAM), CF po paru minutach ledwie wyświetlił ikonę karty na desktopie. Wspólnie z Sir_Lucasem przećwiczyliśmy różne konfiguracje sprzętowo-programowe i okazało się, że moja CF (PQI 4GB) nie chce działać w przejściówce CF->PCMCIA (Sir_Lucasowy SanDisk zapieprza aż miło), a problem z WiFi na Prismie wynika z tego, że prism2.device żre się z ACA 1220. Widocznie to jakiś babol w sterowniku, który ujawnia się tylko przy tej karcie (na "gołej" A1200 jest OK, z ACA 1232- OK, z samym fastem - też OK), poza tym inna karta PCMCIA (Belkin 100Mbit na kablu), ze sterownikiem cnet.device działa idealnie z 1220.
Dlatego jeśli ktoś posiada ACA 1220 (i tylko ACA 1220) to niech omija karty obsługiwane przez prism2.device, a jeśli chce koniecznie mieć WiFi a jeszcze nie kupił turbo to niech dołoży parę złotych i kupi ACA 1232. Ewentualnie pozostaje czekać na jakąś nowszą wersję prism2.device.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 20:03:54 przez Jenot
[#3] Re: PCMCIA nie działa (albo coś koło tego)

@Jenot, post #2

Dodam jeszcze, że 10 MBit SureCom 427 też działa dobrze z cnetem i ACA 1220. Nie wiedzieć czemu prism gryzie się z ACA 1220.
Na AmiParty DJ Mario miał ACA 1232 i w połączeniu z Orinoco prism2 poszedł od strzału.
Nie wiem czemu tak jest. Może jakieś pechowe ACA 1220 trafiło Ci się ;) Pierwszy raz widzę taką sytuację.

Cieszę się, że mogłem Cię poratować kartą na kablu i, że ładnie działa z Cnetem OK

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 20:24:36 przez Sir_Lucas
[#4] Re: PCMCIA nie działa (albo coś koło tego)

@Sir_Lucas, post #3

No własnie jakieś echa takiego zachowania google wypluwa ale nie dość, że amig pozostało relatywnie niewiele to połączenie - ACA1220+prism2 jest jak widać baaardzo rzadkie. A może wersja płyty (2B) też coś wnosi do problemu? Szczerze mówiąc jakoś nie chce mi się pisać do autora sterownika prism2 ani do Jensa. Karta jest OK, dobrze się kręci (16@28MHz), ilość Fastu praktycznie niemożliwa do wykorzystania na klasyku... dla mnie wystarczy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem