kategorie: A2000/A3000, A500, Programy
[#1] Potrzebny programik do mojego projektu
Składam sobie dystrybucje opartą na Workbenchu 1.3, przeznaczoną dla najstarszych Amiś (docelowe konfigi to nierozbudowane A1000 i A2000) i potrzebny mi taki oto program:

1. odpalany z CLI (user-startup);
2. sprawdza czy LoadWb jest załadowane;
3. jeśli tak, to otwiera okno Wb z zawartością katalogu, podanym jako parametr;
4. jeśli nie, czeka X sekund, podanych również jako parametr i próbuje wykonać krok 3, do skutku;

Czy ktoś jest w stanie coś takiego napisać?
[#2] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@_arti, post #1

Znalazlem na aminecie tylko program pod WB3.5+ pozwalajacy na otwarcie okna na WB wywołanego z CLI.
Mozliwe ze znajdzie sie w zbiorach FredFish cos podobnego dla kick1.3, ale pewnosci nie ma.


Moze znajdzie sie inne rozwiazanie, tylko napisz cos wiecej na temat tej "dystrybucji" WB
[#3] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@_arti, post #1

Pomijajac sprawdzenie zaladowania LoadWB, punkty 3-4 sa do wykonania z poziomu podskryptu wewnatrz User-Startup/Startup-Sequence.
[#4] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@F7sus4, post #3

Jak zamierzasz pod kick1.3 z poziomu cli otworzyć okno z ikonami z wybranej sciezki dostepu?
[#5] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@Norbert, post #4

No właśnie... jak?

@Norbert
Ogólnie to ma być dystrybucja w stylu ClassicWb, z pakietem kilku użytecznych programów i kilkoma filemanagerami (do wyboru) skonfigurowanymi tak, by można było pod nimi otworzyć obrazek, przeczytać tekst, rozpakować archiwum czy odegrać modka... bo sam Wb 1.3 jest trochę kulawy do takiej pracy ;) Dodatkowo zainstalowane będzie kilka gier (w wersji nieoficjalnej nawet sporo), stos USB i sterowniki do kilku typowych urządzeń w ww. Amigach. Całość ma banglać już na gołej Amidze z 1MB RAM.


Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 08:13:50 przez _arti
[#6] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@_arti, post #5

Były kiedyś takie zestawy programów, w cli pokazywał się spis i za pomoca klawiszy F1-F10 oraz Shift+F1-F10 wybierało się pozycję. Nie było sensu odpalać Wb bo szkoda ramu :)

A taki np. odpalony fm2.2 pozwalał wyświetlić iffy, odegrać moda czy sampla, pakował ppackerem itd.
[#7] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@KJB, post #6

Dokładnie. A takie "bindy" można przypisać do mapy w tym:



Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 18:55:45 przez groovebox
[#8] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@_arti, post #5

Zrobiłem przed laty podobną dyskietkę dla kolegi z A600 2MB bez twardego. Był tam Filemaster2.2, Hipek, Visage, Ced po polsku, jakaś multikomoda i kilka bibliotek i datatypów do rzadszych obrazków i modków. I tak było zrobione by nie żądał co chwila tej dyskietki. :) Ale na 1MB to ostatnie byłoby chyba trudne do uzyskania.
[#9] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@_arti, post #1

Założenia programu/skryptu (ADOS/ARexx) można skrócić do jednego punku (3.), umieszczając program/sktypt w WBStartup.
[#10] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@APC74, post #9

Czy aby WBStartup był dostępny dopiero od Workbench 2.0?
[#11] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@APC74, post #9

WBStartup jest od 2.x ;)
[#12] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@Hexmage960, post #10

Można go "emulować" dodając tę funkcję do 1.3.
No to z innej mańki:
Jeżeli w AOS 1.3 można wyciągać ikony na blat, to można użyć komendy AutoIconOpen, która robi wirtualny dwuklik na pierwszej ikonie znajdującej się po prawej stronie ekranu WB. Albo spreparuj tak dysk, żeby potrzebne programy były w roocie.


Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 21:23:19 przez APC74
[#13] Re: Potrzebny programik do mojego projektu

@APC74, post #12

Nie można wyciągać ikon na blat w wb1.3. Chyba że o czymś nie wiem ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem