kategoria: A4000
[#1] Przestała działać myszka ...
Koledzy, nagle, tak bez powodu (chociaż wiem, że bez powodu nic się nie dzieje) przestała działać mysza w mojej A4000D. I tak tak nagle, bez zapowiedzi, brutalnie, wręcz sadystycznie .... przestała się przesuwać, ale klawisze działają (wejście do Boot Menu jest możliwe). Ze względu na mój wiek (40>) oraz wyczerpaną prawie w 100% cierpliwość (:()) jestem skłonny pier..... tematem do kosza, ale z ciekawości chciałem się dowiedzieć czy to problem hardwarowy czy softwerowy ....

PS. Amigowa emerytura już blisko, zatem czatujcie na okazje na Allegro ..... się pojawią ;)


Biax
[#2] Re: Przestała działać myszka ...

@biax, post #1

Hej! Jeśli tylko ta konkretna mysz nie działa, a port jest sprawny, to obstawiam ułamanie się przewodu doprowadzającego zasilanie do scalaka w środku.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 20:40:52 przez *y

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 20:41:21 przez *y
[#3] Re: Przestała działać myszka ...

@biax, post #1

Podobny efekt daje rozlana bateria (albo nie wyczyszczony do końca elektrolit pozostawiony pod scalakami SMD w pobliżu baterii. Fotki podejrzanej okolicy bardzo pomogą w ocenie sytuacji.
[#4] Re: Przestała działać myszka ...

@biax, post #1

Jak koledzy powyżej podpowiadają, nie dowiesz się dopóki nie sprawdzisz gryzonia lub amigi, bo winne może być to lub to. Podmień mysz albo amigę.
[#5] Re: Przestała działać myszka ...

@biax, post #1

A joy w tym porcie działa?
[#6] Re: Przestała działać myszka ...

@biax, post #1

Temat znany, problem leży w jednym z dwóch hex-inwerterów, odpowiedzialnych za obsługę portów. Dawaj tę płytę do mnie, mam zapas tych układów :)
[#7] Re: Przestała działać myszka ...

@alt_, post #6

Ok, dzięki za pomoc OK
[#8] Re: Przestała działać myszka ...

@biax, post #1

U mnie w A3000 były takie same objawy gdy kot "zakręcił" leżącym w pobliżu portu Joya wkrętakiem i zrobił małe zwarcie. Strzelił bezpiecznik na płycie w pobliżu portu Joysticka - zmostkowanie skutecznie naprawiło usterkę.
[#9] Re: Przestała działać myszka ...

@Jenot, post #8

Nie dałeś bezpiecznika tylko zwarłeś na stałe?
Drugi raz bezpiecznik się nie przepali tylko będzie większe uszkodzenie.
[#10] Re: Przestała działać myszka ...

@11111olo, post #9

Teraz się nie ma prawa przepalić - obydwa gniazda zabezpieczone przed szkodnikiem.
[#11] Re: Przestała działać myszka ...

@Jenot, post #10

Jak Ci wywali bezpiecznik przy liczniku to też wstawiasz gwoździa bo teraz się nie ma prawa przepalić?
WOW! Teraz się nie przepali bezpiecznik tylko zasilacz lub płyta
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem