[#1] Zegar systemowy na pasku Workbencha
Witam.

Swój system chcę doprowadzić do stanu maksymalnej wygody pracy. Nie liczy się zabrana pamięć, mam jej jak sądzę pod dostatkiem (tj max co można wsadzić w ProModule czyli 8MB). Ustawiłem 256 kolorów na tapetę, dysk podzielony na partycje wg uznania... Ale nie o tym chciałem.

W aminecie poszukałem kilka zegarów które chciałbym aby na stałem wyświetlały godzinę na pulpicie. Wybór padł na TBC (tbc252.lha). Na zdjęciu widać po prawej stronie ów zegar. Ma jednak wadę której nie mogę rozgryźć. Ustawiam mu format wyświetlania godziny a przyciski jakie mam do dyspozycji to "ustaw" ale nie mam "zapisz". No i po restarcie mam znów zły format. Jak to ustawić? Chyba że jest jeszcze inny, lepszy zegar?

[#2] Re: Zegar systemowy na pasku Workbencha

@Romlen, post #1

Uzyj tooltypes do zmiany ustawien "na stałe".

Uzywasz MCP. Ma on m.in zegar systemowy

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 20:58:59 przez Norbert
[#3] Re: Zegar systemowy na pasku Workbencha

@Romlen, post #1

A widzę że nie czytamy dokumentacji

W tooltypie ikony ustaw format=3
dla takiego formatu jaki masz na zrzucie.
...
I proszę bardzo

Swoją drogą to dziwne że jest program do ustawiania a nie zapisuje tych informacji

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 21:06:30 przez Radek_Cz
[#4] Re: Zegar systemowy na pasku Workbencha

@Radek_Cz, post #3

Działa! Jakie to proste! Dzięki!

Przyznaję, czytałem userguide pobieżnie, skupiłem się na opcji zapisu ustawień a nie parametrów. Ikonka tkwi w WBStartup i zegar ładuje się z automatu.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 21:41:49 przez Romlen
[#5] Re: Zegar systemowy na pasku Workbencha

@Romlen, post #4

Lepszy jest BAR CLOCK.
[#6] Re: Zegar systemowy na pasku Workbencha

@Norbert, post #2

Głowy nie dam ale z tego co pamiętam zegar w MCP nie wyświetlał sekund. Choć może to w MCX, taki był. W każdym bądź razie ja lubiłem TBClock. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem