kategoria: A4000
[#1] CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock
Od pewnego czasu moja karta PPC w A4000D zaczęła pokazywać fochy i podczas startu systemu 3.9 wywala wciąż błąd AmiDocka ... Program failed (error #80000004)/Suspend, Reboot. Ciekawostką jest to, że po wymianie karty turbo na A3640 lub Blizzarda 3040 problem się nie pojawia. Macie jakieś pomysły kto/co może być winowajcą ?
[#2] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #1

Mnie się takie właśnie dziwne rzeczy zaczęły dziać, aż ustaliłem że coś 604-ka niedomaga. Jak wywaliłem wszystko co z ppc korzysta (chociażby datatypy dla grafiki), system zaczął działać stabilnie. A cpu - cholera wie - czy się odlutował, czy co innego, zebrać się nie mogę, aby w końcu uderzyć do któregoś z forumowych magików-elektroników...
[#3] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@BigBang, post #2

Hmmm, ciekawe ... Karta po wymianie kondensatorów, pracowała długi okres czasu bez zastzreżeń, może rzeczywiście coś się poluzowało ...
[#4] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #3

Sprawdź pamięci. Najlepiej wymień wszystkie na tym CSPPC.
[#5] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@pekdar, post #4

Daro, myślisz, że to może być to ? Wymienię kostki i zobaczymy ...
[#6] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #5

Tak, tak, najpierw sprawdz pamieci, a pozniej naciskaj trzykrotnie kolejno QWERTY... na pewno pomoze! wariat?
[#7] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@F7sus4, post #6

No może pomoże, ale Tobie na pewno już nic ...
[#8] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #7

Ok, w koncu sam dojdziesz do tego, ze to nie wina RAMu.
[#9] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@F7sus4, post #8

Jetem ciekaw Twojej opinii ...
[#10] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #1

może to coś pomoże

link
link
link

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 22:10:27 przez Dorian3d
[#11] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #9

Sprawdz tabele. Guru 8000 0004 nie ma nic wspolnego z pamiecia, natomiast przyczyna moze byc tak samo programowa, jak sprzetowa.
[#12] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #1

Sprawdź też, a najlepiej przekopiuj z pewnego źródła biblioteki dla danego procesora w odpowiedniej wersji.
[#13] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #1

Może coś instalowałeś ostatnio? A jeżeli tak i installerem, to może podmienił ci coś w systemie?
[#14] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@Andrzej Drozd, post #13

Problem pojawia się na świeżo zainstalowanym systemie, za każdym razem AmiDock się sypie
[#15] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #14

Może to Ci coś podpowie:
AmiDock z Os 3.9 może działać pod 68k jak i pod PPC jeśli takowy na pokładzie zostanie wykryty.

Gdy miałem źle skonfigurowanego WOS to mi się AmiDock w ogóle nie uruchamiał, a gdy uruchomiłem Os3.9 z zainstalowanym WOS na kompie bez PPC to AmiDock zawieszał cały system.

Podsumowując objawy jakie masz świadczą, że PPC/WOS nie działają poprawnie lub w ogóle.

Najprościej jest odpalić coś pod PPC (PowerUp.library z BIOSU) jeszcze zanim uruchomi się BlitzKick (przy pierwszym starcie) i z cli uruchomić coś pod PowerUpa i sprawdzić czy PPC w ogóle żyje.
[#16] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #1

Na 99% wygląda na uwalone 604e. Zapewne puściły luty na kulkach.

Nie miałeś przypadkiem za dużo zabawek w środku (czyli tzw. "piekarnik" lub wiatraczek na 604e się zatrzymał bo się zjarał lub jakiś kabel się przypałętał i wkręcił w łopatki wirnika i go zatrzymał?
[#17] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@stachu100, post #16

Stachu, karta nie była używana dłuższy czas. Wentylatorek na PPC jest sprawny, udało mi się odpalić jakieś demko wykorzystujące PPC, zatem procesor jest OK. Chyba bez serwisu się nie obejdzie ...
[#18] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #17

W takim razie odinstaluj AmiDoca (zdaje się że siedzi w WBStartup, nie pamiętam teraz, bo nie używam OS3.5-3.9). I testuj programy pod PPC. Jeżeli wszystko inne będzie działać, to zrezygnuj z AmiDoca.
Bez przesady, że z tego powodu oddasz Ami do serwisu.
Za pół roku testowo załącz AmiDoca i sprawdź czy działa.
Generalnie starsze komputery nie lubią być długo nieużywane i przeważnie po dłuższym użytkowaniu wszystko wraca na właściwe tory.
[#19] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #17

Skoro jakieś demko działa na PPC to już połowa sukcesu.
Teraz trzeba by na konfiguracji minimalistycznej, ale 100%towej (żeby wykluczyć problemy z softem/konfiguracją) porobić testy droga eliminacji (po kolei dokładać kolejne elementy itp.
Ja zaczął bym od gołego sytemu PowerUp i testów pamięci (czy fizycznie wszystko siedzi jak należy, zmniejszenie czasu dostępu w menu PPC, sprawdzenie na innych kościach itp.)

Jak problemem jest tylko AmiDock to siedzi on w WbStartup wyłączyć to możesz przez wciśnięty ALT pod czas bootowania.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 11:00:15 przez BULI
[#20] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #17

Podesłałem Ci na e-maila obraz dyskietki testowej do PPC. Jak obydwa testy będa pomyślne, to karta jest sprawna. Może masz po prostu bałagan w systemie. Czasami podobne objawy daje twardy dysk/nie do końca sprawne taśmy SCSI i terminatory. Warto spróbować na innym kablu/dysku. Lub podłączyć dysk IDE.

Ew. warto też wgrać świeży flash do CSPPC.
[#21] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #14

U mnie to standard, że po czystej instalacji z oryginalnej płyty AmiDock się wiesza oraz Execute Command z menu (OS 3.9). Także to pewnie nie sprzęt, tylko dziadowsko zrobiony system na szybko (przez producenta). Poza tym, od razu przegrałbym sprawdzone biblioteki do 68060.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 11:32:07 przez flops
[#22] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@biax, post #9

Swego czasu miałem podobny problem na blizzardzie,ekran zamierał po wczytaniu amidocka.Chyba datatypy sie gryzły z warposem ale juz nie pamiętam dokładnie
[#23] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@stachu100, post #20

Staszku, pyknij tego maila z łaski swojej do mnie, gdyż karta biaxa również jest w drodze do mnie.
[#24] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@alt_, post #23

Poszło
[#25] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@stachu100, post #24

Dotarło, dziękować :)
[#26] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@stachu100, post #20

Ta dyskietka testowa to jakieś autorskie rozwiązania ? Co na niej masz?
[#27] Re: CyberStorm PPC, OS3.9 oraz AmiDock

@pawelini, post #26

Do ściągnięcia tutaj:
link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem