kategoria: A4000
[#1] WhichAmiga problem...
Mam problem z tym programem w wersji 1.3.3 na swojej A4000D z kartami. Programik się wiesza, zarówno po załadowaniu systemu jak i uruchomieniu go z CLI po odpaleniu kompa bez sekwencji startowej. Wyświetla swoje okno z "Evaluating system..." i zima. Nic się nie dzieje. Jak w polskich filmach. Nuda. System zamrożony.

Program nie wymaga żadnej biblioteki ale jakby co to boards.library jest w LIBS:. Odpaliłem SnoopDOSa i oto co pokazał:




Ktoś ma jakiś pomysł? Programik bez problemu uruchamia się i testuje stojącą obok A1200 z PPC, Mediatorem itp.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 13:23:54 przez Deftronic/...
[#2] Re: WhichAmiga problem...

@Deftronic/..., post #1

Może problemem jest wielkość stosu ?
[#3] Re: WhichAmiga problem...

@Deftronic/..., post #1

Też tak miałem na A4000 że zwiecha zawsze jak odpaliłem WA

U mnie okazało się po prostu ami była uszkodzona ,po naprawie WA zawsze działa.
[#4] Re: WhichAmiga problem...

@Deftronic/..., post #1

a co masz w amidze kartę cf czy dysk ?
[#5] Re: WhichAmiga problem...

@Dorian3d, post #4

Mam kartę CF. Amiga sprawna. Stos raczej nie, bo bez żadnych zmian działa na Ami obok.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 16:20:55 przez Deftronic/...
[#6] Re: WhichAmiga problem...

@Deftronic/..., post #1

zaznacz w SnoopDos zeby pokazywal wszystkie FUNKCJE w zakladke Functions, bo na pewno masz inaczej. (np. program szuka draco.resouce i wiele innych rzeczy)

Czy program po przegraniu do RAM: rusza ?
[#7] Re: WhichAmiga problem...

@Deftronic/..., post #1

WhichAmiga wiesza się (przy wykrywaniu MMU zapewne) na EC030. U mnie tak robi na A3630 w A4000 i M-Tecu 1230 w A1200.
[#8] Re: WhichAmiga problem...

@Norbert, post #6

Zaznaczyłem opcje w Functions i wyszło coś takiego w momencie zwiechy:



Program uruchomiony z RAM także się wiesza.

To jest A4000D z płytą w wersji C (pewnie bez znaczenia) z Cyberstormem060, DelfinąLite, PicassoIV plus Concierto oraz DenebUSB.

Wkurzony przegrałem LIBSy z tej A1200 obok, ale ona jest cała po patchowana (wersje bibliotek 45.x, kickstartu itp.), więc w ogóle nie dało się odpalić A4000. Przywróciłem stare biblioteki.

Zaczynam już powoli myśleć o postawieniu systemu AmiKit na niej (trochę mi szkoda, bo to moje stare śmieci, system jeszcze ze scenowania w latach 90tych, tyle co potem dodałem obsługę dokładanych kart).

Sprawdzam czy nie ma jakiegoś wirusa, ale na razie zima. Nic zupełnie.
[#9] Re: WhichAmiga problem...

@Deftronic/..., post #8

Ja mam taki sam problem na swojej A1200 (Bliz 1230, Indi) przy uruchamianu Whichamiga , a co ciekawe na A4000 z PPC działa bez tzw. jęknięcia.
[wyróżniony] [#10] Re: WhichAmiga problem...

@Deftronic/..., post #1

Mozesz sprobowac podmienic CPU na te z Amigi na ktorej dziala OK. Byc moze starszy 68060 nie jest dobrze obslugiwany przez WhichAmiga.
[#11] Re: WhichAmiga problem...

@Don_Adan, post #10

To nie wina procka, bo na swojej a3000 tez miałem ten problem. Któraś z bibliotek powodowała problem, bo na 0S3.1 WA działał z 060 rev.1 , a na os3.9 nie.
Sprobuj podmienić biblioteki 060.library. Jest kilka rożnych wersji.
[#12] Re: WhichAmiga problem...

@Don_Adan, post #10

Mozesz sprobowac podmienic CPU na te z Amigi na ktorej dziala OK. Byc moze starszy 68060 nie jest dobrze obslugiwany przez WhichAmiga.


Nie, nie... Nie tędy droga. Procek nie ma nic do tego. :)

Rację ma glichtanski. Niestety jak dla mnie - za późno przedstawił rozwiązanie. Sam na to już wpadłem, aczkolwiek nauka była "bolesna". :)

Wczoraj podczas walki z tym cholernym programikiem, podczas kopiowania bibliotek, wpadł nagle mój niespełna dwuletni synek i zanim się obejrzałem... nacisnął w Ami parę razy przycisk power.
Validację na CF szlag trafił i niedało się nic zrobić (podczas validacji po jakimś czasie zawsze było GURU).

Machnałem ręką, zrobiłem format i zainstalowałem system 3.1. Do tego dograłem biblioteki do 060ki z dyskietki dołączanej do Cyberstorma i odpaliłem Which Amiga. Efekt poniżej:



Przy okazji tej całej zabawy człowiek oderwał się od PC i super pobawił Amigą. :D Postanowiłem też nie przywracać starego systemu z lat 90tych, którego kopię mam "w razie jakby co", ale od nowa skonfigurować system, krok po kroku instalując 3.9 a później dodając sterowniki kart, oprogramowanie, nowsze biblioteki itp. zabawy będzie pewnie w moim przypadku na pół roku, ale spoko. Jest szansa, że w następnym konkursie systemowych blatów wezmę udział. ;)

Dzięki wszystkim za udział w rozwiązaniu problemu. Winna JAK (prawie) ZAWSZE jest biblioteka. :)
[#13] Re: WhichAmiga problem...

@Deftronic/..., post #12

Teraz ja mam problem z WA. Świeżo postawiony OS3.9, i bez boingbag bagów i z BB1+BB2+Locale program zawiesza sie w momencie wykrywania sprzętu. Pokazuje tylko nazwę i wersje programu i czasem pokaże wersje zainstalowanego procesora.
A3000D 030/25 Kick 3.1, 2MB Chip, 16 MB Fast, CV64 4MB, X-Surf 3cc.
Na OS3.1 + BetterWB ten sam WA działa.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 07:11:18 przez glichtanski
[#14] Re: WhichAmiga problem...

@glichtanski, post #13

Wykasować i wyrzucić wirusa 3.9 oraz jego pomulone i zamulone boing bastery, następnie zainstalować 3.1.
Na 3.1 można użyć wyższego romu i kilku bibliotek z wirusa 3.9.
No.OK
[#15] Re: WhichAmiga problem...

@Andrzej Drozd, post #14

Nic dodać, nic ująć! OK
[#16] Re: WhichAmiga problem...

@glichtanski, post #13

A spróbuj Panie użyć starszej wersji WA 1.2.5, jest dokładniejsza i przeważnie się nie zawiesza, ale najczęściej zawisa na procku 030.
[#17] Re: WhichAmiga problem...

@Andrzej Drozd, post #14

Ciekawe bo u mnie na czystym wb ta wersja się wiesza a starsze działają. Nie zawsze jak widac jest to problem bibliotek.
[#18] Re: WhichAmiga problem...

@superbonio, post #16

A nie omieszkam spróbować
[#19] Re: WhichAmiga problem...

@sand, post #17

Chyba jednak bibliotek, bo zainstalowałem OS3.9 na nowo, wgrałem BB1 + BB2 +Locale PL + MUI i WhichAmiga 1.3.3 ruszył. Pokazuje tylko, że mam A3000 Tower, ale to szczegół OK
[#20] Re: WhichAmiga problem...

@sand, post #17

To raczej jest wina WhichAmiga, ale zawsze mozna odpalic jako "WhichAmiga ?" i wtedy zobaczyc na jakiej procedurze program sie zatrzymuje, i poprosic znajomego kodera o fiksa. Choc moze to byc tez wina zle napisanych bibliotek, ktore uzywaja za duzo stosu, ale wtedy zwiekszenie stosu powinno pomoc.
[#21] Re: WhichAmiga problem...

@Don_Adan, post #20

Uruchomiłem z parametrem ?

DEBUG 1: bgma
DEBUG 2: gdra
DEBUG 3: gatf
DEBUG 4: cacc
WhichAmiga 1.3.3 (2.5.99)
Written by Hary "Piru" Sintonen. Copyright 1995-1999 PitPlane Productions.

Evaluating system . . .
DEBUG 5: seva
DEBUG 6: gram
DEBUG 7: ggry
DEBUG 8: MMU1

i zamrożenie systemu.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 18:02:33 przez glichtanski
[#22] Re: WhichAmiga problem...

@glichtanski, post #21

Czyli trzeba by przesledzic w zrodlach procedure MMU1, bo wyglada, ze tam jest problem/blad.
[#23] Re: WhichAmiga problem...

@glichtanski, post #21

U mnie po instalacji tego pakietu problem z whichamiga zniknął.
[#24] Re: WhichAmiga problem...

@glichtanski, post #21

A wersja 1.3.23 nie działa?
[#25] Re: WhichAmiga problem...

@cholok, post #24

Jeszcze nie sprawdzałem.
[#26] Re: WhichAmiga problem...

@Skiba, post #23

Działa. Dzięki ;)
[#27] Re: WhichAmiga problem...

@glichtanski, post #26

Nie ma za co. ;)
Miałem ten sam problem z wszystkimi kartami M-tec w A1200.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem