kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem
Jakiś czas temu (na ostatnim SACPie) kupiłem sobie owy bridgeboard ale dopiero teraz znalazłem czas, żeby się nim pobawić, tylko że jest z nim jeden problem. Mianowicie - wszystko ładnie śmiga do czasu aż karta się nie nagrzeje, a dokładniej - ROMy, które walą tak, jakby się skopciły chociaż wszystko jest w porządku - wtedy emulator przestaje działać albo się wiesza. Po ostygnięciu karta znowu działa. Co się dzieje?
[#2] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@_arti, post #1

wsadziłeś pieca do amigi i nie wiesz co się dzieje...

próbowałeś dać radiator w wiatraczkiem?
[#3] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@_arti, post #1

ZePCułeś Amigę To ROMy mogą się tak grzać?
[#4] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@tOMashBe, post #3

One nie są jakoś specjalnie gorące. Po prostu to najcieplejsze elementy na karcie. No i śmierdzą po rozgrzaniu ;)
[#5] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@_arti, post #4

Moze dostaja za wysokie napiecie ?
[#6] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@rs2008, post #5

A może dostały kiedyś zbyt wysokie napięcie i teraz grzeją się mocniej niż powinny?
[#7] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@_arti, post #1

Zapodaj radiatorki na te kostki ROM i zobacz czy będzie stabilnie.
[#8] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@waldiamiga, post #7

Zaraz sprawdzę.
[#9] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@_arti, post #8

Wygląda na to, że z chłodzeniem chodzi ale jeszcze pomęczę ją.
[#10] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@_arti, post #9

Nie dalej, jak pol roku temu, moj kolega mial identyczny problem, tyle ze kostki nie smierdzialy. Na jeden raz warto zmienic mydlo i skarpety, a dlugofalowo wiatrak+radiator.
[#11] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@F7sus4, post #10

Heh, problem jest chyba gdzie indziej, tj. nic się nie przegrzewa ;) Jutro to sprawdzę i dam znać.
[#12] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@_arti, post #11

A tak trochę offtopowo gość na tym filmiku twierdzi, że nie warto: link. Czy nie wydajniejszy jest Win 3.1 odpalony pod SoftWindows na emulowanym MACu? Jak się sprawuje SoftWindows można zobaczyć na moim filmiku tutaj: link i sobie mniej więcej porównać.
[#13] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@pong777, post #12

Gość na filmiku ma ECS i 2 kolory a ja mam kartę graficzną. Pełen wypas ;) Myślę, że będzie nieźle.
[#14] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@pong777, post #12

Może jest wydajniejszy, ale nie na tym filmiku.
Kursor zamulony jest jak ... nie powiem co. Na tym konfigu (030/50) nie wygląda to lepiej pod SoftWindowsem.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 10:26:45 przez BULI
[#15] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@pong777, post #12

to może pójdźmy ten jeden krok dalej i odpalmy wszystko pod WinUAE skoro jesteśmy i tak fanami emulacji programowej zamiast prawdziwego sprzętu? pomysł

286 z VGA i innymi kartami rozszerzeń (np. kontroler dysku itp) zmiażdży takie emulatory wydajnością i kompatybilnością. Poza tym prawdziwy sprzęt to prawdziwy sprzęt...
[#16] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@XoR, post #15

286 z VGA i innymi kartami rozszerzeń (np. kontroler dysku itp) zmiażdży takie emulatory wydajnością i kompatybilnością..

Nie podzielam Twojego Hurra Optymizmu.
[#17] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@BULI, post #16

No tak, szukać aspektów praktycznych w emulacji 286 na Amidze... Przecież wiadomo, że chodzi o zabawę, a więcej zabawy jest z prawdziwym, zabytkowym niemal, sprzętem.
[#18] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@Jacques, post #17

Panowie ja wam nie mówię, co jest mądrzejsze, bawienie się prawdziwym piecem czy emulowanym.
Ja osobiscie jestem fanem amigi i intereuje mnie między innymi emulacja pc zarówno sprzętowa jak i softwarowa ok, racja
[#19] Re: C= Bridgeboard 2286 AT - dziwny problem

@BULI, post #18

pochwalić OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem