kategoria: A1200
[#1] CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku
Czołem. Mam nadzieję że pomożecie:

Poczytałem trochę postów na ten temat ale nie znalazłem odpowiedzi więc jeszcze raz:
Mam dwa czytniki Pretec-a typ I (takie same, czerwono niebieska etykieta). Do tego karty 1GB Sandisk (czerwono niebieska etykieta) i 1GB Kingston (etykieta z kwiatkiem).
Odpalam A1200 instaluję na czysto WB 3.1 plus fat95 plus cfd i nie widzi ani jednej ani drugiej.
Myślę - sprawdzę - odpalam A600, czysty system 2.1, fat95 i cfd i widzi mi od kopa czytnik z Sandiskiem, nie widzi Kingstona.
Przekładam karty żeby sprawdzić czytniki oba ok z Sandiskiem, oba nie działają z Kingstonem.

Więc znów do A1200 i co? i nic :(
Czego i jak i gdzie szukać? nie mam teraz CD do Amigi i jedyne wyjście to CF.

Mało tego o ile pamiętam jak miałem w tej amidze dopał 040 to korzystałem z CF na PCMCIA i nic się złego nie działo... teraz tylko fast, uprzedzając pytania 4 MB i TAK próbowałem bez rozszerzenia - to samo...

Gdzie szukać?
[#2] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #1

Kingstony z kwiatkiem nie działają w czytnikach - przynajmniej u mnie - testowałem 4, 8, 16GB i nic. Za to da się ich używać jako napędów wewnętrznych.

Co do problemu, że w A600 działa a w 1200 nie - sprawdź dokładnie czy kompletnie wszystkie elementy software'owe są w porządku - może czegoś brakuje?

Może jakiś syfek się zagnieździł w PCMCIA? Próbowałeś przemywać jakimś elektro cleanerem lub alkoholem technicznym?
[#3] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #1

Proponuję jeszcze użyć CardReset i CardPatch. Oba znajdziesz na Aminecie.
[#4] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Sir_Lucas, post #3

O tak - w/w warto wrzucić w startup-sequence OK
[#5] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #1

Zobacz czy FINDDEVICE (jest w pakiecie idefix) widzi karte pod compactflash.device
jakiej wersji cfd uzywasz ? Na Aminecie są dwie.
[#6] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Norbert, post #5

w finddevice nie ma nic. cardprep rozpoznaje obie karty z predkosciami 120 i 80 ns.
cfd spróbowałem obydwóch.
dodałem
c:cardpatch
c:cardreset po setpatchu w startup-sequence.
i dalej nic.

Aha płyta REV.1D.1 jeśli ma to znaczenie.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 18:44:03 przez Rembrand2
[#7] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@mccnex, post #2

Potwierdzam, kingstona z kwiatkiem sam używam na taśmie jako dysk IDE, w adapterze pcmcia nie działa. W adapterze używam Sandiska Ultra Compact Flash 30mb/s 4GB (taki pierwszy lepszy z mediamarktu).
[#8] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #6

Wcześniej Ci działało w tej Amidze a teraz nie działa?
[#9] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@mccnex, post #8

tak mi się zdaje... chyba postawię workbencha 2.1 z A600 i zobaczę... no nie mam koncepcji...
[#10] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #9

Ja bym jeszcze spróbował przegrać pliki do obsługi CF ręcznie do odpowiednich katalogów, bez użycia instalatora.
[#11] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Sir_Lucas, post #10

możesz mi podać które i gdzie masz? kopiowałem ale może coś jeszcze trzeba gdzieś...
[#12] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Sir_Lucas, post #3

jest istotne w jakiej kolejności idą w startup seq?
[#13] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #11

cfd/devs/compactflash.device ---> DEVS:
cfd/devs/CF0 ------> Devs:DosDrivers


fat95 ----> L:
install95 ----->L:

Sprawdź czy masz odpowiednie atrybuty plików tj. execute. Pliki rozpakowujesz na Amidze?

Raczej nie ma znaczenia w jakiej kolejności umieścisz te pliki, tj. cardreset i cardpatch.
Spróbuj też ewentualnie zamiast S-s umieścić je w User-Startup.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 22:07:17 przez Sir_Lucas
[#14] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Sir_Lucas, post #13

Tak, pliki rozpakowuje na Amidze, lha x
Nawet dopusa nie mam :((
[#15] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #14

czy ktoś może mi podrzucić dyskietkę Workbench2.1 spakowaną lha na maila pliz? właśnie padła :/
[#16] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Sir_Lucas, post #13

Zrobiłem sobie dyskietkę bootującą z WB 2.1. Na A600 po wystartowaniu z niej widzi kartę. Na A1200 nie. Wrzuciłem nawet rom 3.1 do A1200 - bez zmian.
Czy tak macie że A600 widzi jakieś karty a 1200 nie albo na odwrót?
Czy ktoś mógłby mi podrzucić do testów taki komplet karta plus czytnik z KRK albo pocztą za zwrotem z załącznikiem browara?
Płytę obejrzałem i nie wygląda żeby coś skorodowało czy było uszkodzone. Jestem w kropce.
[#17] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #1

OK chyba jednak zimne luty - od spodu kilka pinów nie wygląda najlepiej, nie mam odpowiedniego sprzętu więc po świętach lecę na serwis z ami przelutować i się zobaczy.

W razie czego co tam za układy siedzą na wejściu?
[#18] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #17

Jest jeszcze coś takiego jak PriedCard czy coś i to jest do pamięci czy coś /niech ci ktoś napisze/ tylko nie wiem czy to tak się nazywa, a nie mam teraz amigi przed oczami to nie wiem dokładnie. W pakiecie sterowników cnet jest card.info i jak jest sieciówka to pokazuje co to za model, nie wiem czy ci coś pokaże jak będzie karta cf. A przypadkiem te card.cardpatch i card.restet to nie tylko 1d4 czy każdy model mobo ma z tym problem. W 600 masz jakiś system cf/hdd to może przełóż do 1200 i zobacz czy na tym oesie z 600 pójdzie. Wkładasz ją kiedy zapodaj ją może do slotu jak jest amiga już włączona. No chyba że masz zimne luty to musisz coś z tym zrobić.
[#19] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Sir_Lucas, post #13

cardreset i cardpatch

A w ogóle jaki sens ma używanie tych komend w przypadku obsługi karty cf przez handler fat95 i compactflash.device? Żaden.

Do autora tematu:
1) NAJWAŻNIEJSZY KROK:
Kartę sformatuj na pc system plików fat95.

2) DRUGI NAJWAŻNIEJSZY KROK:
Z aminetu zainstalować NA AMIDZE pakiety:
fat95.lha link
/ z archiwum: l/fat95 wrzucasz do l: lub używasz installera w katalogu polska/
cfd.lha link
/ z archiwum: devs/compactflash.device wrzucasz do devs: , oraz devs/cf0 i devs/cf0.info do sys:storage /

By karta była widoczna montujemy kartę klikając w katalogu Sys:Storage w ikonkę CF0. Można taką ikonkę np wyjąć na blat Workbencha.
Jak się karta nie montuje to albo źle włożona albo nie działa. Ot cała filozofia.

W prepcard może być widać kartę, ale manipulacje przy niej nic nie dadzą. To nie jest program do tego celu. To, że niedziałającą kartę może być w jakiś dziwny sposób widać w programie prepcard to nie znaczy że ta karta zadziała z compactflash.device.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 21:34:59 przez pawelini
[#20] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@pawelini, post #19

wszystko gra na innych amigach. ta ma zimne luty. dam znać po świętach czy wstało po przelutowaniu.
[#21] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #1

OK, ciąg dalszy:
przelutowane złącze i nie działa. wymienione bufory - cztery kostki na wejściu i ... nie działa.
Karty Sandiska nie widzi a po włożeniu jeszcze jakiejś tam 128mb starej zamraża komputer aż się jej nie wyjmie. Czy karta widziana w A600 może być nie widziana w A1200?

1. Gdzie szukać dalej?
2. Czy ktoś może mi pożyczyć komplet tj czytnik z kartą działającą z AMI? Pokryję koszty przesyłki plus browar czy coś... pomożecie?
[#22] Re: CF PCMCIA poraz kolejny - ratunku

@Rembrand2, post #1

podbijam, w nadziei na pomoc, jakieś pomysły? dzięki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem