[#1] Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy
Witam

po bojach z fast ata iV odkrylem problem ze swoim apollo.

objaw :

amiga włączona po nocy ( 6 godzin off) zwiesza sie na startsruck ( scena z wronami..znowu..)
apollo 1260/50/64MB - 3,3 V reg by Stachu100 sprzęt kupiony w Efunzine .

myslalem ze plyta glowna -> zmienilem. dalej NOK
Myslalem ze FAST ATA - na std kontrolerze to samo..Dalej NOK
Zasilacz PC - dalej NOK

zaczynam powoli watpic ze dla 060 3,3 V jest wystarczajace ( na razie 3,3 jest z 5V, jak mi sie skonczy gwarancja puszcze bezpośrednio z ATXa albo przerobie na 3,5-3,6 na 1117ADJ)

Pytanie : ktos przechodzil cos podobnego ? dodam ze sys to czyste wb 3.1 z libsami o60/040 dummy


problem OBJAWIA sie tylko 1-2 razy po włączeniu komputera - po 20 minutach działania, wszystko jest ok. Profilaktycznie do zlacza floppa podłączyłem dodatkowe zasilanie z zasilatora ATX. bez zmian.


zaczyna mi brakowac pomyslu, jak to moja amisie ugrzecznic



ps. wlasnie doczytalem http://www.ti.com.cn/cn/lit/ds/symlink/lm1117-n.pdf

Output Current 800mA

hm....Moze STACHU100 sie wypowie ??

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 11:21:20 przez lotharek
[#2] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@lotharek, post #1

kondensatory wymienione ?? :)

inna sprawa - u mnie są problemy z dememi na 060 jesli uzywam nowszego setpatcha. z wersja bodajze 40.16 jest lepiej.
[#3] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@twardy, post #2

dopytam : setpatch ? po co ?

kond na pcb wykluczam z racji testowania 2 pcb (jedna po wymianie, 2ga nie ruszana), apollo nie ruszam...
[#4] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@lotharek, post #3

tak mi do glowy przyszlo, bo przy odpalaniu nowych dem czasem mam podobne problemy w zaleznoscinod uzytej wersji setpatcha . pewnie i tak nie o to chodzi u Ciebie.
[#5] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@lotharek, post #1

apollo 1260/50/64MB - 3,3 V reg by Stachu100 sprzęt kupiony w Efunzine .


Siema,
Fragment mojej korespondencja z Marcinem:
"
Wiem, będzie musiał za jakiś czas dodatkowo za przesyłkę dopłacać. Ale nie chciał słyszeć o wlutowywaniu układów.
Kasa idzie na konto.

On 2014-03-13, at 11:02, Stanisław Sędłak wrote:

No dobra, karta wróci niedługo do kogoś na wlutowanie MACH-ów bezpośrednio.
Sam musiałem czyścić styki, bo po wylutowaniu podstawki SIMM (wysoka temperatura) karta nie działała. Walczyłem ponad pół godziny z pilniczkiem aby wszystko oczyścić.
I proszę jak będziesz miał jakiegoś Apollo do podesłania gdzie będą podstawki to od razu doliczaj 80 zł za wlutowanie MACH-ów.
Inaczej karty nie biorę. Szkoda czasu i psucia sobie opinii że karta u mnie była, a po kilku dniach już nie działa.
"

Aczkolwiek może to też być błąd programowy (wersja bibliotek, setpatcha, ...) . potrzeba wykonania timing fixa lub problemy z Mediatorem i pamięcią VRAM na karcie graficznej.

ps. wlasnie doczytalem http://www.ti.com.cn/cn/lit/ds/symlink/lm1117-n.pdf

Output Current 800mA

hm....Moze STACHU100 sie wypowie ??



Dziwna sprawa...
Ja znalazłem:
3A LOW DROPOUT LINEAR REGULATOR AZ1085
Data Sheet
...
The AZ1085 is a series of low dropout positive voltage
regulators with a maximum dropout of 1.5V at 3A of
load current.
...
[#6] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@lotharek, post #1

W mojej Ami Apollo na 3.3V chodzi stabilnie jak przysłowiowa skała przy 80MHz.
MACHY, ROM wlutowane na stałe.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 12:29:46 przez iZi
[#7] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@iZi, post #6

Siema Stachu100,

nie chce pomijac szalenie pomocnego i friendly E-funzine, ale rzeczywiscie koncepcja lutowania macha do pcb nie wydawala mi sie dobrym rozwiazaniem,...dopoki nie zaczalem czytac o problemach.

Na usprawiedliwienie powiem tylko, ze zalatwialem wszytsko telefonicznie i w biegu (jak 99% rzeczy) i chyba argumentacja dot lutowania do pcb mi umknela - w myśl zasady :

- dołożyć ram OK, czemu nie ?, poprawianie producenta -- hmmm.. nie widzę tego..

w takim razie mam pytanie przed "przerobka" macha - czy moje problemy sa definitywnie spowodowane brakiem/niskije jakosc połączeniem ww ukladu ?


ps. timing fix - brzmi ciekawie...ale nie sadze ze to moj problem. karta by sypala bledami caly czas, a nie do 10-20 minut uzywania

W kazdym razie, jesli czyta to Pan z Efunzine, mam nadzieje ze nie bedzie problemu, jesli oficjalnie poprosze kol. STACHU o dokonanie dalszych niezbednych poprawek.

kol. Stachu, czy moge karte wyslac na przerobke ?

ps. nie wiem, czy znowu sie przeslyszalem/niedoczytalem, ale moze daloby rade ustawic stabilne 80MHZ ?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 12:43:22 przez lotharek
[#8] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@iZi, post #6

U mnie Apollo 1260 80Mhz + MACH ROM wlutowane na stale. Stabilne i bez probpemow
Dzieki panie Staszku. Pozdrawiam.
[#9] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@lotharek, post #7

Obawiam się, że 100% zapewnienia, że to kwestia kontaktu na MACHach nie dostaniesz od nikogo.
Jeśli, rzeczywiście to MACHy to możesz spróbować sam poprawić kontakt MACHów z podstawką (wyjęcie przeczyszczenie/dogięcie styków).
Posiadam Apollo 040@33 i po przeczyszczeniu styków MACHów i zapewnieniu dobrego zasilania jest to obecnie jedna z najstabilniejszych kart jaką mam/miałem.

Jeśli problem pojawia się dopiero po 20 minutach to na 99,9% nie powinien to być problem softwarowy- może jakiś Amigowiec z okolicy będzie mógł sprawdzić kartę u siebie, ewentualnie swoją u Ciebie?
[#10] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@lotharek, post #1

Wlutuj oscylator na stałe, jeżeli masz w podstawce, bardzo często zdarza się że przestaje on kontaktować gdyż ma cienkie nóżki.
Druga sprawa jakie masz pamięci simm ? czy są one identyczne czy może każda z innej parafii ?
Obecnie mam jednego Apollaka i ma on 2 różne pamięci i tak:
1. 060/50 MHz - obie pamięci działają ok, nawet jak się je zamieni miejscami
2. 060/80MHz - te same pamięci działają lecz czasami szczególnie na niektórych demach pojawiają się krzaki lub zawiecha, po zamianie miejscami karta nie wstaje lecz próbuje i czerwone guru.
3. 060/96MHz - poprzednie pamięci w ogóle nie działają, karta próbuje wstać ale wywala czerwone guru, zmiana na konkretne pamięci oczywiście identyczne i karta śmiga że aż miło.
4. 060/100MHz - karta wstaje z pamięciami z punktu 1 i 2 a także z 3 lecz dopiero za drugim razem, tzn. włączam zasilanie nić się nie dzieje, wyłączam i włączam szybko drugi raz i wtedy karta działa stabilnie na 100MHz ze wszystkimi demami które mam tak na szybkiego do testów.
Tak na wszelki wypadek spróbuj kartę przetestować z jedną pamięcią lub zamień je miejscami.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 15:50:04 przez superbonio

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 15:50:19 przez superbonio

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 15:51:09 przez superbonio
[#11] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@superbonio, post #10

Dziekuje wszytskim za dotychczasowa pomoc.

czy jest ktos moze z okolic siemianowic dysponujacy podobnym sprzetem ?
[#12] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@lotharek, post #11

No coś ty! Z choiny się urwał? W sobotę jest SACP w MDK Jordan....
[#13] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@lotharek, post #1

btw to normalne w przypadku Starstruck, że nie zwalnia po sobie pamięci?
tak teraz to sobie zauważyłem przypadkiem
[#14] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@*y, post #12

HAHA!

no i musze byc

ktos ma amige1200 z podobna karta i softem na hdd zeby sprobowac ?
[#15] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@Kilos, post #13

Zgadza sie, ma znaczenie, czy odpalasz to na "czystym" systemie czyli po restarcie.
[#16] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@BULI, post #15

odpalam z pod WB, restart to ja muszę zrobić po obejrzeniu dema, bo nawet ClearRam nie chce mi tych 50MB oddać
taki Rift na ten przykład już śladu po sobie nie pozostawia
[#17] Re: Apollo1260 i zwisy - ciag dalszy

@lotharek, post #14

Rok temu mialem przejsciowo Apollo 1260/80MHz (A1200 rev.2B, Kick 3.1, goly WB 3.1+libsy) - oprocz tego, ze na poczatku karta powybrzydzala troche w SIMMach, wszystko smigalo. Starstruck nie zwieszal sie w zadnym momencie, odpalany byl kilkukrotnie po restartach w ramach szybkiego stress-testu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem