kategorie: A4000, Sprzęt
[#1] Amiga i monitor - dziwny crash przy starcie
Sytuacja:
- A4000 z kickiem 3.1 ładowanym z dysku przez BlizKicka (CSPPC);
- monitor Amiga M1438S podłączony do portu RGB;

Amiga startuje, pierwsze co ładując RSRVWarm, później Kickstart i dioda Power zaczyna szybko mrugać, po czym raset lub czerwone Guru... CHYBA ŻE, monitor M1438S jest fizycznie włączony - wtedy wszystko ładnie startuje
[#2] Re: Amiga i monitor - dziwny crash przy starcie

@_arti, post #1

Skad wiesz ze jest czerwone guru jesli monitor jest wylaczony ?
[#3] Re: Amiga i monitor - dziwny crash przy starcie

@Norbert, post #2

Scandoubler.
[#4] Re: Amiga i monitor - dziwny crash przy starcie

@_arti, post #1

Mam tak samo u siebie; prawdopodobnie winna jest różnica sygnałów na pinach HSYNC, VSYNC i CSYNC w porcie RGB Amigi. Oryginalnie M1438S ma wszystkie 3 piny podłączone, chociaż wymagane sa tylko dwa.

W momencie kiedy uszkodzony kabel zastąpiony został kablem VGA - problem się pojawia, bo wtedy CSYNC nie jest podłączony do niczego. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale tak jest. Mam zamiar w niedalekiej przyszłości pochylić się nad tym zagadnieniem.
[#5] Re: Amiga i monitor - dziwny crash przy starcie

@alt_, post #4

A taki sam problem wystepuje jesli do portu RGB nie jest podpiety monitor?
[#6] Re: Amiga i monitor - dziwny crash przy starcie

@Phibrizzo, post #5

Nie występuje. Po prostu obciążenie sygnałów HSYNC i VSYNC bez obciążenia sygnału CSYNC skutkuje takim stanem rzeczy. Nie mam pojęcia dlaczego. Muszę się zagrzebać w schematy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem