kategorie: A4000, Sprzęt
[#1] Karta dzwiękowa A4000 zorro
Czy jesteście w stanie sprecyzować jaką kartę kupić do A4000.

Chodzi o to jaka będzie najbardziej uniwersalna.

Albo jaka jest najlepsza.
[#2] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@damianx, post #1

Zależy do czego i jaki masz procesor. Do niczego poniżej 040/25Mhz raczej nie ma sensu, bo nie starczy mocy na miksowanie kanałów w wysokiej rozdzielczości.

Jak do MP3 to polecam tandem Prelude + MPEGit. Jest to jedyny sprzętowy dekoder MP3, który posiada 24bitowy konwerter D/A, którego obecność naprawdę słychać. Wada - cena i dostępność. Ja polowałem prawie 2 lata na ten komplet i kosztowało mnie to ~1100PLN ale warto było i polecam ją z całego amigowego serca.

Jeśli zależy ci na sprzętowym miksowaniu kanałów w modułkach (i MP3), to jeszcze Deflina jest fajna. Wada - ta karta jest cholernie ciężka w konfiguracji. Masa bibliotek w najprzeróżniejszych wersjach. Jedne działają z danym egzemplarzem a inne już nie. Karta dość często spotykana na portalach aukcyjnych. Cena - od 500 do 800PLN w zależności od modelu/wersji.

Jeśli masz VLaba i chcesz się pobawić w digitalizowanie wideo, to Toccata będzie najlepsza ale nic poza tym nie oferuje - ot zwykła karta ze sterownikami do AHI. Bardzo łatwo ją kupić. Cena nie powinna być większa niż 400-500PLN... tzn. ja bym więcej za nią nie dał ;)
[#3] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@damianx, post #1

Nie ma czegoś takiego, jak "najlepsza". To tak, jakbyś zapytał, czy kupić sobie fiata pandę, czy nissana navarę. Zależy, czego oczekujesz/potrzebujesz. Jeżeli, np. jesteś nastawiony na gry, to żadna Ci się nie przyda.

Serdeczności
Des
1
[#4] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@Des, post #3

Tak naprawdę niczego nie oczekuję.

Która z kart dźwiękowych będzie najbardziej uniwersalna i najmniej problemowa w działaniu i konfiguracji.

Sam miałem do czynienia z trzema i jednej żałuje że nie zostawiłem sobie.

Tocatta - nic po za karta dzwiękową ale dawała rade z mp3 i 060/60 wybredna co do bibliotek ,miąłem z nia mały problem bo tocatainit wieszała kompa

Concierto - hmmm zawiodłem się na niej ,rwała nawet proste dzwięki ,mp3 to porażka ,albo źle była skonfigurowana.

Repulse - sprzedałem ja i to był błąd z tej trójki bezapelacyjnie najlepsza ,bez problemowa.

ogólne pytanie co byście sami wsadzili do Amigi i dlaczego

ps. Preludki z mpegitem chodzą po ok 250e więc ponad 1k pln a to już sporo jak za nawet najlepsza(mimo to dość prosta) kartę do Ami.

Jak marmes z amibay je miał to wstępnie z nim gadałam ale jakos nie doszło do finalizacji.

moim marzeniem zawsze była taka karta która zastępuje Paulę,ale to już niewykonalne.

teraz myślałem o sunrize ale kompletnie nie mam o niej wiedzy.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 22:33:33 przez damianx
[#5] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@damianx, post #4

Sunrize AD516 prosty w konfiguracji nie jest, podobno dźwięk daje bardzo ładny, ale ja jak ją miałem, to wystartowałem tylko dźwięk w dedykowanym programie, do skonfigurowania AHI zabrakło mi czasu.
[#6] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@flops, post #5

Sunrize do uniwersalnych nie należy, ale pięknie sprawdza się w zestawie AHI + DigiBooster Pro.
[#7] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@damianx, post #1

Miałem sporo kart muzycznych do Amigi i mnie najbardziej przypadła do gustu Melody ZII.
Prosta w konfiguracji, niezawodna, dająca dobrej jakości dźwięk a przede wszystkim ma sprzętowy dekoder mp2.
Trochę szkoda, że w przeciwieństwie do wersji pod clockport nie odtwarza sprzętowo mp3, ale mimo to jest to karta godna polecenia.
[#8] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@lekarz_med, post #7

Spoko tylko że dostepność tej karty hmmm , łatwiej w totka trafić niż kupić Melody ZII.
[#9] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@damianx, post #4

Preludki z mpegitem chodzą po ok 250e więc ponad 1k pln a to już sporo

No i tyle właśnie dałem (+ przesyłka). Gdy kupowałem ten komplet, Euro było prawie po 4.30 PLN.

Jeśli chcesz TYLKO bezproblemową kartę - ładny, 16bitowy dźwięk przez AHI - to chyba Toccata ci wystarczy. Na pewno nie Delfina - żadna.
[#10] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@_arti, post #2

Mam A2000 os. 3.2 turbo tf536 grafika picasso II ++, prelude, dzisiaj podłączyłem do niej mpegit, nie chce odtwarzać mp3. Musiałem Prelude podłączyć do innego slotu zorro, mam AHI 4.18 I mpegit. Library w Libs/mhi Czy ktoś wie co jest nie tak, mam amigaamp 3.33
[#11] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@grzegosia, post #10

Do którego wyjścia na karcie Prelude włączałeś przewód audio?
[#12] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@wali7, post #11

Do drugiego od góry
[#13] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@grzegosia, post #12

No to powinno być OK. W AmigaAMP ustawiłeś ten driver MHI? Odpalałeś PreludeMixer?
Czy jeśli driver MHI masz ustawiony, to AmigaAMP pokazuje że gra (pasek postępu się przesuwa, widać parametry utworu)?
[#14] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@wali7, post #13

Nie pasek stoi w miejscu.
[#15] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@grzegosia, post #14

A reszta pytań?
[#16] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@wali7, post #13

Ustawiłem ten driver mhi. Odpalałem Prelude mixer jeśli driver jest ustawiony, pasek postępu się nie przesuwa
[#17] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@damianx, post #1

A robisz muze na ami?
[#18] Re: Karta dzwiękowa A4000 zorro

@amikoksu, post #17

Nie, chce żeby mp3 działało
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem