kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] A2630 - nie wstaje
Mam karte jak w tytule. Po wlozeniu do slotu czarny ekran. Czasami, jak przy wlaczeniu przytrzymam podstawke od oscylatora, to raz jest fioletowy ekran, innym razem czerwony lub zolty. Pamieci wlutowane wiec wyjac ich nie moge (2MB). Tyle. Zworki - sprawdzilem wszelkie mozliwe warianty, styki przeczyscilem. CPU sie lekko nagrzewa wiec chyba pracuje.

Moze na samej plycie A2000 mozna jeszcze cos przestawic? Jej rewizja, to (chyba) 6.4. Ciezko mi cos wiecej napisac. Karte kupilem jako sprawna. Gdzie szukac przyczyny? :(
[#2] Re: A2630 - nie wstaje

@_arti, post #1

Pamięć na tej karcie instaluje się pod adresem jak zwykły fast, jak masz w kompie kartę z 8MB Fastu to zachodzi konflikt. Wyjmij lub "wyzworkuj" posiadany Fast i sprawdź tylko z tym z karty A2630.


Pozdrawiam
[#3] Re: A2630 - nie wstaje

@_arti, post #1

Miałem taką kartę i chyba nawet z identycznym problem, wyjąłem wszystkie układy które są w podstawkach, przeczyściłem i włożyłem, oczywiście wszystko zaczęło działać.
Dodatkowo wydaje mi się że na niektórych płytach A2000 trzeba wyjąć CPU lub przestawić zworki, chyba na tych starszych 4.3 itd. dokładnie tego nie wiem.
[#4] Re: A2630 - nie wstaje

@superbonio, post #3

Wyjąłem wszystkie karty Zorro. Przeczyściłem też układy na karcie. Nie pomogło :(
[#5] Re: A2630 - nie wstaje

@_arti, post #1

A jaka jest rewizja samej karty? Jak masz na karcie ustawione zworki?
Procesora z płyty nie trzeba demontować.
[#6] Re: A2630 - nie wstaje

@Skiba, post #5

Rewizja ostatnia. Zworki - przerobiłem wszystkie warianty.
[#7] Re: A2630 - nie wstaje

@_arti, post #6

Sprawdzałeś na innym kickstarcie? np 1.3?
[#8] Re: A2630 - nie wstaje

@Skiba, post #7

Tak, na 1.3 i 3.1.
[#9] Re: A2630 - nie wstaje

@_arti, post #8

Da się wejść do biosu karty, tzn. jak przy starcie trzymam dwa przyciski to się pojawia biały ekran, i trzy opcje do wyboru 00 / 30 / Unix. Ja mam oscylator z Amigi 500 i karta chodzi na 28,9 MHz ten prosty hack znajdziesz na aminecie. U mnie przy takich objawach /tzn czarny ekran/ niekiedy migająca dioda power/ pomaga wyjęcie i włożenie karty z slotu.
[#10] Re: A2630 - nie wstaje

@superbonio, post #3

Na pierwszych płytach A2000 zrobionych przez zespół niemiecki trzeba wyjąć proca (ogólnie to była A1000 z portami, w obudowie od A2000, wziętej z żywcem z PC). Na innych wczesnych (ver 4.x), też mogą być różne problemy, a najczęściej z kartami w Zorro.

Zobacz jeszcze jak wygląda złącze procesora, często jest zaśniedziałe, przez wylaną baterię, albo może blaszka z któregoś pinu jest wykrzywiona i nie styka.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 20:53:40 przez flops
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem