kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 a audio z CD
Czy można podłączyć audio z CD tak żeby grało na wyjściu z Amigi
[#2] Re: Amiga 2000 a audio z CD

@KRISS, post #1

Jakiś mixer musi być.

A czy A 2000 ma taki ? A 4000 taki ma, A 3000 nie wiem.

Więc najlepiej mieć zewnętrzny mixer do którego podłączysz wyjście z Amigi oraz z CD-Romu/nagrywarki i całość do wzmacniacza.

Ja kiedyś taki miałem jak miałem jeszcze poprzednią A1200 w towerce. I w towerce go miałem zamontowanego.
[#3] Re: Amiga 2000 a audio z CD

@KRISS, post #1

Jeśli masz kartę muzyczną z wejściem na ten sygnał, to jest to możliwe. Paula w standardzie nie daje nam raczej takiej możliwości.
[#4] Re: Amiga 2000 a audio z CD

@KRISS, post #1

Stary, ale "Jarry".
Kabelek podłączam do wyjść Amigi, a do wejść zewnętrzny CD. Wyjście na głośniki mini jack. Dostałem ten mikserek dawno temu i nadal działa.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 20:07:41 przez TUPCOM
[#5] Re: Amiga 2000 a audio z CD

@TUPCOM, post #4

A nie da się gdzieś podpiąć do płyty głównej.
Znalazłem w necie schematy.
Na trzeciej stronie http://www.amigawiki.org/dnl/schematics/A2000_R6.pdf jest schemat wyjść audio i w jednym miejscu z prawej strony schematu na kanale prawym jest wejście audio przez rezystor 10k.
Jakby do drugiego kanału zrobić tak samo i podpiąć tam właśnie audio z CD
[#6] Re: Amiga 2000 a audio z CD

@KRISS, post #5

A nie da się gdzieś podpiąć do płyty głównej.


Powinno się to udać.
[#7] Re: Amiga 2000 a audio z CD

@KRISS, post #5

Przeanalizuj schemat płyty A4000D, szczególnie AUDIO, po czym popatrz na schemat A2000 i podłącz się tak samo jak A4000D.
[#8] Re: Amiga 2000 a audio z CD

@superbonio, post #7

Tak, ale A4000 ma dodatkowo wzmacniacz LM833 i do niego właśnie podpięte jest audio z CD, poza tym cały układ wygląda tak samo.
Czyli najlepiej trzeba będzie dorobić taki układzik???

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 09:36:20 przez KRISS
[#9] Re: Amiga 2000 a audio z CD

@KRISS, post #8

Amiga 3000T miała zdublowany układ LF347N i wejście JCDINP właśnie do wpięcia audio np. z CD-ROMU. W innnych Amigach może być TL084CN.
[#10] Re: Amiga 2000 a audio z CD

@glichtanski, post #9

A3000 ma praktycznie taki sam układ audio jak A2000 też na układzie LF347.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem