kategoria: A4000
[#1] Naprawa A4000 - zielony ekran
Poniewaz Amiga jako sprzet mi obcy (jestem commodorowcem z krwi i kosci juz chyba do grobowej deski :P) a dostalem A4k do reperacji, chcialbym zapytac o pare rzeczy bom laik:

Amiga chyba nie rozpoznaje simmow w gniezdzie chip, po uruchomieniu pojawia sie zielony ekran i nic wiecej niezaleznie od tego jak zongluje pamieciami. Bez pamieci ekran czarny.

Plyta miala wylana baterie ale nie bylo smiertelnej korozji, wymylem alkoholem.

Czy bardziej doswiaczeni koledzy mogli by podpowiedziec co probowac dzialac dalej?
[#2] Re: Naprawa A4000 - zielony ekran

@rafvte, post #1

Przeczyścić styki podstawek Kickstartu i SuperBustera, jeśli masz go w podstawce. Objawy mogą sugerować uszkodzenie układu Agnus/CIA. Jaką masz wersję płyty (z 4 czy 5 złączami SIMM)?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 14:38:40 przez RomanWorkshop
[#3] Re: Naprawa A4000 - zielony ekran

@rafvte, post #1

Skoro była wylana bateria, to ja optuję za uszkodzeniem któregoś przepustu w okolicy gniazd simów lub jeśli płyta rev.B u891 i u177. Warto też sprawdzić połączenia rezystorów blisko baterii.
[#4] Re: Naprawa A4000 - zielony ekran

@RomanWorkshop, post #2

plyta bedzie taka jak tu:
http://www.amibay.com/showthread.php?14728-Hardware-Pr0n-III-quot-This-Time-It-s-AGA!-quot-An-Amiga-4000-Story

czyli 5 x simm, rewizja zdaje 2B (w sumie to 4 simmy maja zdaje sien owsze plyty, ktore maja juz chip sztywno zaspawany na pcb, 2MB, dobrze rozumuje?) . Kickstart osadzalem juz jakis czas temu ponownie, nic to nie zmienilo. Wiecej scalakow nie ruszalem, musze zobaczyc czy cos jest w podstawkach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem