kategorie: A4000, Mediator, Sprzęt
[#1] Mediator 4000Di i kontroler SATA
Czy jakiś kontroler SATA1 działa w Mediatorze z A4000? Jeśli tak to jaki producent/model/chipset działają? Jakich transferów można się spodziewać przy procesorze 040/25? Wiem, że na pewno nie będzie można bootować z takiego dysku ale to nie jest duży problem.
[#2] Re: Mediator 4000Di i kontroler SATA

@pong777, post #1

Pod OS3.1 lub 3.9 nie sprawdzałem jeszcze, nawet nie wiem czy jest w ogóle sterownik dla tego systemu, ale w OS4.1 działają kontrolery na chipsecie SiliconImage, a dokładniej Sil 3112, 3114 i 3115.
Osobiście testowałem Sil3112 i Sil3114 w Mediatorze TX i działało to całkiem przyjemnie, niestety nie zrobiłem żadnych testów.
Lecz OS4.1 wymaga obecności procesora PPC
[#3] Re: Mediator 4000Di i kontroler SATA

@pong777, post #1

Kupiłem taki kontroler od Jareckiego jakiś czas temu, ale oczywiście nie miałem jeszcze czasu, aby go przetestować. Sterownik pod AOS3.x (jak mniemam), jest dostępny na stronie Elboxu.
[#4] Re: Mediator 4000Di i kontroler SATA

@ITU, post #3

Do SCSI są ale do SATA nie widziałem. AOS4.1 chyba ma natywne sterowniki ale nie wiem co z OS3.9.
[#5] Re: Mediator 4000Di i kontroler SATA

@pong777, post #4

ale nie wiem co z OS3.9


Nic, bo nie ma takich sterowników do SATA pod OS 3.x z tego co wiem...
[#6] Re: Mediator 4000Di i kontroler SATA

@pong777, post #4

Ech... wczesna pora i oczy jeszcze sklejone... nie doczytałem, że chodzi o SATA pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem