kategorie: A2000/A3000, A500
[#1] A1000 warto ?
A1000 z oryginalnym pudełkiem, klawiaturą, jednak bez rozszerzenia pamięci. Ile to jest warte, żeby nie przepłacić? Sprzedający podał cenę 100$, ale nigdy nie śledziłem cen tych Amig w PL. Jak z dostępnością i cenami rozszerzeń pamięci ?





Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 09:46:49 przez charliefrown
[#2] Re: A1000 warto ?

@charliefrown, post #1

W PL w takim stanie przynajmniej warta 1500pln. Na eBay w takim stanie potrafią chodzić po ponad 2000pln. Przecież to jest pierwsza Amiga ever i na razie i tak chodzą tanio, w przyszłości mogą mocno zdrożeć, bo w takim stanie ostało się kilkanaście sztuk.
Jak nie ma rozszerzenia z przodu, to za 50pln można kupić w pl. Sam mam takie rozszerzenie na sprzedaż.
[#3] Re: A1000 warto ?

@flops, post #2

flops i inni: wielkie dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź ;)

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 10:13:19 przez charliefrown
[#4] Re: A1000 warto ?

@charliefrown, post #1

Brałbym ! Pewnie, że warto ! Jeszcze jakby dobrał oryginalny monitor to byłby piękny zestaw. Koniecznie obejrzyj autografy twórców pod górną pokrywą :)

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 10:04:35 przez lda
[#5] Re: A1000 warto ?

@charliefrown, post #1

Tylko nie wiem czy zwróciłeś uwagę na to, że jest to A1000 w wersji NTSC.
[#6] Re: A1000 warto ?

@dominiqr, post #5

tak, widziałem i 120V. Mnie to w sumie nie przeszkadza, bo zawsze można podłączyć do tv LED z ntsc /chińskiego SD.
[#7] Re: A1000 warto ?

@charliefrown, post #6

I przetwornicę z Alledrogo za parę pln. NTSC to z jednej strony minus, bo są łatwiejsze do kupienia (w USA było ich więcej niż w Europie, w Europie szybko zastąpiła je A2000 i później A500), brak EHB, ale z drugiej strony, to pierwszy produkowany model, bez żadnych późniejszych zmian, najbardziej zbliżony do prototypu. Nie ma nawet logo Commodore z przodu, bo w USA Commodore kojarzyło się z zabawkami typu VIC20, C64, PET, a to już miał być profesjonalny komputer.
Więc ja bym ją zostawił w oryginalnym stanie, ale jak ktoś bardzo chce, to też można kupić samą płytę w wersji PAL (ludziom pozostawały z projektów GBA1000).
[#8] Re: A1000 warto ?

@charliefrown, post #1

Ale po co pytasz czy warto albo ci się podoba albo nie albo masz na to pieniądze albo nie opłacało to się kupić akcje Apple w latach 90-tych
[#9] Re: A1000 warto ?

@flops, post #7

Za ile ta pamięć do A1000?
[#10] Re: A1000 warto ?

@flops, post #7

Kurcze, faktycznie ta Amiga nie ma znaczka Commodore. Nie wiedziałem, że tak było. :)
[#11] Re: A1000 warto ?

@MDW, post #10

Warto brałbym. Mam A 1000 w swietnym stanie z dodatkami i się nią jaram :)))
[#12] Re: A1000 warto ?

@twardy, post #11

Dlaczego Twoja strona "Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!" ?
[#13] Re: A1000 warto ?

@charliefrown, post #1

100$ + 150$ za wysyłkę?
[#14] Re: A1000 warto ?

@sebbb, post #13

Ja chętnie wezmę- daj cynk jak byś się rozmyślił.
[#15] Re: A1000 warto ?

@charliefrown, post #1

Jeśli lubisz mistyczne doznania (tłoczone pod maską napisy i dźwięk zachęcający do wciśnięcia dyskietki z Kickstartem) - to tak.
[#16] Re: A1000 warto ?

@charliefrown, post #1

Warto OK Zawsze można kiedyś sprzedać o wiele drożejpomysł
[#17] Re: A1000 warto ?

@charliefrown, post #1

Zależy do czego. Jeżeli rozumiesz wartość tego sprzętu i masz zacięcie muzealnika, to jak najbardziej. Jeśli chodzi ci o codzienne amigowanie, poznanie platformy, stare gry, itp., to A1000 może być propozycją kłopotliwą i ograniczającą. Jeśli natomiast jesteś fanem tuningu i szalonych modów, powinieneś mieć zakaz zbliżania się do takich sprzętów pod rygorem długoletniego więzienia.
[#18] Re: A1000 warto ?

@Daclaw, post #17

Jak wyjdzie/o ile wyjdzie ACA1000, to A1000 stanie się po pierwsze bezproblemowym komputerem, po drugie wystarczającym do wszystkich gier Amiga 1MB i więcej OK
EDYTA: Zapomniałem dodać, oprócz gier/dem wykorzystujących EHB na A1000 NTSC

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 11:47:16 przez flops
[#19] Re: A1000 warto ?

@charliefrown, post #1

Jeśli sprzęt sprawny, brałbym i nie zastanawiał się za taką kasę. Maszynka bardzo retro, nawet jak nie będziesz jej chciał, to raczej sprzedasz z zyskiem. Pod kątem użyteczności amigowej średnio, ale jak będziesz chciał coś na niej robić, da się co nieco poradzić. Moim zdaniem do kolekcji amigowej jak znalazł. W końcu protoplastka
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem