kategorie: Sklepy, Sprzęt
[#1] GBS-8220
Gdyby ktoś planował w najbliższym czasie zakup urządzenia, to chętnie dołączę się do zamówienia, zawsze to tańszy koszt przesyłki.
[#2] Re: GBS-8220

@simi77, post #1

Ja kupowałem 2 razy, TU i TU (1. zepsułem).
Koszt przesyłki to 2 funty w przypadku pierwszego i 2 dolary w przypadku drugiego.
[#3] Re: GBS-8220

@glon, post #2

Jak długo czekałeś na przesyłkę?
[#4] Re: GBS-8220

@simi77, post #3

Coś koło miesiąca, długo niestety.
[#5] Re: GBS-8220

@glon, post #4

Też miesiąc czekałem, ale wybrałem takiego sprzedającego który wysłał za fri. Za całość zapłaciłem jakieś 70 zł z hakiem.
[#6] Re: GBS-8220

@simi77, post #1

Koledzy nie zapominajcie o konieczności zapłaty VAT 23% bez względu na wartość i to czy towar jest na firmę czy osobę indywidualną jeśli towar jest outside EU. Dochodzi jeszcze udowodnienie posiadania znaku CE oraz czasami na niektóre rzeczy cło.

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 10:04:34 przez pong777
[#7] Re: GBS-8220

@pong777, post #6

VAT Komu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 10:12:56 przez QkiZ
[#8] Re: GBS-8220

@QkiZ, post #7

Ogólnie jest tak, że towary do 22 dolarów są zwolnione z VAT-u, a z cła do 150 euro.
Powyżej 22 $ może być naliczony VAT, ale nie musi.

Jak naliczą to przed dostaniem przesyłki przychodzi list z UC w którym jest wszystko wyjaśnione.
[#9] Re: GBS-8220

@robertos231, post #8

No to do mnie nic nie przyszło. GBS kupiłem za 70kilka zł od Chińczyków na Ali Express czyli poniżej ceny 150 ojro. Żadnych problemów nie było w postaci listów z UC.
[#10] Re: GBS-8220

@glon, post #2

@glon
A możesz powiedzieć jak to się stało, że pierwszą zepsułeś? Bo zastanawiam się może kupić, ale jak to takie delikatne to może jednak nie.

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 11:58:10 przez robertos231
[#11] Re: GBS-8220

@robertos231, post #10

Zrobiłem prowizoryczny kabel zasilający i raz podłączając pomyliłem napięcia 5V i 12V. Nie wpłynęło to na niego za dobrze, najprawdopodobniej uszkodził się układ scalony (jeszcze stabilizator napięcia, ale jego wymieniłem) i brakowało na wyjściu zielonej barwy składowej.

Tak czy owak ewidentnie moja wina.
[#12] Re: GBS-8220

@glon, post #11

Miałem tego chińczyka i działał tak samo na 5v i 12V i nic sie nie spaliło. Na płytce było napisane 5-12V.
[#13] Re: GBS-8220

@pong777, post #6

Czekam aż kasa wpłynie na paypal'a i zamawiam GBS. Co do VAT to zobaczymy, jak nic nie przyjdzie to się nie będę wychylał.
Jeszcze pytanie, z tego co widziałem są 2 rodzaje GBS'ów z jednym i dwoma wyjściami VGA. Jakieś istotne różnice są między nimi, który lepiej wybrać? Prócz Amigi mam jeszcze C64, Atari XE, będą na tym chodziły?
[#14] Re: GBS-8220

@simi77, post #13

Ja jeszcze tylko dorzucę, że jak kupowałem te GBS-y to były chyba tańsze, zapodałem jedynie linkami do stron przedmiotów z historii mojego eBay-a. Ktoś z forumowiczów wyżej pisał, że kupił za 70zł łącznie z przesyłką. Wydaje mi się, że ja kupowałem za 75zł (w jednym z nich była chyba akurat jakaś promocja, że tak wychodziło), a cena tym z moich linków chyba podskoczyła.

Więc rozejrzyj się najlepiej czy nie ma w tej niższej cenie.

Co do tych z 1 i z 2 wyjściami to lepiej brać z 2, może kiedyś się przyda. Wątpię, żeby była miedzy nimi jakaś inna różnica.

pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 17:22:21 przez glon
[#15] Re: GBS-8220

@simi77, post #13

Jest GBS-8200 z jednym wyjściem VGA i GBS-8220 z dwoma. Ja mam z jednym, starcza w zupełności, nawet nie wiem co bym robił z drugim.
[#16] Re: GBS-8220

@QkiZ, post #15

Wersja z dwoma wyjściami w sam raz na party - jedno wyjście do monitora, dugie do rzutnika. :)
[#17] Re: GBS-8220

@Jenot, post #16

A to chyba że tak szeroki uśmiech
[#18] Re: GBS-8220

@QkiZ, post #17

Ja mam wersje z dwoma portami VGA i jak wpinam monitor w skrajne, to Amiga mi wariuje (mam podpięty jeszcze monitor switch) np. nie chce się uruchomić.
[#19] Re: GBS-8220

@simi77, post #1

a macie jakis sposob na te latające białe artefakty na ekranie? Da się zmniejszyć ich intensywność? Ktoś kiedyś na EAB pisał o lekkiej modyfikacji elektroniki, ale zdjęcia nie zamieścił, więc możliwe że to jedynie ściema.
[#20] Re: GBS-8220

@charliefrown, post #19

Ja co prawda już nie mam chińczyka ale pamiętam, że ten "śnieżek" występował u mnie jedynie w najwyższej rozdzielczości, w niższych nie było po nim śladu.
[#21] Re: GBS-8220

@charliefrown, post #19

Mi pojawiają się białe kropki tylko kiedy ekran jest cały czarny, np. gdy startuje system. Ale po za tym nic więcej nie widziałem. Próbowałeś bawić się ustawieniami
[#22] Re: GBS-8220

@QkiZ, post #21

Pytanie do osób, którym śnieży.
Jakie macie oznaczenie wersji i datę na płytce w 8220, V3.0 czy niżej?
Powyżej 3.0 chyba nie istnieje?
Rozważam sprowadzenie tego z Chin i nie bardzo mi się uśmiecha opcja reklamacji.
Może istnieje jakaś zależność w pojawianiu się tych artefaktów.
[#23] Re: GBS-8220

@Sounder, post #22

Ja co prawda mam GBS-8200 w wersji 4.0 datowane na 2014-02-17.
[#24] Re: GBS-8220

@QkiZ, post #21

To jeszcze inaczej. Artefakty macie na CRT, LCD czy nie ma to znaczenia?
[#25] Re: GBS-8220

@Sounder, post #24

Ja miałem na CRT i LCD nie ma różnicy arte-efekty lecą z GBS-a.

Ps... Artefakty jeszcze na nie, nie trafiłem ale tak Archeologia na pierwszym Planieok, racjaOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem