kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, Programy
[#1] Obrazek w na górnym pasku
Może to lamerskie pytanie, ale po prostu nie wiem. Oglądam sobie różne zrzuty ekranów z AmigaOS i na niektórych widzę, że można umieszczać obrazki na belce górnej. Np.:

Jakiego programu użyć do tego aby wstawić obrazek
[#2] Re: Obrazek w na górnym pasku

@QkiZ, post #1

VisualPrefs.
[#3] Re: Obrazek w na górnym pasku

@_arti, post #2

Używam tego programu, ale nie widziałem tam opcji do wstawienia obrazka w pasek...
[#4] Re: Obrazek w na górnym pasku

@QkiZ, post #3

Jeśli chodzi Ci o oskórkowanie ramek okien (jak na tym screnie powyżej) to pomoże Ci programik birdie.
[#5] Re: Obrazek w na górnym pasku

@BULI, post #4

Nie chodziło mi o oskórowanie ramek okien, tylko o górną belkę, tam gdzie zazwyczaj jest napis Workbench Screen.
[#6] Re: Obrazek w na górnym pasku

@QkiZ, post #5

Obrazek, o ile pamiętam, musi znajdować się w odpowiednim katalogu. Poczytaj .guide.
[#7] Re: Obrazek w na górnym pasku

@_arti, post #6

aha, ok. Obadam sprawę. Dzięki.
[#8] Re: Obrazek w na górnym pasku

@QkiZ, post #7

To ja jeszcze dodam, że jeżeli nie chcesz używać kobył pokroju Birdie/VisualPrefs, to na Aminecie leży np. AmiLogo - ma tą zaletę, że (w odróżnieniu od ww) nie dodaje łat do systemu (stabilność), żeby wyświetlić obrazek na pasku. A w katalogu util-wb znajdziesz jeszcze wiele innych zabawek dla górnego paska - od nieśmiertelnych oczek, przez zegarki, po graficzne reprezentacje użycia procka itd.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem