kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] C= 2286 i sieciówka na ISA pod Miami
Chcę sobie w A2000 zestawić sieciówkę na ISA, wykorzystując do tego commodorowski bridgeboard PC, Miami i ten sterownik z Aminetu. Moje pytania z tym związane:
1. jaką kartę najlepiej kupić? Piszą, że działa każda, która ma sterowniki pod DOS ale może jakieś konkretne współpracują lepiej a inne gorzej?
2. czy są jakieś ograniczenia lub inne problemy, które mogę napotkać podczas wykorzystywania takiego zestawu?
3. czy taki tandem lepiej współpracuje np. z A3000 albo lepszym procesorem niż standardowa sieciówka na Zorro, czy to raczej nie ma znaczenia?
4. jakieś inne uwagi/porady osób, które korzystały z tego rozwiązania?
[#2] Re: C= 2286 i sieciówka na ISA pod Miami

@_arti, post #1

Jak dobrze pamiętam to przy kartach emulatorów sprzętowych PC na Zorro, karty ISA nie są widoczne dla Amigi. Widzi je tylko karta PC. By widzieć karty ISA z poziomu Amigi trzeba mieć np. kartę Golden Gate 2+ czy jakoś tak. Ta karta jest mostkiem pomiędzy Zorro a ISA i rozpoznaje sieciówki zgodne z NE1000 lub NE2000. Karty PC tej funkcji raczej nie mają. Sloty ISA są wtedy widoczne tylko dla PC.
Tyle kiedyś wyczytałem nt kart ISA dla Amigi. Gdy nie było Mediatora szukałem tej karty, by skorzystać z ISA a swojej A3000D ale nie udało mi się jej zdobyć. Teraz mam Mediatora.
[#3] Re: C= 2286 i sieciówka na ISA pod Miami

@Rafał A-3000, post #2

No ale ja mam C= 2286, która takim mostkiem właśnie jest

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 11:32:31 przez _arti
[#4] Re: C= 2286 i sieciówka na ISA pod Miami

@_arti, post #3

Hmm. Sprawdziłem na BBOH i rzeczywiście jest tam wzmianka nt. kart NE2000. Wiem, że kiedyś miałem taką kartę ale niedawno przeszukałem za nią swoje szafy i chyba gdzieś przepadła. Na allegro jeszcze je widziałem w ostatnim czasie, więc życzę udanego polowania.
[#5] Re: C= 2286 i sieciówka na ISA pod Miami

@Rafał A-3000, post #4

Jeszcze jedno pytanie pośrednio związane z tematem - czy jest szansa, że karta-kontroler IDE/FDC/LTP/Serial zadziała pod emulowanym PC i będzie można podłączyć mysz lub dysk do takiej karty?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem