kategoria: Sprzęt
[#1] Adapter RGB
Myślę o którymś z układów AD7xx. Sample już idą.

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 21:26:08 przez spidi
[#2] Re: Adapter RGB

@spidi, post #1

Wyjście S-Video też może być, tylko z tego co wiem ciężko dostać układy AD7xx.
Szukałem układ AD724 i nic, nigdzie nie ma
[#3] Re: Adapter RGB

@spidi, post #1

Mówisz o czymś takim? http://eab.abime.net/showthread.php?t=30752&styleid=1

Użytkownikom PPA, pewnie chodziło o coś w stylu RGB->VGA. Kiedyś pamiętałem nazwę jakiegoś układu, który robił konwersję RGB->VGA, tylko głębię miał ograniczoną do 16-bit, ale był słabo dostępny i nie mogę sobie teraz go przypomnieć. Na pewno był wspomniany gdzieś tu na PPA.pl

Edit:

Właśnie sobie przypomniałem, wspomniany przeze mnie układ to AL251 lub AL250.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 16:08:57 przez sanjyuubi
[#4] Re: Adapter RGB

@sanjyuubi, post #3

Można też znaleźć monitor VGA, DVI z tunerem TV (który ma złącze SCART - Euro), ale taki niedrogi adapter RGB->VGA bardzo by się przydał.
[#5] Re: Adapter RGB

@sanjyuubi, post #3

Tak, mówiłem o tego typu konwerterze.
Widzę też, że jest zapotrzebowanie na coś co zapewni konwersję RGB=>VGA.
[#6] Re: Adapter RGB

@spidi, post #5

Jak co to posiadam gniazda DB23 (żeńskie)
[#7] Re: Adapter RGB

@KRISS, post #6

Zawsze można zeszlifować DB25, mniej eleganckie, ale działa.

Swoją drogą, był tu raz użytkownik o ksywce typu "rowery_na_księżycu", który mówił, że robi scandoubler na pracę magisterską.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem