kategoria: A2000/A3000
[#1] ZIP przez parallel port
Witam,

trochę się zaciąłem z tematem ZIP na porcie równoległym.
Napęd podłączam do portu na karcie MultiFace 3.
Sterowniki zainstalowane z dyskietki, próbowałem mountlisty z tego pakietu ppazip.lha
Device zmieniłem na parallel.device ale urządzenie nie zostało zamontowane w systemie.
System to WB 3.1.
[#2] Re: ZIP przez parallel port

@iZi, post #1

ppazip nalezy uzywac do wbudowanego portu rownoleglego.
z powodu braku kilku sygnalow w porcie LPT, korzysta sie jeszcze z portu joya.

jakie device obsluguje porty w MultiFace3 ?
[#3] Re: ZIP przez parallel port

@Norbert, post #2

ppazip nalezy uzywac do wbudowanego portu rownoleglego.
z powodu braku kilku sygnalow w porcie LPT, korzysta sie jeszcze z portu joya.


To wiem, dlatego podłączam przez MultiFace.
Nie użyłem ppazip.device.

jakie device obsluguje porty w MultiFace3 ?


Tego staram się dowiedzieć, zdaje się że instalka podmienia parallel.device.
Poczytałem dokładniej dokumentację i chyba mam trop.

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 21:30:19 przez iZi
[#4] Re: ZIP przez parallel port

@iZi, post #3

Port równoległy na karcie MultiFace 3 jest obsługiwany przez pit.device.
Ma ktoś pomysł jak wykryć napęd na tym porcie?
Może znacie jakiś software do obsługi portów który by pomógł w obsłudze napędu lub np. stworzeniu mountlisty.
[#5] Re: ZIP przez parallel port

@iZi, post #4

Mylisz sterownik portu równoległego (np. parallel.device) ze sterownikiem urządzenia dyskowego podpiętego do takiego portu (np. ppazip.device). Ten pierwszy nie rozumie takich komend specyficznych dla dysków jak np. format. Więc używanie w mountliście sterowników typu parallel.device nic nie da. Problemem jest ppazip.device, ponieważ korzysta z portu nie poprzez parallel.device (wtedy można byłoby podmienić na ten z karty) a bezpośrednio z hardware.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem