kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...
Hej
Kupiłem sobie A2000 i w srodku znalazłem takie cos, nie jest to chyba ram dlatego ze łacznie mam całe 3MB i gdy jest to włozone i gdy to wyciągne. Szukałem w necie ale nic nie znalazłem. Widział moze ktos takie rozszerzenie??


https://imagizer.imageshack.us/v2/545x409q90/538/JxLWq1.jpg

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 21:36:08 przez Geeman
[#2] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@Geeman, post #1

ale co? bo nie widzę...
[#3] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@Geeman, post #1

To jest chyba 8 bitowa karta isa, do wykorzystania z BridgeBoard lub innym emulatorem.
[#4] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@Tom Rain, post #2

Zobacz na link, nie wiem jak sie tu bezposrednio wkleja foty:)
[#5] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@Geeman, post #4

[#6] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@amizet, post #5

Chyba masz racje dlatego ze bylo to obok czegos takiego "PC Emulator" w który wpiety jest Floppy 5,25

[#7] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@amizet, post #5

Na pewno 8 bitowa karta, mi to pachnie "dodatkową" pamięcią dla PC.
Pewnie w XT/AT jak i Bridgeboard spełniało swoje zadanie.

To musisz sprawdzić ile pamięci masz w PC na Amidze z/bez karty teraz ;)

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 21:44:52 przez Tom Rain
[#8] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@Tom Rain, post #7

8 bitowa bo jest krótka szyna w 16 bitowej szyna jest podwójna

[#9] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@amizet, post #8

Tak, dzięki za schemat, ale ja to znam z autopsji ;) "karierę" na PC zaczynałem od XT i AT ;)
[#10] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@Tom Rain, post #9

Ok Dzieki chłopaki, czyli te 2 karty działają ze sobą, w sumie nie wiem jak mam tego uzywać, i czy w ogóle jest mi to potrzebne . Miałem nadzieje ze ta pierwsza karta to jakis dodatkowy Kop dla Amigi a tu zawód:) Wyciągne to po prostu i zrobie miejsce na cos konkretnego.
[#11] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@Geeman, post #10

Mozesz mi to sprzedac. Sie akurat bawie emulacja PC w mojej A2000 i szukam kazdej ciekawej karty ISA, ktora ma szanse zadzialac ;)
[#12] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@Tom Rain, post #9

Zrozumiałem to że ty to wiesz jak przeczytałem drugi raz twój post, tak że wiem że ty to wiesz.
[#13] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@_arti, post #11

Musze sie zastanowić daj mi troszke czasu do namysłu:) Aha nie mam do tego zadnego softu.
[#14] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@Geeman, post #13

Na start przydała by ci się normalna dyskietka z DOS'em. np Microsoftu albo free DOS'em, jak ten procek to kupi. No i podejrzewam, że można w miejsce tego flopa 5,25" podłączyć flopa 3,5". W sumie pewnie fajna sprawa mieć PC w Amidze. Przynajmniej do zabawy. Można np. pograć sobie w starte dosowe gierki, które działają z tym procesorem.

Mam dyskietkę z DOS'em 3.3. Będzie działał bez problemu. Jak mi się zrobić jej obraz to mogę podesłać.

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 00:03:29 przez gilban
[#15] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@_arti, post #11

Napisz jakie karty potrzebujesz, ja postaram się przetestować w PC. Ogólnie mam różne karty na wypasie na ISA, od IO, do lepszych kart VGA, muzycznych. Mam nawet Gravisa i jakieś lepsze SB z własną pamięcią
[#16] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@flops, post #15

Głównie szukam 8-bitowych, bo pełne sloty ISA mam już zajęte. Przydałaby się jakaś dźwiękówka i kontroler I/O do podłączenia myszy i klawiatury. Jakieś rozszerzenie pamięci też nie byłoby złe.
[#17] Re: Amiga 2000 - pomoc w zindentyfikowaniu Karty ...

@gilban, post #14

Dzieki ale na razie nie bede sie w to bawił, musze po prostu podrasowac amige zeby zaistalować min WB 2 w góre. Kupiłem tą amige w ciemno i nawet nie wiedzialem co jest w srodku, takze gdy ją otworzyłem to sie lekko zdziwiłem gdy zobaczyłem ten emulator.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem