kategoria: A2000/A3000
[#1] C=2088 Pc Emulator
Miałbym pytanie co do stacji dyskietek, rozumie że podpina się ją do karty 2088 wtyczka ma 23 piny, ale obok tego na PCB można zauważyć gniazdo FDD można tam podpiąć stacje 3,25 czy musi być 5,25.

I kolejne pytanie to w opisie do instalacji NE2000 jest napisane że sterownik musi być po stronie karty tzn. może być na dyskietce czy wymagany jest kontroler dysku.

Na resource manual jest po niemiecku.

I do czego jest to takie podobne złącze jak w klawiaturze od A-500, macie może jakieś gotowe przepisy co do zworek. Ogólnie to kartę sieciową mam kontroler dysku też i stary dysk w sumie to całego 8088, tylko przeraza mnie tam to ustawianie tych wszystkich wzorek czyli w Amidze chciał bym mieć tylko samą sieciówkę.
[#2] Re: C=2088 Pc Emulator

@amizet, post #1

Miałbym pytanie co do stacji dyskietek, rozumie że podpina się ją do karty 2088 wtyczka ma 23 piny, ale obok tego na PCB można zauważyć gniazdo FDD można tam podpiąć stacje 3,25 czy musi być 5,25.


W zależności od rewizji, powyżej rev.3 obsługuje stacje 3,5", przynajmniej u mnie tak jest.

Obejrzyj sobie to i to.



Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 20:28:31 przez Skiba
[#3] Re: C=2088 Pc Emulator

@amizet, post #1

poczytaj ten link http://www.cbmfreaks.com/?p=63

wedlug opisu wystarczy ten emulator i sieciowka na ISA aby dzialal net na Amidze

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 20:29:27 przez Norbert
[#4] Re: C=2088 Pc Emulator

@amizet, post #1

#2
Moja karta jest rev.3 akurat, może jej wystarczy zmienić bios na nowszy. Bo co innego mogło by być z tym związane?

#3
Spoko przeczytam to i spróbuje co mi z tego wyjdzie, w sumie to tam jest napisane "3.4 you might want to upgrade it to 3.6.1" czyli zmian biosu może owocować większą kompatybilnością.

Na razie spróbuje z tym co mam, zobaczę co z tego wyjdzie.

///
Czyli biblioteka Janus jest odpowiedzialna za zrobienie wirtualnego dysku po stronie Amigi dla PC, najpierw obejrzę filmiki i zobacze co on tam robi.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 21:32:14 przez amizet
[#5] Re: C=2088 Pc Emulator

@amizet, post #4

Powinna stacja chodzić, tylko trzeba poprawnie podłączyć. Zawsze myślałem, że na 2088xt nie ma możliwości aby karty pc działały po stronie amigi. A tu miła niespodzianka :)
[#6] Re: C=2088 Pc Emulator

@Skiba, post #5

Ogólnie to kupiłem 2088 po to aby uzyskać w ten sposób sieciówkę, pamiętam że jak kupiłem tą, to później superboniu wystawił swoją i on chyba sprzedawał nowszą kartę.

Też gdybym nie inwestował w A-500 tylko został wierny A2k to już bym miał w niej X-Surf ale A-500 też jest fajna, więc nie żałuje.

Jak by ktoś odtworzył wsady do pali w cpld, dzięki temu można było by zrobić rozszerzenie ram-u dla 2630, bo to właśnie mała ilość pamięci ram jest problemem w A2k, no chyba że da się skłonić oprogramowanie GVP do DDS+ aby rejestrowało na HDD, albo może da się je jakoś zhakować aby ram się kasował i tylko przepuszczać dźwięk, ale to jest płu środek. Mam jeszcze Oktagon 2008 tam się da zrobić Fake Fast, czy coś takiego. Ogólnie to trochę porzuciłem A2k na koszt innych Amig. Teraz mam zamiar do niej powrócić, ogólnie to Paula Mos gra fajnie.
[#7] Re: C=2088 Pc Emulator

@amizet, post #6

Wrzucę screena z logami, ogólnie to piszę Could not open Janus.library. Konfig to 030 na 000 jest to samo.









Rom ma 3.6.1 przynajmniej tak piszę na kości

Kick 3,1 świeży WB 3.1 + BetterWB

Ps. Ogólnie to przeniosłem sobie te zrzuty z snoppa przez Gotka, bo na Ubuntu da się zamontować adf do odczytu, tylko na Amidze nie chce mi coś nagrywać adf/dms na Gotka, ale da się sformatować dyskietkę i nagrać pojedyncze pliki. Przyczyną tego może być? uszkodzone CIA, czy to braki w firmware Gotka

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 20:02:53 przez amizet
[#8] Re: C=2088 Pc Emulator

@amizet, post #7

Z logów wynika że janus.library jest poprawnie odczytywane.
Napisz co wykonujesz po kolei.


ps.
Nie rozumiem stwierdzenie "na Amidze nie chce mi coś nagrywać adf/dms na Gotka".
Gotek rozpoznaje tylko pliki adf, ktore wczesniej zostały "zaznaczone" za pomoca programu SELECTOR.
Jesli nagrywasz logi na dyskietke (czyli faktycznie plik adf), to odczytasz je mozesz np. pod emulatorem Amigi lub tak jak napisales Ubuntu
[#9] Re: C=2088 Pc Emulator

@Norbert, post #8

Instaluje tak jak on /klik/

Po instalacji na partycji pojawia się folder PC, i w nim jest PC Mono klikam na nie, na pasku piszę Please Wait, później pojawia się okienko PCWindow 2.411 Could not open Janus.library. Tak to wygląda z mojej strony.

Nie zauważyłeś w logach #41

SYS:PC/PCWindow OpenLib janus:library Fail

i parę innych Fali związanych z PCWindow

#PARENT /co w ogóle oznacza taki skrót/ bo to jest akcja którą wykonuje program, jest gdzieś opis tych wszystkich akcji? w jakiejś książce.


Co do Gotka to opisze to tak, teraz wrzuciłem na pendrive Selector.adf i na próbę tą dyskietkę Digital Sound Studio v3.0d (1994)(Great Valley Products)(Disk 1 of 3)(Installer).adf

Przypisałem ją do pozycji 001, co najlepsze to mój Gotek wydaje dźwięki przy uruchomianiu programu Selector, jak się pojawia plansza gdy program się wgrywa to pika coś.

Odpaliłem TSGUI zgrałem obraz dyskietki /001/ do RAM jako DSS1.0.adf i przy próbie nagrania tego obrazu wyskoczył error No. 21 na 71 cylindrze teraz jeszcze raz powtórzyłem to samo i wyskoczył na 22 cylindrze wcześniej gdy to robiłem wyskakiwał od razu.

Pod WB przy opcji Format normalnie uzyskujemy dyskietkę Empty ale nagranie na nią obrazu adf kończy się zawieszeniem Gotka. Pojedyncze pliki da się wgrywać, nie wiem czy przypadkiem olo o tym coś nie pisał.
[#10] Re: C=2088 Pc Emulator

@amizet, post #9

W pierwszej kolejnosci program szuka biblioteki w swoim katalogu i go nie znajduje:

SYS:PC/PCWindow OpenLib janus:library Fail

ale w kolejnej linijce loga widac ze biblioteka zostaje znaleziona w libs:

Te wszystkie komendy po # pokazuje sie dlatego ze zaznaczyles tak w ustawieniach Snoopdos.
Nie pamietam co nalezy odznaczyc. (monitors packet lub monitor rom calls)
[#11] Re: C=2088 Pc Emulator

@Norbert, post #10

Zaznaczyłem wszystko co możliwe oprócz "pokaż same błędy"
To że po # się pokazują to wiem dlaczego ale nie wiem co znaczą, ale mniejsza z tym. Zacznę od nowa od najstarszej dyskietki bo teraz używałem najnowszej.

Co do Gotka to nie masz takich problemów, czy może nie próbowałeś nagrywać dyskietek z poziomu Amigi.

Wydaje mi się że ten PCWindow po coś tam jest i to co w nim zawarte jest istotne. da się takie pliki czymś edytować aby zobaczyć co jest w środku czy to jest już skompilowane. Bo jak w Dopus-ie to edytowałem to jakieś krzaki się pojawiają.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem