kategoria: A600
[#31] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@dez3, post #1

Teraz mam taki problem, że wychodzi mi z gry lub dema pod WHDLoad z komunikatem:
Exception "Line 1111 Emulator" (#2C) at $4102E occured
[#32] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@dez3, post #31

Lokalny problem rozwiązany;)
Dzisiaj wieczorem kolejna faza testów!
[#33] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@dez3, post #26

W A1200 też jest GAYLE-02 albo lepszy ?
[#34] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@dez3, post #31

Exception "Line 1111 Emulator" (#2C) at $4102E occured

nikt nie odpowiedział, walka w pojedynkę....
manual WHDLoad radzi ustawić MaxTransfer = 0x0FE00 i Mask = 0x0FFFFFC.
Może komuś pomogło mnie nie...
Ustawienia domyslne MaxTransfer i Mask w HDToolBox z OS 3.9 też nie pomagają!
Karta Kingston z kwiatkiem przy Furia EC020 odpada!
Sandisk ultra 25MB/s nie działa prawidłowo!
Sandisk Extreme 30MB/s to samo!
Dziękuję koledze z forum co podesłał swój WHDLoad działający z Furia, niestety u mnie nie działa!
Wyszedł problem z kickstartem na kości 29f800.. Eliptor już poprawił pcb:)
testowałem na pięciu różnych rewizjach płyt rev.1, 1.1, 1.3, 1.5, 2D, także uszkodzenie płyty odpada!
Furia nie ma najnowszego softu, jest możliwość wysyłki do Borysa w celu aktualizacji, tylko koszty wysyłki i ryzyko uszkodzenia paczki przez przewoźnika...
może sumy kontrolne kickstartów złe?
może wersja WHDLoad zła?
może kondensatory?
może inny Workench?
może inny slave?
może fatum?
może lokalny problem?
możliwe, że nie opiłem dostatecznie tej karty!
a może Furia? nie może być to kawał solidnej pracy a wykonanie to mistrzostwo!
może sprzedać ami i cieszyć się stabilną pracą WinUAE, o kosztach nie wspomnę! Nie!
może Ami-konkurencja sabotuje? Nie ma szans!

Walka wygrana!
Furia, to pięknie brzmi! a jak działa!
A czy Twój sprzęt działa stabilnie?
[#35] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@dez3, post #34

eeee - można by jaśniej ? Bo zastanawiam się nad Furią i trochę się zgubiłem... Działa czy nie ? Sandiski Ultra,extreme i kwiatek powodują problemy (tylko takie karty mam) ? Jakie dokładnie ?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 23:21:20 przez sunater
[#36] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@dez3, post #34

Niestety pomysłów nie mam. Kombinacje z systemami i różnymi kartami to nie dla mnie. Postawiłem sobie system 3.1 dodałem MagicWB i na tym zakończyłem tuning Workbencha. System uruchamia się z karty Kingston Elite Pro 512 MB - nie potrzeba mi więcej dla A600. Trwa to jakieś 3-4s. Z Furii jestem bardzo zadowolony.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 23:31:48 przez miro_78
[#37] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@miro_78, post #36

Kombinacje z systemami i różnymi kartami to nie dla mnie.

System jest przez cały czas jeden - 3.1 czysty plus WHDLoad.
[#38] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@dez3, post #37

Nie miałem furii długo, ale nie sprawiała problemów. Nie spotkałem się też na czeskim forum z postami o kłopotach takich jak twoje. Doszukiwałbym się innych przyczyn. Z mojego doświadczenia. Moja amiga 1200 na gołej konfiguracji działała pięknie. Na kartach do 040 również. Po zakupie ppc i bvision sama masa problemów, padające partycje, błędy odczytu, wywalanie, mrożenia systemu, ale z małą częstotliwością co utwierdziło mnie w przekonaniu że wina leży po stronie programowej. Sprzedałem ppc i bvision i zakupiłem blizzarda 1260. Jeszcze gorzej karta odmawiała współpracy co chwilę, dysk szalał a ja dostawałem psychicznych konwulsji. Zasilacze, kondensatory itp były wymieniane. Winnym okazały się podstawki kickstartu które na oko wyglądały idealnie! Po ich wymianie cieszę się piekną i stabilną amigą :)
[#39] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@Sosabowski, post #38

Sprzedałem ppc i bvision i zakupiłem blizzarda 1260
sprzedaż to nie jest rozwiązanie! nie dla mnie! tak jak napisałem wcześniej walka wygrana, przyczyna znaleziona i póki co Furia działa stabilnie.
Zawiodłem się na kartach Sandisk-a:(
W A600 bez turbo te CF-ki działają jak należy!
[#40] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@dez3, post #39

Widzisz ja sprzedałem z pełną świadomością że wina niestabilności sprzętu leży po stronie programowej na którą mam za małe umiejętnośći. Okazało się że niestety nie, ale nikt mnie nie uświadomił, nie skierował na inne tory szukania usterki. Człowiek nabywa doświadczenia ale nieraz frycowe się płaci :) Dobrze że poradziłeś sobie z usterką, byłem tylko zdziwiony że napotkałeś tyle problemów.
[#41] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@Sosabowski, post #40

Widzisz ja sprzedałem z pełną świadomością że wina niestabilności sprzętu leży po stronie programowej na którą mam za małe umiejętnośći. Okazało się że niestety nie, ale nikt mnie nie uświadomił, nie skierował na inne tory szukania usterki.

ciekawe dlaczego?:)
Nie zapominaj, że oferowałem pomoc jeżeli chodzi o stabilność Twojej A1200!
Gdybym miał tylko jedną przyjaciółkę, jeden dysk itp. ciężko byłoby szukać przyczyny niestabilności!
[#42] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@dez3, post #41

Cześć.

Pozwolę sobie odświeżyć wątek, bo mam ten sam problem z Furią EC020 rev 2. Bez akceleratora wszystko działa jak trzeba. System wstaje na kartach 2 i 4Gb Platinuma oraz starym Sandisku 32Mb. Po dołożeniu Furii sprawa się komplikuje. Albo nie widzi dysku, długo się uruchamia (albo wcale), albo odczytuje go jako pojemność -251Mb, skutkiem czego jest zawieszka i reset. Próbowałem formatować bez turbo pod Ami i kopiować system (z dorzuconym Furiatune`em) pod Icarosem - i tak nie działa. Po wyjęciu karty - przemycony tym sposobem system, owszem, działa.

Rewizja płyty to 1.5. Kondensatory oczywiście nowe.

Dokopałem się do tego wątku i znalazłem przyczynę.

Tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś ma jakieś sprawdzone karty, które zaskoczą na tym turbo? Myślałem nad Sandiskiem Ultra 4Gb, albo adapterem IDE-SD. Czy drugi też jest tak problematyczny jeżeli chodzi o karty?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 14:03:16 przez Jedras

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 14:12:05 przez Jedras
[#43] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@Jedras, post #42

Mam SanDiska 16GB. Działa.
[#44] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@_arti, post #43

Ok. Można wiedzieć który to dokładnie? Ultra, extreme? Może skoczyłbym jeszcze dziś po takowego do sklepu.
[#45] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@Jedras, post #44

Oj, nie pamiętam a nie mam jej pod ręka. Chyba Xtreme.
[#46] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@_arti, post #45

Kyrie eleison, trochę toto kosztuje. Chyba zastanowię się nad adapterem IDE-SD...mam tylko nadzieję, że te nie walą już tak często fochów na karty :)
[#47] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@Jedras, post #42

Problem występuje na Furii taktowanej 33MHz, na 28MHz tego problemu nie ma. Z jakiegoś powodu przy 33MHz kickstart nie czeka aż dysk będzie gotowy, jak wyjmiesz kartę CF ze slotu to nie ma 30s pauzy tak jakby wykrywanie dysku było pomijane, więc działają tylko karty, które są bardzo szybko gotowe do pracy. Tak mi pisał Boris, to może być wszystko i bez debugowania scsi.device ciężko jest się doszukać przyczyny.
[#48] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@sanjyuubi, post #47

Na 28 MHz na Furii zrobionej przez Borisa, też się tak u mnie działo, Sandisk 4GB rozwiązał problem. Kingstona 4GB niestety nie udało mi się uruchomić. Sandisk Ultra 4GB 30MB/s dokładnie to był. Acha, ten Kingston nie działał w ten sposób, że po odpaleniu systemu z dyskietki, "nie było widać" dh0, dh1 działał bez problemu, ot taka ciekawostka.

Hmmm tak teraz myślę, że może to było jednak 33 Mhz, nie pamiętam już dokładnie, karty już nie mam od jakiegoś czasu, poszła do kogoś innego.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 16:00:32 przez lysyzastary
[#49] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@lysyzastary, post #48

Dziękuję, bo tego Sandiska (szaro-czerwony Ultra 30Mb/s) zamierzałem właśnie kupić, choć ciągle kusi mnie ten zestawik:

http://allegro.pl/zestaw-startowy-do-a600-a1200-adapt-karta-tasma-i5708881590.html
[#50] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@Jedras, post #49

Na tym adapterze Furia działała mi bez problemu również, na każdej karcie SD. A i tego sprzedawcę można polecać.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 16:08:44 przez lysyzastary
[#51] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@lysyzastary, post #50

Kupowałem już u niego Goteka, również sobie chwalę. Poza tym, mieć licencjonowanego WB i nie okradać kogokolwiek piraconym os-em z adfa to też spora zaleta tego rozwiązania.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 16:14:06 przez Jedras

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 16:15:08 przez Jedras
[#52] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@Jedras, post #51

Masz ROM? więc os skądkolwiek pobrany jest legalny !
[#53] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@QUAD, post #52

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Amiga już działa. Zamieniłem CFKę na adapter SD - zero jakichkolwiek problemów poza wiecznie palącą się diodą "Disk" na obudowie.

(choć na dobrą sprawę w ogóle mi to nie przeszkadza).
[#54] Re: Amiga 600 Furia 020 i problem z HDD

@Jedras, post #53

Kwestia diody jest do rozwiązania. W połowie listopada będę miał sztywne kątówki (zamiast taśmy) do SD2IDE pasujące do A1200 i A600. A jakby ktoś chciał sam zrobić: dioda świeci dlatego, że SD2IDE pracuje z napięciem 3,3 V (jako stan wysoki) a nie 5 V, trzeba sygnał diody przepuścić przez bufor, który podniesie stan wysoki do co najmniej 4,5 V.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem