kategoria: A2000/A3000
[#1] Samsung SyncMaster 152T/172T
Mam pytanko:
Używam tych dwóch monitorów (152T z A3000D i 172T z A4000D). Dzisiaj atakowałem na A3000 i wyszło na to, że te monitory nie obsługują sygnału z wyjścia VGA. Jest to dziwne, bo oba np. śmigają z A4K co mam Indivision AGA MK II i tu bez problemu, a na A3000 nie chulają.
Podpiąłem wcześniej używanego Philipsa Brillance 150p2 i ten bez problemu wszystko obsługuje.

Jakieś pomysły?
[#2] Re: Samsung SyncMaster 152T/172T

@Tom Rain, post #1

Może chodzi o odświeżanie w Hz? Masz wszędzie standardowe 60Hz? Bo poniżej to monitory VGA różnie wyświetlają.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2014 17:32:22 przez tOMashBe
[#3] Re: Samsung SyncMaster 152T/172T

@tOMashBe, post #2

Oba monitory na A4K z Indivision wszystko poprawnie wyświetlają.
Na A3K na wyjściu 31KHz ŻADEN z nich. Philips Brillance wyświetla.
Myślę, że monitory są dobre - może to wyjście VGA 31KHz jakieś "upośledzone"?
[#4] Re: Samsung SyncMaster 152T/172T

@Tom Rain, post #3

Dziwne, ale to by wskazywało, że parametry obrazu się różnią i dlatego te monitory inaczej je "łapią".
Jakie częstotliwości masz ustawione na Indivision? Sprawdź jakie wartości kHz i Hz pokazuje OSD monitora (o ile możesz je wywołać).
Może jest lekko poniżej 60 Hz? Wtedy to by wszystko wyjaśniało.
Monitory są pewnie dobre, tylko inaczej wyświetlają obraz na granicy standardu VGA.
Miałem tak kiedyś z jednym Samsungiem, więc może u Ciebie jest podobnie.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2014 18:44:13 przez tOMashBe
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem