kategoria: A1200
[#1] Europejska A1200 w USA, lamerskie pytania
obiecałem znajomemu przywiezienie A1200 za parę tygodni, mam jednak wątpliwości czy obędzie się bez zgrzytów:

1) podobno ma commodorowski zasilacz 110v od A500, czy będzie działał plug n play z moją A1200 czy jeszcze trzeba kombinować z jakimiś adapterami, transformatorami step up/down?

2) posiada monitor multisync połączony z Amigą, rozumiem, że przez boot menu będzie mógł wybrać sobie NTSC i wszystko gra?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 20:20:12 przez charliefrown
[#2] Re: Europejska A1200 w USA, lamerskie pytania

@charliefrown, post #1

Ad.1 Jak ma zasilacz na 110V to pójdzie bez problemu, na wyjściu zasilacza USA i EUR są takie same napięcia.
Ad.2. Każdy monitor do Amigi powinien łyknąć i NTSC i PAL. Tylko właśnie Twoja Amiga będzie się odpalać w PAL, co i tak jest dobre, nawet nie trzeba przełączać, bo większość gier i dem działa tylko w PAL dobrze. Jak będzie chciał zagrać w tytuł na rynek USA, to może przydać się zmiana na NTSC, ale też zależy od gry (tak mi się wydaje).
[#3] Re: Europejska A1200 w USA, lamerskie pytania

@charliefrown, post #1

Ad 1 Te od A1200 były lżejsze i wydajniejsze
Ad 2 Wystarczy wcisnąć spację w boot menu
[#4] Re: Europejska A1200 w USA, lamerskie pytania

@simka113, post #3

Tak się składa, że zasilacze od A1200 (i A600) były najsłabsze: nominalnie wyciągały 22,2 W. Transformatorowy (czyli tzw. "ciężki") zasilacz do A500 był ciut silniejszy, bo wyciągał 25,7 W (chociaż amperaż 5 V miał mniejszy od tego do A1200). Zdecydowanie najmocniejszym seryjnym zasilaczem do małych Amig jest impulsowy (czyli tzw. "lekki") zasilacz do A500. Wyciąga on 35,7 W. Przez dobrych kilka lat używałem właśnie taki model do zasilania A1200 z Blizzardem IV, HDD i CD. Z powodzeniem.
Tu http://www.ianstedman.co.uk/Amiga/amiga_hacks/Amiga_Power_supplies/amiga_power_supplies.html kompendium wiedzy nt amigowych zasilaczy.
A co do meritum wątku, oczywiście że amerykański zasilacz do amigi zadziała z A1200. Z monitorem też nie powinno być problemu.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 23:36:17 przez wali7
[#5] Re: Europejska A1200 w USA, lamerskie pytania

@charliefrown, post #1

rozwialiście moje wątpliwości, wielkie dzięki za wszystkie informacje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem