[#1] AGA - MIST
wiecej niz slowa :

https://www.youtube.com/watch?v=sCFFv_X-H0A
[#2] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #1

No way
[#3] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #1

A coś o wysokości ceny oraz informacja czy to jest stary MIST z nowym softem czy nowy ?


Pozdrawiam
[#4] Re: AGA - MIST

@RadoslawF, post #3

przeciez napisalem -- nowy core na mista. MIST2 jest w planach...odleeglych

a ceny - to na maila...
[#5] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #4

Crazy, Sexy, Cool! :))

Gratulacje :) Sofcik Piru twierdzi ze jestes A1200, to jestes 1200 :)
Przywiez na RK! :)

Pozdro!
[#6] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #4

No piękny bajer

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 05:20:44 przez Sosabowski
[#7] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #4

Dokładnie, bierz na RK, obczaimy co i jak...
[#8] Re: AGA - MIST

@twardy, post #7

hahaha

Drygol mi powiedzial , ze rok temu nam prad wylaczyli o 21

musimy sie pospiesyc
[#9] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #8

Gdzie można znaleźć ten nowy core z obsługą AGA?
[#10] Re: AGA - MIST

@at0m, post #9

spokojnie juz zaniedlugo

cores/firmware zwyczajowo tutaj:

http://mist-board.googlecode.com/svn/trunk/bin/
[#11] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #1

nieźle
[#12] Re: AGA - MIST

@michal_zukowski, post #11

Koledzy...serdecznie przed KLIKNIECIEM w PM, przeczytac moja SYGNATURE...
[#13] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #12

super, tylko pogratulować
Lotharek jestem chętny na 1szt komplet w obudowie, jak będzie już wersja do sprzedaży to pewnie dasz znać
[#14] Re: AGA - MIST

@podolski_jp, post #13

Ale mist jest ciągle w sprzedaży. :) Odezwij się do Lotharka na maila. Core ściągasz ze strony projektu, wrzucasz na kartę SD i voila. A ja głupi czekałem i czekałem na core AGA i sprzedałem tydzień temu mista znajomemu. Widzę, że trzeba będzie w najbliższym czasie po raz drugi zakupić.
Co tam jakieś FPGAArcade, Natami czy inne wirtualne, praktycznie niemożliwe do kupienia sprzęty - mist jest od ręki.

Edit: ale widzę, że na stronie projektu jeszcze nie ma core AGA.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 11:06:51 przez Jenot
[#15] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #12

jaka jest specyfikacja emulowanej amigi 1200 ? ile ram jaki procek?
[#16] Re: AGA - MIST

@HanSolo, post #15

Jacku,

MIST jest w ciaglej sprzedazy ! to wciaz to samo urzadzenie !

oficjalnie core nie wyszlo - dajcie nam pare dni... nas jest naprawde tylko 2 osoby...

przyjalem polityke ze urzadzenie trzeba rozwijac i dawac na zachete developerom.


cena tez nie jest IHMO zaporowa, ale nie bede pisal tutaj o tym oficjalnie, bo nie moge
[#17] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #16

HANS SOLO "

http://www.ppa.pl/forum/amiga/28200/mist-pierwsze-wrazenia


nie trzeba daleko szukac...
[#18] Re: AGA - MIST

@Jenot, post #14

w nowym firmware można już podmieniać core-y ...na jedej karcie amiga, atari, i inne ... chyba tego wcześniej było
[#19] Re: AGA - MIST

@pabloz, post #18

Było, było, nie można było tylko ustawić w menu defaultowego core (nie wiem, jak jest teraz, kiedyś automatycznie był ładowany core.rbf).
[#20] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #1

Świetna wiadomość . Jestem ciekaw czy istnieje w Mist taka opcja lub czy może zaistnieć np. FAST BLITTER ???? W MiniMig jest !
Muszę przyznać że nęci mnie zakup Mista z AGA.
[#21] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #16

a ja z innej beczki: spojrzałem na kod sigma_delta_dac.v i stwierdzam że jest bez sensu

szybki porcik w delphi wygenerował mi taki obrazek:
odrazu widać że początek każdej linii jest złyi choć to nie problem bo wynika to z wolniejszego 'zakoczenia' twojego algorytmu tylko na początku jego działania to jednak pokazuje że coś jest nie tak. Poza tym co ważniejsze to pas w środku nie jest biały a powinien być dostając wartość 1023 (wybrałem zakres 10bitowy). Pas jest biały przy wartości 1024 której nigdy nie może dostać.
mam lepszy algorytm który wygląda tak:

d = in - s + d; //in to dane wejściowe, d i q to rejestry większe od in o dwa bity
if (d > 0) begin
s = 1023; // waga sygnału wysokiego
o = 1; //wyjście
end else begin
s := 0; //waga sygnału niskiego
o := 0; //wyjście
end

i generuje on taki obrazek:
ostatecznie różnica nie będzie duża, na pewno nie będzie słyszalna ale mimo wszystko proponuję użyć lepszego algorytmu ok, racja

druga sprawa to parameter MSBI = 7;
że niby jakim cudem chcesz emulować/symulować dźwięk 8bit + analogowa regulacja głośności na 8bit bez straty jakości? poza tym tam jest też YM w Atarynce a Amiga to już w ogóle miksowanie po dwóch kanałów + regulacja głośności więc precycja 16bit to sensowne minimum aby to miksować, 8bit to zdecydowanie za mało. Te kilka więcej wewnętrznych wire nie zrobi aż takiej różnicy w zapchaniu układu a dźwięk będzie bliższy oryginalnemu. Proponuję zwiększyć precyzję dźwięku.

Kolejna sprawa bo nie wejrzałem dokładnie w źródła ani czy dobrze policzyłem ale widzę trzy rzędy po 7 rezystorów. Oznacza to że DAC jest 7bit? Jeśli tak lub jest 6bit to jak generujesz pozostałe kolory?

ps. chwali się że źródła w starym dobrym verilogu a nie tej sztucznej abominacji vhdl
[#22] Re: AGA - MIST

@XoR, post #21

Pieknie, rzeczowo. Zechcialbyc pomoc w rozwoju ? Prosze o kontakt z Tillem - MIST na wypasie dla developerow z wiedza zawsze czeka
[#23] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #1

wciaz beta :


http://www.youtube.com/watch?v=RmK2udIhhS4
[#24] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #23

Brawo ! Ach żeby tak jeszcze magik był który zaimplementuje 060. Choć czytałem ostatnio że Majsta się za to weźmie.
[#25] Re: AGA - MIST

@Sosabowski, post #24

A gdyby tak ktoś zaimplementował chipset Ranger pomysł Ale pomarzyć można
[#26] Re: AGA - MIST

@Sosabowski, post #24

Majsta niech najpierw dopracuje Vampire 600 i softcore, które póki co w wersji 0,1 działa poprawnie.
[#27] Re: AGA - MIST

@lotharek, post #23

No bardzo ładnie, jest AGA i 020 z całkiem ładnym wynikiem w MIPSach- gratuluję OK
[#28] Re: AGA - MIST

@Sosabowski, post #24

Na forum pisali, że do Mista 060 się nie zmieści natomiast 030 jest całkiem realne. Pytanie o 060 padło w kontekście obsługi Falcona i CT6x. Odpowiedź była taka, że 030 wejdzie ale 060 i DSP flakonowe już nie.
[#29] Re: AGA - MIST

@Jenot, post #28

przez zmieszczenie 030 rozumiesz jaką różnicę pomiędzy 020?
[#30] Re: AGA - MIST

@XoR, post #29

Nie wiem jaką, nie wiem czym te procki się różnią (z punktu widzenia programistów Mista pewnie ilością potrzebnych bramek w FPGA). Taki tekst pojawił się w kontekście wsadów TT i Falcona na Mista.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem