kategorie: A4000, Mediator
[#1] [mediator] problem z kartą sieciową
Od jakiegoś czasu zaczęła mi szwankować karta sieciowa w Mediatorze. Chodzi konkretnie o model 8139D. Sprawdzałem kilka kart i dwa kable - kable na pewno są dobre Problem polega na tym, że o ile WWW chodzi całkowicie normalnie, to w przypadku FTP transfer albo od razu albo stopniowo spada do zera i zrywa połączenie tak, że trzeba resetować Amigę. O co kaman?
[#2] Re: [mediator] problem z kartą sieciową

@_arti, post #1

Może to coś z przeglądarką? Ja pamiętam, że kiedyś np. aminet mi działał, a teraz coś coś się pokręciło i już nawet plików nie szuka, nie mówiąc o ściąganiu... :) Jakiś czas byłem zajęty Mediatorem, więc na razie problem pozostał pewnie nierozwiązany. Chyba, że jak znów podłączę sieć, to akurat zadziała. Wiem, że wtedy próbowałem z innego A-Web(a) to uruchomić ale nie pomagało. Na tym wtedy stanąłem...

Edit: Wtedy sieć była raczej na X-Surf-100, choć teraz nie jestem pewien... Może to padło gdy testowałem sieć na Mediatorze... Hmm, dałeś mi do myślenia.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 22:09:34 przez Rafał A-3000
[#3] Re: [mediator] problem z kartą sieciową

@_arti, post #1

Spróbuj innego klienta ftp. Ewentualnie innego stosu TCP/IP.
[#4] Re: [mediator] problem z kartą sieciową

@_arti, post #1

A nie jest czasem tak, że grzebałeś w QoS w routerze i coś poszło źle...?
[#5] Re: [mediator] problem z kartą sieciową

@pekdar, post #4

Nie wiem... dziś spróbuje z innym stosem ale chyba już próbowałem, o ile mnie pamięć nie myli. Inny klient FTP - generalnie zawsze korzystałem z ATC. Na AmiFTP plik się ciągnie, trochę lepiej ale i tak urywa w którymś momencie.
[#6] Re: [mediator] problem z kartą sieciową

@_arti, post #5

Update - pod MiamiDx i AmiFTP pliki się sciągają ale co chwila wywala się żółte guru (nie jestem w stanie odczytać, o co chodzi, bo trwa to 0.5 sekundy). Przy którymś pliku również stos się zawiesza. Konsolowy FTP wiesza się zaraz na starcie, niezależnie od stosu TCP. ATC z kolei, wiesza się, gdy próbuje zapisać ściągany plik na dysk, nie do RAM:

Dziwne rzeczy się tu dziejo
[#7] Re: [mediator] problem z kartą sieciową

@_arti, post #6

Wyglada na to, ze doinstalowales sobie cos nowego, co podmienilo cos na nowa (bledna) wersje, albo po prostu masz teraz za maly stos ustawiony dla danego programu, bo cos Ci go zzera. Mozesz zwiekszyc stos, albo zrob sobie nowa partycje startowa i porob testy na niej.

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 15:45:37 przez Don_Adan
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem