kategoria: Programy
[#1] Dema i pamięć chip - program lub s-s do dem.
Witam

Większość dem AGA 060 (wyłączając dema whdload) potrzebuje prawie pełne 2mb chip ram.
Po załadowaniu systemu zostaje średnio koło 1,6 mb chip ramu. Procedura odpalania dem przeze mnie wygląda tak. Start bez s-s, potem ata3.driver i setpatch, na koniec cała długa ścieżka wpisywana ręcznie aby uruchomić exe-ka. Strasznie to irytujące. I tu pada pytanie:

Czy istnieje program który bez ładowania WB uruchamia się zaraz starcie i listuje dema z katalogów a tam już klikając można je uruchamiać bez problemu? Czy zostaje tylko modyfikacja s-s pod przycisk myszki z wgraną podstawą ażeby chip ramu zrobić jak najwięcej.

Jak to jest panowie u was rozwiązane?

Oczywiście mówimy tu o gołej Agatce bez karty graficznej.
[#2] Re: Dema i pamięć chip - program lub s-s do dem.

@Sosabowski, post #1

Możesz sobie zrobić MENU oparte na skryptach. Ja tak mam.

Odpalam Ami bez sekwencji startowej. Potem wpisuje AGA (wywołanie skryptu który, wczytuje setpatch, cpu z parametrami, dodaje bufory dla partycji). Następnie wklepuje DEMA i kolejny skrypy wyświetla mi menu z przyspisanymi do klawiszy, wybranymi demami. Mam tak jeszcze od połowy lat 90tych.

Demka które nie są przypisane do klawiszy uruchamiam wywołując program Executor(siedziw C z nazwą zmienioną na exe) po wywołaniu wcześniejszym skryptu AGA.
[#3] Re: Dema i pamięć chip - program lub s-s do dem.

@Sosabowski, post #1

A jakbyś użył jakiegoś programu typu "Fast mem first" lub coś takiego jak w OS3.9. Mam OS 3.9 i mam na starcie systemu ponad 2000 kb wolnego ChipRAM.
[#4] Re: Dema i pamięć chip - program lub s-s do dem.

@glichtanski, post #3

Po załadowaniu całego wb masz 2 mega wolnego?
Mnie jak sie załaduje WBClassic3.9 nawet bez tapety to mam 1600kb.
[#5] Re: Dema i pamięć chip - program lub s-s do dem.

@Sosabowski, post #4

A zapomniałem, że mam kartę graficzną
[#6] Re: Dema i pamięć chip - program lub s-s do dem.

@Sosabowski, post #1

Ja do tego celu używam programu Startup Control - podczas bootowania trzyma się lewy klawisz mychy i nie ładuje się system, tylko odpala się interfejs programu. Można wybrać inną s-s, uruchomić plik wsadowy lub exe a także normalnie uruchomić system. Do uruchamiania dem to świetna sprawa. Problem z tym, że nie mogę jego instalki znaleźć w sieci, więc jak Tobie się to nie uda, to jak znajdę trochę czasu to przeszukam swoje archiwa.
[#7] Re: Dema i pamięć chip - program lub s-s do dem.

@gorzyga, post #6

Poszukaj programiku jak możesz, bedę dźwięczny
[#8] Re: Dema i pamięć chip - program lub s-s do dem.

@Sosabowski, post #7

Co prawda wciąż czekam na moja 1200 + 060, która jest obecnie "na intensywnej terapii", ale również interesuje mnie to rozwiązanie. Sosabowski, jak już ogarniesz ten temat z tymi skryptami, możesz się podzielić rezultatami? :) Dzięki.
[#9] Re: Dema i pamięć chip - program lub s-s do dem.

@Deftronic/..., post #2

Możesz sobie zrobić MENU oparte na skryptach. Ja tak mam.

Ja też tak mam z tym, że skrypty mam zmapowane pod konkretne klawisze (polecenie keycheck) i np wciskając SHIFT uruchamia mi się skrypt startowy dla AGA (goły system z niezbędnymi łatkami-> 2MB CHIP gwarantowane).

Ewentualnie można skorzystać z bardzo sympatycznego programiku startup-selector pojawia się proste menu z wyborem sekwencji startowej do uruchomienia. Wszystkie czynności okraszone są fajnymi samplami.
Są też inne programiki do tego np AmigaBootSelector (nietestowany przeze mnie)

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 10:03:49 przez BULI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem