kategoria: A2000/A3000
[#1] Czym zgrać superkickstartdisk do pliku?
Jak w temacie...
Do zrobienia superkickstartdisku jest program na aminecie: makesuperdisk. A jaki program lub komenda robi to w drugą stronę - zgrywa superkickstartdisk do pliku?
Dodam, że mowa jest o A3000 z superkickstartem 1.4.
[#2] Re: Czym zgrać superkickstartdisk do pliku?

@Rafał A-3000, post #1

[#3] Re: Czym zgrać superkickstartdisk do pliku?

@amizet, post #2

Z tego co czytam, to ten program zgrywa kickstart do pliku (ten zainstalowany w Amidze).
Ja szukam programu który zamieni superkickstartdisk (dyskietka z superkickstartem do A3000, wczytywanym przy włączeniu komputera) na plik.
[#4] Re: Czym zgrać superkickstartdisk do pliku?

@Rafał A-3000, post #3

A nie możesz do tej Amigi kupić kickstartu 3.1? To uprości bardzo sprawę. I problem z tą dyskietką się skończy. A takiego co by wiedział jak zgrać to do pliku to nie wiem, czy znajdziesz bo użytkowników A 3000 z Z oryginalnym Romem 2.1 i tą dyskietką rej bardzo mało. Większość już dawno temu Rom wymieniło na 3.1
[#5] Re: Czym zgrać superkickstartdisk do pliku?

@Rafał A-3000, post #3

Znalezione w sieci:
a tool called ExtractKickstart on the 2.0 install disk will do it. That tool needs to be run manually with some additional parameters to get the 1.3 image off the disk if you're doing a manual HD install of 1.3.

A tu fragment skryptu instalacyjnego

; $VER: HDSetup 40.9 (7.2.94)

; Update Kickstart

(if (= action 3)
(
(if (askbool (prompt #confirm-sk)
(help #confirm-sk-help)
(choices #confirm-sk-1 #confirm-sk-2)
)
(
(working #sk-working)

(set result (run "ExtractKickstart >NIL: <NIL: df0: WB_2.x:Devs/Kickstart"))
(if (= result 0)
(
(message #sk-ok)
(run "Reboot")
)
(
(abort #sk-error)
))
))
))

Tak, ze narzedzie jest...




Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 08:15:58 przez Dopuser
[#6] Re: Czym zgrać superkickstartdisk do pliku?

@Dopuser, post #5

Ad 4. Właśnie nie chcę kickstartu 3.1 w kości, bo tam mam go od razu zmapowanego w fast z devs:kickstart - wczytany zaraz po uruchomieniu, a gdy wcisnę dwa klawisze myszki mogę uruchomić zamiast niego kickstart 1.3 i WB1.3 z prawie 99% zgodnością z A500. Na żadnym innym remapowaniu kickstartu 1.3 nie miałem takiej zgodności i stabilności. Dotyczy to nawet gier niedosowych.

Ad 5. Jutro poszukam dyskietki install 2.0 i tej komendy. Gdzieś czytałem (być może w makesuperdisk.readmy), że jest jakaś komenda do zgrywania superkickstartdisku do pliku, ale byłem pewien, że znajdowała się ona tylko na dyskietkach systemowych od A3000, których niestety nie posiadam.
[#7] Re: Czym zgrać superkickstartdisk do pliku?

@Rafał A-3000, post #6

Extractkickstart jest na dyskietce INSTALL WB3.1
[#8] Re: Czym zgrać superkickstartdisk do pliku?

@Norbert, post #7

Znalezione, sprawdzone i działa!
Super podziękowanie za pomoc. OK
Długo szukałem rozwiązania tego problemu, a miałem go pod ręką. Pewnie coś źle zrozumiałem czytając teksty dotyczące zgrywania superkickstartdysków do plików albo miałem ślepotę dotyczącą tej komendy i miejsca gdzie może się znajdować. Tak czy inaczej znów się potwierdza porzekadło: ,co dwie głowy to nie jedna'.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem