[#1] Zjadliwy i szybki format pliku AV pod Ami: MPG1, QT, AVI???
Ponieważ chcę przeprowadzić pewien eksperyment audiowizualny z pomocą Amigi zapytowuję się Was bo w tym temacie jestem kompletnie nie na bieżąco. Pamiętam kiedyś na Amidze nawet A4000 060 występował poważny problem z plikami wideo multiplatformowymi. Z wideo (bez audio) udawało się odpalać wcześniej przygotowane w ImageFX skryptem z pojedynczych klatek MPG1. Ale płynność takiego pokazu była mizerna. Czy obecnie istnieje na Amigi klasyczne jakiś w miarę sensownie działający player choćby MPG1 lub QT? A najlepiej jeśli można by te pliki oglądać z poziomu strony www pod przeglądarkom... A może działa już tak youtube lub inny jakiś serwis video. Chodzi mi oczywiście o pliki ze ścieżką audio...

... i nie oczekuję jakiś dużych rozdzielczości... powiedzmy 320x240 ... no i wypadało by 25 kl/s.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 23:53:25 przez xtro
[#2] Re: Zjadliwy i szybki format pliku AV pod Ami: MPG1, QT, AVI???

@xtro, post #1

O przeglądaniu z WWW możez zapomnieć od razu. Jeśli chodzi o sam format, to przy tej rozdzielczości na pewno znalazłby się jakiś zjadliwy kodek AVI, nawet dla 040 - bez problemu. Mam gdzieś kilka trailerów i teledysków w 320x240 (AVI/QT), które śmigają. Musiałbym tylko sprawdzić, co to konkretnie za kodek ale to w weekend.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem