kategoria: Sklepy
[#1] AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL
Jak długo przeważnie trzeba czekać na przelew z mBanku na konto angielskie? Zrobiłem zakupy w AmigaKit jakiś tydzień temu. mBank w 48h wysłał potwierdzenie zrealizowania przelewu. Wczoraj pytałem osobiście przez Skype o mój status zamówienia i prosiłem o sprawdzenie konta. Obsługa twierdzi, że przelewu nie ma. Żaden zwrot nie przyszedł.
Wpłata poszła na:
GB 73 MIDL 4016 1572 7593 81
BIC/SWIFT MIDLGB2103K.

Ktoś miał podobny problem?
[#2] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@pong777, post #1

O ile mnie pamięć nie myli to faktycznie było kilka dni. Zaczekaj do poniedziałku i dopiero po południu się denerwuj.
[#3] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@pong777, post #1

Ja miałem, ale z innym sklepem. Po chyba 2 tygodniach od wykonania przelewu zadzwoniła do mnie kobieta z działu obsługi klienta z mBanku i poinformowała mnie, że muszę wykonać przelew jeszcze raz, bo wpisałem błędny nr SWIFT. Oczywiście środki wróciły do mnie na konto, ale ja nie robiłem już drugi raz przelewu.
[#4] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@pong777, post #1

W AmigaKit można zapłacić PayPalem.
[#5] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@_Skiba, post #4

Mądry Polak po szkodzie...
[#6] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@pong777, post #5

można i kartą, procedura przy przelewie między bankowym niestety swoje trwa...
[#7] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@Kilos, post #6

Z tego co mi wiadomo to przelew z księgowaniem trwa 3 dni na konto prywatne.
[#8] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@pong777, post #1

Może trwać kilka dni. Używaj PayPal, bo nasze banki są tragiczne jeśli chodzi o obsługę klienta a koszt przelewu zagranicznego też zazwyczaj jest wysoki a obie strony muszą czekać: Ty na swoje zamówienie, sklep na płatność. Nie zamawiałem dużo z AmigaKit ale nigdy nie miałem problemu, że poszły pieniądze a nie było towaru. Innym rozwiązaniem jest zamawianie w polskich sklepach. W Retroami mają super obsługę i błyskawiczną wysyłkę.
[#9] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@alekc, post #8

Trzeba ich namawiać na przyjmowanie płatności w bitcoinach.
[#10] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@alekc, post #8

Dziś przelew dotarł. Niezłe mają opóźnienia. Nigdy więcej przelewów tylko PayPal. Niech temat który można już zamknąć zostanie na przestrogę dla potomnych. I jeszcze jedna uwaga - to są ceny netto. Kasują dodatkowo za obsługę i dość sporo za wysyłkę.
[#11] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@pong777, post #10

A bank na ile cię skasował? Weź sprawdź, ja się wkurzyłem jak mi WBK policzył za przelew zagraniczny.
[#12] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@Ender, post #11

Za 250E przelewu 20 zł koszty + 5 zł monit SWIFT.
[#13] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@pong777, post #12

Dlatego też wybiera się przelew zagraniczny SEPA. O ile pamięć mnie nie myli to kosztował mnie 5 złoty plus przelicznik walutowy Banku chociaż to też mogę pominąć zakładając subkonto walutowe do rachunku. Tak nawiasem mówiąc nie wiem co Wy widzicie w tym Pay Palu? Jak raz płaciłem to też wziął coś za przelew a przelicznik walutowy był gorszy niż w Banku.
[#14] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@TomK, post #13

Dlatego też wybiera się przelew zagraniczny SEPA

Dokładnie tak, o ile tylko odbiorca jest na terenie EU i płatność jest w euro. Bankowego rżnięcia na kursie wymiany można uniknąć zakładając subkonto walutowe w EUR i wymieniając walutę w jakimś kantorze online, ja to robiłem w walutomat.pl już kilka razy. Z tym, że to się opłaca przy większych kwotach, powiedzmy powyżej 100 EUR, chyba że ktoś lubi zaoszczędzić choćby i dwa złote.
[#15] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@TomK, post #13

Do niedawna wszystkie przelewy w PayPal jako "prezent" były bezplatne.
To znaczy że zysk PayPal-a z takiej transakcji był 0 i oebiorca dostawał dokładnie tyle, ile nadawca płacił ze swojego konta PayPal.
Opłaty przy wysyłaniu pieniędzy z karty płatniczej zawsze jakieś były.
Teraz przy wysyłce pieniędzy do obywatela USA zapłaciłem 0,1 % prowizji; mimo że wysylałem jako "prezent". Może dlatego, że suma była powyżej 1000 EUR.
Mniejsze sumy wewnątrz EU są nadal bez prowizji.

Cały czas PayPal-a zachwalam:
1) Działa ochrona kupujących. Korzystałem już z niej ok. 10 razy. Bardzo sprawnie zresztą.
Ochrona kupujących na Allegro to jakiś koszmar.
2) Kurs wymian walut jest lepszy niż w bankach
3) Błyskawiczna realizacja płatności online 7 dni w tygodniu
[#16] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@stachu100, post #15

Z PayPalem nie jest aż tak różowo. Bo:
1. Opłat nie ma tylko wtedy, gdy używasz swojego PayPal balance, ale musisz zrobić wcześniej tradycyjny transfer pieniędzy do PayPal (a to zajmuje czas, chyba że wolisz trzymać pieniądze zablokowane w PayPal). Gdy używasz powiązanej z kontem karty kredytowej, lub debetowej - opłata jest zawsze, niezależnie od tego ile i komu (a właściwie gdzie) przelewasz. Różnica jest tylko w tym, kto ją płaci - przy wyborze zapłaty za usługę płaci odbiorca, przy gifcie płaci nadawca. Można sobie sprawdzić - PayPal wylicza od razu te opłaty po podaniu kwoty, można poeksperymentować, nie trzeba wysyłać kasy.
2. przy bankach też jest ochrona - jak to działa? Nie wiem. Nie miałem tej "przyjemności". Za to raz padłem ofiarą skimmingu, skopiowali mi kartę w bankomacie (Policja znalazła nakładkę) i wypłacili mi ponad 4 tyś zł jednej nocy w stolicy Peru - Limie. Po zgłoszeniu sprawy na Policji i telefonicznie w banku, dostałem zwrot całej kwoty jakiś tydzień po (mimo że mieli na to bodajże 3 miesiące). Kryptoreklama: to był MBank (ale w innych bankach jest chyba bardzo podobnie, poza tym sprawa była dobrze udokumentowana, pokrzywdzonych kilkadziesiąt i trefna nakładka w rękach Policji).
3. z kursem potwierdzam - dwa dni temu płaciłem córce przedpłatę za wycieczkę do UK. W funtach. Kupiłem funty w kantorze (nie w banku), i stanąłem w kolejce. Patrzę, a tu można wpłacać w zł i bank zrobi konwersję. Byłem trochę zły na siebie, że straciłem czas.... ale przeszło mi, gdy sprawdziłem kurs po jakim bank sprzedawał - było ok. 20 gr drożej z jednego funta. Więc opłaciła się wizyta w kantorze :)
4. czas przelewu - to chyba największa zaleta PayPal. Transfer jest natychmiastowy. W przypadku przelewów międzynarodowych chyba nie da się szybciej (i taniej). Oczywiście w przypadku transferów w Polsce lepiej jest z konta na konto, ale tylko w obrębie tego samego banku. Wtedy jest za darmo i też od razu. Albo PayU (nie trzeba zakładać konta) - w przypadku Allegro, jak tylko jest taka możliwość, to korzystam. Nie trzeba zakładać konta PayU (ja nie mam).
Przelewy bankowe międzynarodowe to jest dramat. Nawet w obrębie systemu IBAN (czyli z grubsza w EU) jest długo i drogo (chyba że ma się konto walutowe.... ale zakładać tylko po to aby komuś raz na rok przelać 30 euro, to chyba nie ma sensu). A poza IBANem jest jeszcze gorzej. Można tez korzystać z firm w rodzaju WesternUnion. Ale to też kosztuje i trwa. I nie zawsze jest taka możliwość.
A sam PayPal, o czym nie każdy wie, bierze się z braków archaicznego systemu bankowego w USA. Banki nie oferują tam zazwyczaj możliwości robienia przelewów on-line (jak u nas). Jeśli chcesz dać komuś pieniądze bezgotówkowo, nawet w obrębie tego samego banku, to wypisujesz czek i wręczasz do ręki (albo wysyłasz w kopercie pocztą). A odbiorca zanosi do swojego banku, albo umieszcza w bankomacie w oddziale. I po jakimś czasie (nieprędko) kasa zjawia się na koncie odbiorcy. Inaczej się nie da. Stąd wziął się PayPal oferujący brakującą usługę.

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 20:47:55 przez wali7
[#17] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@wali7, post #16


Opłat nie ma, gdy używasz swojego PayPal balance, gdy używasz powiązanej z kontem karty kredytowej, lub debetowej

Dlatego nie płacę kartą kredytową, a korzystam z opcji błyskawicznego doładowania konta PayPal z rachunku bankowego na konto PayPal. Nic nie kosztuje, złotówki są na koncie PayPal po max. 15 minutach.
Potem przewalutowanie w PayPal i można płacić bez prowizji.
[#18] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@stachu100, post #17

Warto wiedzieć. Ja swojego PayPala ustawiłem jeszcze, gdy mieszkałem w USA, potem tylko dodałem kartę kredytową.
Zdaje mi się, że PayPal skrojony jako proteza dla amerykańskiej bankowości detalicznej jest dobrze dopasowany szczególnie do ich potrzeb (z tego co pamiętam, to miałem w US powiązany PayPal z kontem bankowym, nie robiłem przedpłat, ani żadnych doładowań, wszystko robiło się "samo"). Tu jak widzę, trzeba robić po drodze "błyskawiczne doładowanie". Ale skoro się sprawdza, to na pewno się tym zainteresuję. Dzięki za info :)

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 21:06:21 przez wali7
[#19] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@pong777, post #12

Po miesiącu oczekiwania od zamówienia dziś doszła do mnie przesyłka. Z racji, że trochę duża przywiózł ją kurier FedEx. Pomijam fakt, że dopiero na drugi dzień i przyznał się, że nie mógł znaleźć numeru domu a bał się zadzwonić na mój telefon bo w liście przewozowym widniał nr "0048...." a to wg niego nr zagraniczny ale to jeszcze nic... Ogólnie FedEx wiózł moją pakę tydzień czasu drogą lądową - ujdzie w tłumie czas spedycji. Tydzień czasu zajęło AmiKitowi skompletowanie mojego zamówienia składającego się z kilku prostych rzeczy. Na + mogę powiedzieć tylko tyle, że kontakt via Skype był w nocy o północy i zawsze ktoś rzeczowo odpowiedział na moje pytania czasami trochę nobskie bo zamawiałem stamtąd drugi raz dopiero.
Zamówiłem wersję premium AF2014 i C64F. Są to płytki wypalane a nie tłoczone i w dodatku żadnej z nich (z czterech) nie czyta mi mój napęd w kompie! Płyty mają odbite odciski palców oraz jedna dość długą rysę. Nie są pakowane w folię jak to ma miejsce np. z płytami CD muzycznymi. Wersja premium trochę kosztuje i mogliby się trochę bardziej postarać. Nie wiem czy to standard czy mam jakiegoś pecha...

Nie chcę robić kryptoreklamy naszym dwóm rodzimym sklepom ale za każdym razem towar na drugi dzień u mnie i bez żadnych pomyłek/kłopotów.

Faktem jest natomiast, że mogłem zapłacić PayPalem a nie przelewem bankowym i może zamówić wcześniej a nie czekać na okres przedświątecznego szaleństwa.

AmigaKit chwalił się, że realizuje masę zleceń do PL i że mamy tutaj silne środowisko amigowe :)

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 01:39:05 przez pong777
[#20] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@pong777, post #19

Pamiętam, że na zamówienie z AmigaKit czekałem bardzo długo łącznie ok miesiąca, a zapłaciłem PayPalem, ale przynajmniej dostałem to co chciałem w właściwym stanie.
[#21] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@pong777, post #19

Ja zamówiłem ostatnio WB 3.1 ten niby zaktualizowany. Zapłaciłem paypalem następnego dnia towar został wysłany. Do tej pory kontakt w sprawie tego zamówienia był w porządku. Kiedy przyszła przesyłka okazało się że dyskietka install ma błędy. Zgłosiłem, kontakt się urwał. To mój 3 zestaw WB 3.1 z nie działającym dyskiem install :P Generalnie coraz częściej można się naciąć na "Amigowych" firmach. To już mój drugi raz z vesalią kiedy coś poszło nie tak. Nie pozostaje mi nic innego jak rozpocząć spór przez paypal.
[#22] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@PrzemasIII, post #21

Jak masz problem ze sklepem, to bez obaw skladaj reklamacje do PayPal.
Po dwoch dniach bedziesz mial problem rozwiazany. Jak to mowia duzy (PayPal) moze wiecej. Ja raz mialem probelm z polska firma zarejstrowana na Cyprze (nie amigowa). Nie chcieli oddac kasy, jeden mail do PayPal i po dwoch dniach zwrot.
[#23] Re: AmigaKit a szybkość księgowania przelewu z PL

@robertos231, post #22

Ja staram sie korzystać tylko z PayPala. Zalożyłem sobie konto w AliorBanku i najpierw przelewam kasę z mojego konta firmowego na konto w Aliorze, a potem wykorzystuję doładowanie błyskawiczne PayPala przez BlueCash. W efekcie płatność do klienta dociera po może 3 h.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem